Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audio-GD


Gość Barthuss

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, bakus1233 napisał:

Ja miło wspominam nfb 11.32 i pewnie gdyby ktoś wystawił je w komisie za 700zł, to kupiłbym drugi raz :) Wbudowany wzmacniacz ma lepszy od Myteka 192, albo Fostex HP A8.

 

Przy założeniu 3xC to oczywiście można kupić, znaczy Cena Czyni Cuda. Ale to generalnie poza obszar 3xC ciężko wyjść, pomimo mojej całej sympatii dla firmy. 

57 minut temu, Marian512 napisał:

Jeśli skreślasz Audio-gd, to proszę podaj alternatywę .

 

Nie skreślam Audio-GD, stwierdziłem tylko że wspomniane modele są mocno takie se. Ale już  1.32 może być. A jeśli jest presja na cenę i ma być na Sabre, to jest teraz sporo chińczyków w relatywnie akceptowalnych cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Audio-GD wprowadza do sprzedaży nowy topowy przetwornik D/A.

R2R-7 - zastępując sławnego już Mastera-7.

W nowym DACu sercem układu, zamiast wysłużonych kości PCM-1704, zastosowano programowalną kość FPGA a konwersja opiera się na drabince rezystorowej R-2R.

Klocek wyceniony na 2480 USD.

http://www.audio-gd.com/R2R/R2R7/R2R7EN.htm

Zapowiada się bardzo ciekawie.

R2R710.jpg

 

 

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Compton napisał:

Audio-GD wprowadza do sprzedaży nowy topowy przetwornik D/A.

R2R-7 - zastępując sławnego już Mastera-7.

W nowym DACu sercem układu, zamiast wysłużonych kości PCM-1704, zastosowano programowalną kość FPGA a konwersja opiera się na drabince rezystorowej R-2R.

Klocek wyceniony na 2480 USD.

http://www.audio-gd.com/R2R/R2R7/R2R7EN.htm

Zapowiada się bardzo ciekawie.

R2R710.jpg

 

 

 

 

Bardzo ciekawie.Jakiś czas temu było info o nowych urządzeniach od AGD. Dobrze, że inna kość, bo już myślałem że dadzą 10 sabre PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam mały kłopot z nfb 28 pytałem na forum as ale odpowiedzi brak więc bardzo liczę na waszą pomoc przeklejam moje wypociny z sąsiedniego forum sorry za chaotyczną wypowiedź pomóżcie
Panowie mam pytanie dotyczące nfb 28 2014 rok chodzi mi o zworkę w wnętrzu urządzenia po założeniu której według moich wiadomości odcinana jest sekcja pre amp i ma działać sam dac , ale chyba nie do końca tak chyba jest nfb ma przycisk gain low o dB high + 12 dB i po założeniu zworki moim zdaniem działa to tak że nfb jest poprostu podgłośniony na maksa na gain low po podłączeniu integry jest wmiarę Ok aczkolwiek wydaje mi się że że dźwięk jest delikatnie mniej dynamiczny ale gdy gain przełączę na high następuje wyostrzenie dźwięku i sybilanty w momencie gdy w nagraniu jest dużo sopranu więc wygląda to tak jak by dźwięk z nfb nie szedł liniowo ale podgłośniony na maksa .Po podłączeniu do wzmaka słuchawkowego jest podobnie aczkolwiek nie sybiluje tak bardzo na high ale z kolei na low muszę podgłaśniać wzmaka na 70 % skali gdzie taką głośność z innego źródła osiągam na 50 % wzmocnienia po daniu na high odpowiednia głośność jest na 30 % ale według mnie dźwięk jest ostry. Bardzo zależy mi aby pominąć sekcje pre amp w nfb raczej jej wpływ na kształtowanie dźwięku ponieważ oba wzmacniacze mam dobre i ingerencja w dźwięk jest zbędna chcę tylko dac używać ale to mała przeszkoda trochę utrudnia mi to .Proszę was bardzo o pomoc wyjąć zworkę i dać głośność 50 i gain high ale czy wtedy nie będzie ingerencji w jakość dźwięku
P.s model starszy nie ma z tyłu obudowy przełącznika pre/dac Please pomóżcie

Co sądzicie o NFB 28(2015)? z DSD
Warto za 2000zł?
czy może jakieś inne combo lub osobno DAC/AMP do kwoty 3000zł?
Miał ktoś jakieś doświadczenia?

Posiadam w/w combo dwa lata dac dosyć fajny wzmak słuchawkowy bardzo mocny fajnie gra napędza spokojnie nawet trudne słuchawki kupa wejść i wyjść u mnie bez awaryjny ( nie działam przez usb ) tak że wydaje mi się że za dwa tysiące to dobry zakup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie opis przełaczenia variable/fixed
http://audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB10ES/NFB10ES2EN_Use.htm

 

Dokładniej chodzi o paragraf "How to set the NFB-10ES3 DAC output in “variable line level” mode or “fixed line level” mode?"
Dokładniej ten obrazek:
NFB10ES24.JPG

Opis jest przy instrukcji do NFB-10ES3 ale jak zobaczycie ta sekcja w NFB28 jest taka sama.
Miałem taki sam problem z tym variable output i znalazłem odpowiedz z tego co pamiętam na audio stereo forum.
Mam ten obrazek zapisany na kompie jakby im ze strony znikł.

Co do NFB28 to ja swoje kupiłem za 2000 zł i chciałem sprzedać jakiś czas temu za 1.8 tyś ale zdecydowałem się zostawić sprzęt do monitorów.
Moja wersja jest z 2013 roku i nie ma DSD i z tego co ludzie na forum pisali nowsze wersje są lepsze i nie szumią na przykład na czułych słuchawkach.
2 tyś za wersję 2015 to świetna cena.

Na pewno jest to ciężki masywny potwór który da znośnie radę wszystkiemu (he6 napędził, 600 omowe dr-r10 idealnie mu pasowały)
Dało się na nim słuchać też sonorosów VI (8 omów i wysoka skuteczność) ale na granicy znośności bo szumiały.
Zdecydowanie lepiej gra na kablach symetrycznych i pożarł w pojedynku Aune x1s.

Z drugiej strony jako wzmacniacz poległ  w pojedynku z Balentine no ale balentine jest tylko wzmacniaczem i sam w sobie ze 2 tyś jest wart.
Dac w nfb28 też daje radę ale matrix x-sabre i Hegel 20 był od niego wyraźnie lepsze.
Ale daje radę w tej chwili jako dac pod balentine.

Na pewno trzeba się namęczyć z instalowaniem sterowników i jest ich masa do rożnych wersji ale różnic dużych w graniu ja nie słyszę w ogóle.
Nie byłem w stanie ustalić którą wersję sterowników producent poleca do mojej wersji :P
Za to po instalacji sterów działa stabilnie i bez problemów.
Acha - jeżeli chcecie go stosować z mackiem to sprawdźcie jak działa bo po którymś update do macOs mi mój macbook przestał działać stabilnie z nfb28.
To chyba była sierra i problem dotyczył masy innych daców i nie wiem czy apple był tak miły że go naprawił.
Po optyku go potem używałem a teraz siedzi podpięty pod peceta.

Ogólnie z audiuo gb minus jest taki że modeli mają jak "mrówków" a każdy w wielu wersjach a prawie wszystkie kiepską mają dokumentację i nie licząc flagowców to różnie bywa z ich wartością.
Taką przynajmniej opinię o tej firmie ja sobie wyrobiłem :) 
Z zakupu Nfb28 po kawałku czasu zadowolony jestem.





 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie opis przełaczenia variable/fixed
http://audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB10ES/NFB10ES2EN_Use.htm
 
Dokładniej chodzi o paragraf "How to set the NFB-10ES3 DAC output in “variable line level” mode or “fixed line level” mode?"
Dokładniej ten obrazek:
NFB10ES24.JPG

Opis jest przy instrukcji do NFB-10ES3 ale jak zobaczycie ta sekcja w NFB28 jest taka sama.
Miałem taki sam problem z tym variable output i znalazłem odpowiedz z tego co pamiętam na audio stereo forum.
Mam ten obrazek zapisany na kompie jakby im ze strony znikł.

Co do NFB28 to ja swoje kupiłem za 2000 zł i chciałem sprzedać jakiś czas temu za 1.8 tyś ale zdecydowałem się zostawić sprzęt do monitorów.
Moja wersja jest z 2013 roku i nie ma DSD i z tego co ludzie na forum pisali nowsze wersje są lepsze i nie szumią na przykład na czułych słuchawkach.
2 tyś za wersję 2015 to świetna cena.

Na pewno jest to ciężki masywny potwór który da znośnie radę wszystkiemu (he6 napędził, 600 omowe dr-r10 idealnie mu pasowały)
Dało się na nim słuchać też sonorosów VI (8 omów i wysoka skuteczność) ale na granicy znośności bo szumiały.
Zdecydowanie lepiej gra na kablach symetrycznych i pożarł w pojedynku Aune x1s.

Z drugiej strony jako wzmacniacz poległ  w pojedynku z Balentine no ale balentine jest tylko wzmacniaczem i sam w sobie ze 2 tyś jest wart.
Dac w nfb28 też daje radę ale matrix x-sabre i Hegel 20 był od niego wyraźnie lepsze.
Ale daje radę w tej chwili jako dac pod balentine.

Na pewno trzeba się namęczyć z instalowaniem sterowników i jest ich masa do rożnych wersji ale różnic dużych w graniu ja nie słyszę w ogóle.
Nie byłem w stanie ustalić którą wersję sterowników producent poleca do mojej wersji
Za to po instalacji sterów działa stabilnie i bez problemów.
Acha - jeżeli chcecie go stosować z mackiem to sprawdźcie jak działa bo po którymś update do macOs mi mój macbook przestał działać stabilnie z nfb28.
To chyba była sierra i problem dotyczył masy innych daców i nie wiem czy apple był tak miły że go naprawił.
Po optyku go potem używałem a teraz siedzi podpięty pod peceta.

Ogólnie z audiuo gb minus jest taki że modeli mają jak "mrówków" a każdy w wielu wersjach a prawie wszystkie kiepską mają dokumentację i nie licząc flagowców to różnie bywa z ich wartością.
Taką przynajmniej opinię o tej firmie ja sobie wyrobiłem  
Z zakupu Nfb28 po kawałku czasu zadowolony jestem.





 

Ok czyli masz zworkę założoną aby działał tylko jako dac ?

Jeśli tak to powiedz jak w trybie P masz ustawiony gain low czy high

Mój problem w skrócie jest taki mam założoną zworkę aby było fixed line level czyli sam dac bez pre amp po to aby pre nie ingerował w dźwięk problem robi się gdyż na gain ustawionym na low dźwięk jest lekko mułowaty i jest więcej basu i wzmacniacz słuchawkowy trzeba kręcić do około 60-70% na gain high czyli podbicie 12db jest bardzo dynamicznie lecz na integrze i kolumnach na kawałkach z dużym sopranem normalnie pierdzą kolumny a wzmaka można podkręcić góra 10 % bo głośno strasznie jest temat drugi słuchawki podpięty Litlle dot VI gain low trochę muł i misiek gain high bardzo ostro lcd 3 grają jak na sterydach moim zdaniem na sopranach lekkie przestery . Teraz co zrobić wyjąć zworkę ustawić głośności w nfb na 50 punktów w skali do 70 tak chyba zaleca instrukcja ale czy wtedy do brzmienia nie dołoży się pre nfb które jest gorsze niż oba moje wzmaki problem jest chyba taki że jak jest zworka to nfb jest pod głoszony na 100 % i to plus gain daje przester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie :-)

Nfb zawsze może działać jako dac i przełącza się go przyciskiem z przodu.
Przycisk Dac/Hp
Pierwsza literka na wyświetlaczu  to H jeżeli działa jako wzmacniacz lub P jeżeli działa jako dac.
W trybie wzmacniacza sygnał idzie na gniazda słuchawkowe z przodu w trybie dac na tylne gniazda oznaczone jako Out.

Bez zworki czyli variable otput sygnał daca jest regulowany przez pokrętło głośności.  Ze zworką sygnał daca jest fixed czyli ma stałą głośność.

Jeżeli sygnał w trybie variable ustawisz pokrętłem na głośność 40 to będzie na tym samym poziomie co w trybie fixed.
Producent zaleca nie przełączać trybu pod obciążeniem więc lepiej zastopować muzykę, wyjąc słuchawki przed kliknięciem.

Gain nie ma zastosowania w trybie dac i na nic nie wpływa.
Dodam że taka obsługa jest w mojej wersji i coś mogło się zmienić w nowszych i nie daje za wszystko głowy bo mogłem coś pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zworkę założoną czyli fixed brak możliwości kontroli głośności z nfb w trybie P i gain działa czyli podbija głośność o 12 dB

Rozumiem że jeśli brak regulacji głośności to działa tylko dac

W trybie h czyli wzmak słuchawkowy z gain jest w porządku i słucham na high na co dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm chyba tapatalk coś ucinał z twoich postów blackromek bo część twoich wypowiedzi widzę dopiero teraz.
Mam w tym momencie wyjętą zworkę i gain podbija mi wyjście daca.
Nie dam głowy jak jest ze zworką włożoną bo może po prostu źle pamiętam.
Postaram się wieczorem wykombinować zworkę i sprawdzić.

Nie miałem żadnych opisywanych przez ciebie efektów i jak dla mnie sprzęt grał identycznie/podobnie przy zworce i przy głośności ustawionej na 40
Kontrola głośności w nfb28 jest cyfrowa i teoretyczne jeżeli dobrze rozumiem nie powinna mieć wpływu na dźwięk.

Zerknij na dokumentację tutaj dział "The I/V conversion volume control without sound degradation:"
http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB28/NFB28EN.htm

I po Polsku ze strony
http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-28-2015_5594.html

Pewnie włożenie zworki ustawia głośność na stałe na 40.
Gain może działać inaczej.

Więcej nie wiem i trzeba by kogoś bardziej obeznanego zapytać ale ja na variable output z nfb28 nie słyszę żadnych przesterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszedl czas na upgrade systemu posiadam nfb 28 jako dac i jako wzmak sluchawkowy chcę poprawić jakość obu elementów więc czy iść np w combo master-11 agd 

czy np osobny dac i osobny wzmak tranzystorowy ( dobrego lampiaka mam) np hegel- hd 25 + Bryston bha 1 ( ta cena )  proszę o pomoc i propozycje wymagania to zbalansowane urządzenia  i dobre wejście spdif w dacu a najlepiej dwa i najważniejsze przyrost jakości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony słyszałem hegla hd 20 i matrixa x sabre oba w porównaniu do nfb 28 były lepsze jako dace.
Nie jakoś dramatycznie ale wyraźnie.
I hegel i x sabre swoje do dźwięku dokladały więc polecam przesluchać.
X sabre słodziak a hegel zimno muzykalny.
Hegel 20 jest na mojej liście do zakupu asap jak będzie gotowka.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności