Skocz do zawartości

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad DAC 17.32, bo to co jest zainstalowane w Matrix m-stage usb to raczej żart. Szczerze mówiąc rozkładają mnie ceny: w EUR po przeliczeniu niespełna 1500 peelenów, u nas prawie 2000. Skąd różnica- jesteśmy bogatszym narodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie: modulacja sigma-delta ma tyle wad, że nie przyjęła się jako złoty standard ;) (mam tu na myśli np. DSD od Sony)

 

trochę dłużej:

 

http://www.analog.com/static/imported-files/tutorials/MT-022.pdf

 

http://www.analog.com/static/imported-files/tutorials/MT-023.pdf

 

Dlatego od kilkunastu lat stosuje sie przetworniki kilkubitowe.

 

Tutaj jest ciekawy dokument ukazujacy wszystkie "zalety" sygnalu DSD oraz przetwarzania jednobitowego.

http://sjeng.org/ftp/SACD.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz krajową chyba door to door od 4hifi więc to jest inna sprawa.

 

Najważniejsza jest kwestia opłacalności miałem najlepszą edycje NFB 11.32 jakoś wiele tańsze to od 17.32 nie jest, mam obawy, że to nie będzie sprzęt warty swojej kasy, szczególnie, że słuchałem 2x WM8741 w innym Audio GD i to była totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4hifi należy do grupy interprojekt, więc jest to ten sam sprzedawca.

 

http://www.interprojekt.pl/koszykMagazynShow.aspx?f=AUDIO-GD

 

Na powyższej stronie można kupić i w EUR i w PLN.

 

No dobra, to co zamiast audio-gd w porównywalnych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, m-stage ze zmienionym opa na podwójny 627AP. Gorzej, gorzej. Inaczej. Pewnie gdyby go troszkę stuningować uwolniłby się potencjał.

 

Widzę, że chińszczyzna "żondzi". Masz/miałeś coś takiego? Jak to gra?

 

Jak z transportem do Polski i vatem?

 

Może nie róbmy bałaganu w tym wątku. Ponieważ poszukuję rozsądnego daca, otworzę nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-stage z wymienionymi opampami grał mi bardzo dobrze.

 

@Hafis Czego Ci brakuje w graniu twojego DACa? Czego szukasz w dźwięku? >> już wiem ; )

 


Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od 2 tygodni testuje Audi GD 1.32 i musze przyznac, ze DAC zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Detaliczny, neutralny, gladki dzwiek z fantastycznym basem. Nie dla ludzi poszukujacyc taniego koloryzowania i efekciarstwa.

Ponadto bardzo mnie zaskoczylo porownanie daca swiezego vs "wygrzanego". Naprawde jest spora roznica na plus coc oczywiscie akceptuje rowniez role mozgu i jego zdolnosci adaptacyjne.

Ilosc wejsc, budowa i jakosc dzwieku przekonaly mnie do pozostawienia sobie tego daca na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od kilku dni testuję NFB10ES3, i wrażenia mieszane. W tej cenie spodziewałem się, że wymiecie moją dotychczasową puszkę a tu taki szok!

Wykonanie, funkcjonalność za to na bdb poziomie.

 

zibra, widziałem, że udzielałeś się w wątku na AS - wymieniałeś może zegary na txco?

 

Ile wygrzewany był ten wygrzany egzemplarz? Wygrzewanie w dacu? Hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy widzę nie podszedł Tobie. Choć pytanie ile dałeś mu się wygrzewać? U mnie póki co z tym słabo, bo nie mam zbytnio czasu. Wszędzie czytam, że wygrzanie mu sporo da. Natomiast w porównaniu do Audinsta jest i tak spora różnica. Ja czuję taką różnicę, bo to 2 zupełnie różne urządzenia. Natomiast Twój QNKTC też na Sabre więc ogólna charakterystyka pewnie podobna, ale żeby wyciskał praktycznie to samo co Audio-Gd aż się dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności