Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

Jako DAC, IMO jest świetny (4xPCM1704UK) ale wzmacniacz w tym combo, pomimo symetryczności, jest słaby. Wzmak Burson V2+ zrobił z nim co chciał.

Tańsza opcja, jako sam przetwornik bez wyjść XLR, to DAC-19 (2xPCM1704UK).

Drożej jest jeszcze Master-7.

Jeżeli interesują Cię DACe NOS, to można jeszcze sprawdzić Aqua La Voce S2.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X sabre slodsszy niz hd20? Ciemniejszy bardziej nasycony dzwiek ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


X sabre słodki a hegel zimno muzykalny.
Nie odebrałem x sabre jako ciemnieszego.
Nie miałem okazji mieć obu jednocześnie.

No ale nie czuję się mocny w terminologii i nie ufam swoim uszom bezgranicznie :-)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego szukacz i czego oczekujesz?

Przetworników jest od groma.

Co masz i co chciałbyś w nim zmienić?

 

Bryston?

Dla mnie osobiście to najlepszy audio zakup w mojej całej skromnej karierze, wliczając w to co miałem i słuchałem.

On jest poprostu MEGA!

I nic więcej nie napiszę.

Może poza tym, że w większczości czasu słucham muzyki na stojąco... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jako dac posiadam AGD nfb 28 szukam czegoś lepszego jakościowo może na innej kości niż sabre muza rock metal do dużego stereo i do słuchawek słuchawki na dzisiaj lcd-3 , he-500 nad trzecią parą myślę lampa do słuchawek Litlle dot VI bardzo fajna zostaje z względu na muzykę jakiej słucham potrzebuję jeszcze dobrego tranzystora na razie na myśl przychodzi mi bryston ale jestem otwarty na propozycje

Aha jedno wymaganie mam w stosunku do daca jak i wzmaka musi być zbalansowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie posłuchanie aby mieć jakiś punkt odniesienia.

Akurat 4HiFi wypożycza sprzęt za kaucją.

Jeżeli budżet nie stanowi problemu, to weź tego DACa Master-7. Jeżeli Ci siądzie granie Burr-Brownów, to jest duża szansa, że już go nie oddasz. :)

http://hifiphilosophy.com/recenzja-audio-gd-master-7-i-master-9/?caly-artykul=1

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj majkelowego sonica albo headonica... choc balans chyba tylko headonic wyszedl.
U mnie sonic pearl zastapil nfb28 i jiz dlugo ze mna zostaje niepokonany.
Z HE500 i lcd2 gada fajnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajta chopy.

Headonic i Balantine roznia sie czipami i parametrami; obydwa moga wystapic w wersji i symetrycznej, i niesymetrycznej; jedno- i dwustopniowej; Majkel najbardziej lubi kundelka - wej rca, wyj xlr - chyba najlepiej sie sprawdza i w sumie najsensowniejsza jest.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz więcej sprzętu wypożyczać i sam dochodzić do wniosków. Zrób listę i odsłu****. Masz kupę fajnego sprzętu i dynamiki na pewno będą uzupełnieniem tego setupu. AGD o których wspominał Compton są świetne ale wzmacniacze w nich słabe (niestety nie miałem słuchawek gdy się nimi bawiłem i wiem to tylko z opinii), a szkoda bo sam bym taki klocek już miał. PCM1704 to bardzo muzykalne kostki nawet w tanich DACach brzmią moim zdaniem lepiej niż Sabre w wyższej półce cenowej. Trzeba sobie wybić z głowy kompromisy DAC + wzmacniacz. Burson ma niezłą sekcję wzmacniacza, a DAC już taki sobie i takie kompromisy będą cały czas. Oddzielnie wzmacniacz i oddzielnie DAC :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audionanik napisał:

Nie mieszajta chopy.

Headonic i Balantine roznia sie czipami i parametrami; obydwa moga wystapic w wersji i symetrycznej, i niesymetrycznej; jedno- i dwustopniowej; Majkel najbardziej lubi kundelka - wej rca, wyj xlr - chyba najlepiej sie sprawdza i w sumie najsensowniejsza jest.

Tutaj są objaśnienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyciągnęło mnie do tego wątku zainteresowanie nowym audio-gd nfb-28.38. Co mnie interesuje to Sabre ES9038 Pro oraz wbudowany konwenter USB Amanero, bo mam możliwość słuchać tylko z laptopa a nie chcę dopłacać do zew konwerterów. Warto wejść w tą stacjonarkę? w zasadzie kwotowa równowartość cma600i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu pojadę na wstępne odsłuchy do 4HiFi. Sprawdzę jeszcze samego DACa NOS 19 na 2xPCM1704UK (na razie nie planuję zmieniać D7200, więc sam DAC może wystarczyć, no jednak nie wystarczy po trzeba przecież ampa). Zobaczymy jakie będzie pierwsze wrażenie.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dzisiaj nowego NFB 28.38. Nowe sabre 9038 jest niezwykle muzykalne, przy tym ma fantastyczną rozdzielczość. Każdy instrument jest potężny i zarazem wyrafinowany. Z powodzeniem mieści się wszystko na dużej scenie. Taki cma400i nie był zły ale jak dla mnie spada do niższej ligi po każdym względem. NFB 28.38 mocno mnie zachęciło. Nieukrywam, że chcę jeszcze posłuchać Majkelowego Headonica z bateria i zobaczymy jaki zwycięzca się z tego wyłoni:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grubbby napisał:

A juz zastanawialem sie nad questyle... a tu wychodzi ze nic tylko wracac do audio gd :)
Choc caly czas heszcze gustard niesprawdzony...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Jak wypadał Twoim zdaniem poprzedni NFB 28 wobec Headonica z baterią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadał Twoim zdaniem poprzedni NFB 28 wobec Headonica z baterią?
Kilka razy juz pisalem...
Summa summarum po zakupie SP2 korzystalem z AGD tyljo jako dac i preamp. Sp2 wolalem.
Headonic jest jakosciowo podobny... acz ja wolalem barwe i scene sp2.
Zobacz na muzostajni moja recenzje headonica. Chyba porownywalem z agd. Tylko wersja 2015.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To może nieco inne pytanko,jakie sterowniki instalujecie,programy(foobar),wtyczki aby w pełni wykorzystać możliwości 28 z usb?

ktoś coś napisze? jestem ciekaw czy czego nie robię źle?

 

Drugie to - co można kupić innego,używanego do 3000zł aby zastąpiło nfb 28 (2015)?

Nie koniecznie combo

Odnoszę wrażenie że jest do dobry dac,lecz w porównaniu do nuforce dac-100,cieplejszy,bardziej dociążony ale nie z tak świetną dynamiką,szczegółowością,przejrzystością. 

28 gra analogowo,ciepło co mi średnio podchodzi,wolę neutralnie,szczegółowo,z basem mocno kontrolowanym

Edytowane przez Night
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym (dźwiękowo) przetwornikiem był i jest 1.32 

Od jego czasu wyszło jeszcze parę modeli, ale zdania nadal nie zmieniam, póki co. Oczywiście to czysty DAC, a nie combo. Ale w kategoriach dźwiękowych jako źródło, trudno mu coś przeciwstawić w tym zakresie cenowym. Oczywiście nie mówię o produktach DIY, bo to inna rozmowa, tylko o kupnych, fabrycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności