Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stereo 2500-3000tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz Yamahy jest jeszcze Harman Kardon i Onkyo , typowi przedstawiciele ciemniej strony. Onkyo to tylko używki , dzisiejszy sprzęt tej firmy nie reprezentuje już praktycznie nic w swojej kategorii cenowej....nie wiem co się z tą firmą dzieje.

 

http://allegro.pl/onkyo-a-8870-najwyzszy-model-integry-legnica-i2926022976.html

 

Z głośników to mi się jeszcze przypomniały Tannoye , one miały taką mięsistą charakterystykę a także Magnaty.

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie oraz testy tej Kody a potem głoś takie radykalne treści.

 

No to co że 12 metrów ?

 

Poczytaj sobie recenzje Yamahy, nie słyszałem o niej złego słowa, a o kodzie są różne opinie. Taki wielki sub jak koda się zabije przy 12m2 niż będzie grał.

 

//Edit: Moje kody, które są raczej monitorami bliskiego pola, przy większej głośności czuć bas w całym pokoju, a nawet wydaje mi się że troszeczkę się duszą czasami. Wkładanie wielkich kolumn frontowych, i do tego takiego potężnego suba do 12m2 to wyjdzie co najwyżej sieczka. Sam nie jestem ekspertem od tych spraw, a w sumie laikiem i mówię to na podstawie głównie tego co wynalazłem w sieci. Nie można dawać za dużych głośników do małego pokoju, gdyż po prostu będą się dusić, basu nie będzie, albo będzie strasznie wkurzający.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Onkyo mi się podoba ;) rozmawiałem z sprzedawc i puki co jestem drugi w kolejce jeśli by nic z tego nie wyszło to jakie inne głosniki do 2tyś ?? Tannoy podoba mi się tez ale jaki model?? a Magnat ma tyle tego w iofercie ze ciężko coś wybrać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie oraz testy tej Kody a potem głoś takie radykalne treści.

 

No to co że 12 metrów ?

 

Poczytaj sobie recenzje Yamahy, nie słyszałem o niej złego słowa, a o kodzie są różne opinie. Taki wielki sub jak koda się zabije przy 12m2 niż będzie grał.

 

//Edit: Moje kody, które są raczej monitorami bliskiego pola, przy większej głośności czuć bas w całym pokoju, a nawet wydaje mi się że troszeczkę się duszą czasami. Wkładanie wielkich kolumn frontowych, i do tego takiego potężnego suba do 12m2 to wyjdzie co najwyżej sieczka. Sam nie jestem ekspertem od tych spraw, a w sumie laikiem i mówię to na podstawie głównie tego co wynalazłem w sieci. Nie można dawać za dużych głośników do małego pokoju, gdyż po prostu będą się dusić, basu nie będzie, albo będzie strasznie wkurzający.

 

 

Po pierwsze sub można regulować a po drugie on będzie potem przeprowadzał się do 25 metrowego mieszkania....czytaj dokładnie.

 

 

Z tego co widzę to na Allegro nie ma modelu Tannoy M5 więc odpuszczamy.

 

Magnaty to musisz posłuchać sam , każdy model tej marki ma ciemną barwę która powinna ci się spodobać. Ogólnie szukaj tych co Ci wyżej podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w takim razie czekam do wtorku i zobaczymy co sprzedawca mi powie o tych Klipsach czy pierwszy kupic je kupił czy też sie nie pojawił ,a jesli sie zdecyduje to będziemy kombinowac dalej ;)

 

a co powiedz o takim wzmacniaczu ?? Thule Spirit IA60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko że dość ceniony sprzęt w kręgu fanatyków Jazzu , może ci brakować delikatnie dynamiki. Odbiegasz zbytnio w stronę audiofila a tak naprawdę słuchasz muzyki rodem ze stoczni.

 

Atakuj , atakuj te Klipsche bo warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Music Fidelity jak najbardziej tylko weź teraz szukaj tego....

 

Ale to prawda MF ma bardzo dynamiczne z taki swobodnym basem brzmienie ale jak dla mnie one mają problem z przestrzenią , już wole NAD-a albo Arcama. Tam gdzie się udzielasz spytaj się co sądzą o Cambridge Audio , nie mogę sobie przypomnieć za Chiny Ludowe jak to grało ale wiem że też miałem faze na ich piece.

 

 

To jest takie szukanie na siłe teraz....Yamaha , Onkyo aż nadto by spełniły twoje oczekiwania...one są stworzone do dawania radości z muzyki elektronicznej i ich odmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie znalazłem ten model który podałem za 850zł ,wiesz wole zapytac w kilku miejscach ;) ale tak jest zawsze każdy poleca cos innego ,wiesz chyba najlepiej bedzie wybrac cos z tych dwóch firm które podałes bez zbednego kombinowania,bo w sumie jestem świerzak w ta klocki i jak sie czegos NAUCZE to wtedy bedzie juz mozna wybrzydzac i kombinowac a do tego trzeba bedzie miec chocby podstawowa wiedze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie , kupisz jakiś nie wiadomy polecany high-end a tak naprawdę nie poczujesz za co tyle zapłaciłeś. Szukaj czegoś z Yamahy , Onkyo , Harmana z zapasem mocy do tego Klipsch , potem subik i banan ci z buzi nie będzie schodził....

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze przedstawie jakiej muzki słucham :)

 


http://www.youtube.com/watch?v=BITfe0iEOQw
http://www.youtube.com/watch?v=K8rtbYr71PE

 

i do takiego czegoś potrzebował bym dobrać kolumny i wzmacniacz :) a co Marcin_1989 powiesz o takim zestawieniu końcówka mocy i przedwzmacniacz :) ?? bo takie cos też mi polecono i już mam komplety metlik w głowie a po drugie troszke to taniej wychodzi ,choc dalej jestem z tym onkyo 8870 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnej muzyki słucham czasami , bez subwoofera do takich kawałków to nawet nie ma co podchodzić .

 

Nie wiem gdzie się udzielasz ale na własnej skórze poznałem że niektórzy z forum to tylko życie utrudniają wyszukując najlepiej sprzętu którego nie ma w Polsce albo konfiguracje bez sensu... Końcówka mocy + przedwzmacniacz...ja pierdziele... daj mu plusa jak można.

 

Jeśli szukasz oszczędności to mów od razu.... można jakieś T-ampa kupić za 80 - 250 dolców , sam rozważałem ostatnio tą opcję , to wychodzi na nasze od 120 zł do 700 zł

 

Mówię mnie więcej o czymś takim

 

 

 

 

A kupić ten cud można tutaj

 

http://www.aliexpress.com/item/EMS-DHL-Fedex-Freeshipping-MUSE-DT-50A-TK2050-DT-50A-2x50W-TK2050-t-amp-Amplifier-Remote/586742459.html

 

 

Chłopaki z tego forum oraz z zagranicznych powiadają że gra to elegancko przewyższając sprzęt który obecnie ci podaje...

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona nazywa sie Audio i tam rozmawiałem z kilkoma urzytkownikami i włąsnie jeden z nich takie cos mi polecał takie połaczenie ale że jestem laikiem w tych sprawach to chyba jednak zostane przy tym Onkyo i do tego jakies pożądne głośniki i będzie dobrze, to co oni mi tam polecili to wyszło 900zł na nasze przedwzmacniacz i końcówka mocy ,a to małe COŚ jest całkiem ciekawe ;) sobie to nawet gra :)

 

A co powiesz o takich głośnikach ??

 

http://allegro.pl/canton-ergo-90-kultowy-niemiecki-produkt-wroclaw-i2945703128.html

http://allegro.pl/unikatowe-kolumny-podlogowe-bw-p6-150-w-i2956003886.html

 

dały by rade ??

Edytowane przez Godlike20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canton tak jak pisałem nie interesowałem się nimi...

 

Nie znam serii P5 ale ogólnie to jak słyszę B&W ( FAP FAP !! ) , moje drugie po Focalach ulubione głośniki , muzyka instrumentalna to poezja dla uszów a i z Yamahą pewnie by dały czadu w techniawce.

 

Nie sugerowałem ci B&W bo ceny jak widzisz są wysokie. Te co podałeś z tego co czytam to jakiś model przejściowy .. chyba bym się nie pakował w ich zakup

 

 

Właśnie przeglądam i zdębiałem

 

http://allegro.pl/solidnie-wykonane-kolumny-bw-cdm7-i2946777246.html

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za opinie :) to chyba w takim razie zainteresuje sie tymi Cantonami jeśli z tych Klipsów będą nici :) podoba mi w nich to że sa z drewna nie z płyty a z tego co wiem drewno daje zupełnie inna akustyke niz płyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że tak , to już aspiracja w klasę najwyższą , mają fajny , energetyczny że tak powiem bas. Kiedyś byłem na nie wpatrzony ale niestety TOP HI-FI Sopot nie chciał dać nawet 100 zł upustu więc podziękowałem.

 

Poczytaj sobie o tych głośnikach na internecie , parę aukcji jest. Ja akurat słuchałem ten model w połączeniu z Rotelem , płyta Mike Oldfielda .

 

Jedno jest pewne , są świetnie wykonane i na rewelacyjnych komponentach , nawet jak kiedyś twój gust bardziej dojrzeje i przerzucisz się na inny gatunek to i tak ten model sprosta takiemu wyzwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności