Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stereo 2500-3000tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W najblizszym czasie chciałebym złożyc sobie zestaw stereo w takim predziale cenowym wiadome czym taniej tym lepiej ;) muzyka jaka słucham to Hard Trance ,Hardstyle i czesem cos co wpadnie w ucho, pokuj to jakies 12mkw ,źródło myśle o jakims odtwarzaczu CD ale puki co będzie to komputer , prosił bym o porade dotyczącą wzmacniacz i kolumn cos co by pasowało charakterem do tej muzyki ,lubie nisko schodzący miesisty bas ,góre łagodną nie syczącą ,duzą ilość detali ,co do sprzetu to jak najbardziej może być uzywany, bardzo podobają mi sie stare wzmacniacze ale bez przesady ;) myślałem nad reloop hr-200 albo coś z stajni Rotela ale to takie moje pomysły ;) z checia wyslcham innych porad co do kolumn to tu zero pojecia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel ci w tej kwestii nie pomoże... ale Yamaha jak najbardziej. Tak naprawdę słuchanie Hardstyle bez subwoofera można sobie odpuścić , bo radocha zerowa....

 

Widzę to tak

 

http://allegro.pl/yamaha-r-s500-rs500-rs-500-hi-end-jm-system-olkusz-i2934659194.html

 

http://allegro.pl/klipsch-rb61-rb-61-promocja-dostawa-lub-katowice-i2948764881.html

 

http://allegro.pl/koda-sw-1000v2-sw-1000-v2-wyprzedaz-gw-24m-salon-i2938191403.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie słucham Hard Trance Hardstyle czase gdzieś sie przewinie ale jak juzto stary bo ten nowy to juz nie dla mnie , i koniecznie musi to być zestaw stereo nie chce sie bawic w żadne subwoofery ,

co do Yamahy to moze cos z starszych egzemplarzy ?? te nowe modele wzmacniaczy ogólnie wszystkich jakos mi sie nie podobaja za duzo plastiku , te stare mają cos takiego że juz z wygladu wiadome do zego to ma służyć ,ale nie bez przesady 30letniego wzmacniacza raczej bym nie chciał juz ;) czekam na dalsze propozycje a głosniki takze tylko podłogowe

 

Ps.zapomniałem dodać ze puki co będe w pokoju 12mkw za jakis czas ale blizej nie określony przeniose siedo 25mkw, i tam chciałbym wykozystać dalej ten zestaw

Edytowane przez Godlike20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam jakiś zestaw 2.1 z cearive :) i wzmacniacz słuchawkowy LovleyCube ,wczesniej miałem Creative Gigaworks G550 czyli cos pseudo podobnego do głośników ale sprzedałem z zamiarem kupna stereo ,a jeszcze za dziecieka miałem Wzmacniacz Nikko który posiadam do dziś z kolumnami włąsnej roboty ale to stare dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw co ci podałem jest 100% nastawiony na czerpanie radości z muzyki elektronicznej , hardów itp , mój dobry kolega posiada podobną konfigurację tylko z analogicznie starszymi modelami. Wiadomo , sub to genialna sprawa , wyłącza go gdy przychodzą goście a w tle cichutko leci rock z lat 70 ale jak jest sam to odpala suba , swój kochany trance i noga oraz głowa sama chodzi. Osobiście wiem że prędzej czy później tego walnięcia będzie ci brakować , przy tej muzyce jest to nieuniknione.

 

W używanym sprzęcie ci nie pomogę bo to loteria , masa zniszczonych , wyeksploatowanych wzmacholi jest na allegro o głośnikach nawet nie wspomnę. Trzeba mieć farta , najlepiej to przed kupnem dokładnie obejrzeć , nie kupować w ciemno. Z używek zapewne ktoś ci coś zaraz zaproponuje , aczkolwiek przy budżecie 3 tys i przy obecnym postępie wolałbym kupić nowe i cieszyć się tym przynajmniej z 8 lat.

 

 

Tutaj musiałbyś się z facetem dogadać > http://allegro.pl/klipsch-synergy-f3-jak-nowki-0-rys-od-pasjonata-i2952598512.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wytłumaczenie ;) ale co używek to raczej chodzi mi cos z wzmacniaczy bo te starsze w g mnie maja dusze ,a głosniki to juz coś pokombinuje i jeszcze cos z subem jakis konkretny powiedzmy do 600-700 zł wiesz ten budrzet nie jest sztywny moge troszke więcej wydać ,i nie musze tego odrazu kupic ale wiecej to nie znaczy 5000-7000tys tylko powiedzmy max 500zł wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj Marcina, świetnie głośniki Ci dobrał, myśle że ten zestaw na subie jest bardzo dobry, chociaż skoro masz się przenieść do większego pokoju to rozwać te klipsch f3, one wymiatają do tego typu muzy (tzn ja słuchałem na nich dubstepu i dnb), świetny nisko schodzący, dobrze kontrolowany bas, wyraziste wysokie tony, cofnięte średnie tony, ale do hardstyle chyba lepiej się sprawdzą takie z V-charakterem grania. Myśle że te f3 + używany wzmak, chociaż trochę powinieneś zwiększyć budżet, ale warto na taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac że te głośniczki mi sie podobaja nawet bardzo ;) teraz tylko pytanie jaki wzmacniacz do tego byłby odpowiedni ?? i prosił bym jeszcze o jakies porady co do kolumn inne modele zeby mieć wieksze rozeznanie kiedy wybiore sie na odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą Yamaszkę co ci podałem , inne mają za spokojną charakterystykę. Może jeszcze NAD ale to byś musiał używkę szukać.

 

Co do głośników to za dużego wyboru nie masz , Klipsch powyższe , JBL np model Loft 50 , Jamo S718 - tylko te 3 modele przychodzą mi na myśl do 2000 tys z nastawieniem na twoją muzykę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw stereo 2500-3000tyś

 

nie musze tego odrazu kupic ale wiecej to nie znaczy 5000-7000tys tylko powiedzmy max 500zł wiecej

 

Masz świadomość że 2500-3000tys. to 2,3-3 mln, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze fakt :( teraz jak to napisałeś to zajażyłem :) powinno byc 2500-3000zł albo 2-3tyś :)

 

Ale co do tej Yamahy to odpada bo po pierwsze to Amplituner a po drugie troszke jednak za drogo wole wzmacniacz i to starszy ale jakis z jajem niz napakowane wszystko w jednym

Edytowane przez Godlike20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Amplituner Stereo ale jak nie słuchasz radia to ok , nie ma sprawy.

 

Nie wiem jak grają głośniki zmostkowane z subem pod wzmacniaczem....

 

Z używek to trochę tych Yamaszek jest:

 

http://allegro.pl/yamaha-wzmacniacz-ax-397-pilot-w-pieknym-stanie-i2956964925.html

 

http://allegro.pl/yamaha-ca-810-ladny-stan-i2925939674.html

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia za bardzo nie słucham ,a to podałem mi takie pierwsze lepsze czy cos mozesz powiedzieć o tych wzmacniaczach ?? i jeszcze jedna kwestia o której zapomniałem ,muzyke mam w formacie Mp3 320 głownie i troszke kawałków w Flac, i cos mi sie wydaje ze wydawać tyle kasy na to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia , chodzi ogólnie o produkty tej marki , podałem ci modele które kiedyś zbierały dobre recenzję i teraz przeglądając allegro natknąłem się na nie. Teraz możesz tylko wybierać czy taką w miarę świezynkę czy tamten oldschool.

 

Aczkolwiek prześpij się i przemyśl to bo za 1000 zł to można kupić coś nowego. Kiedys za małolata kupiłem wzmacniacz Technicsa , odpaliłem go , pograł 2-3 h , rozgrzał się i karaluchy z niego powyłaziły.... Nigdy w życiu powiedziałem sobie.

 

 

Sprecyzuj bardziej swoje wymagania bo co propozycja to zmieniasz swoje zdanie.

 

Co masz na myśli o tych kawałkach FLAC i mp3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten rodzaj muzyki który słucham głownie jest do kupienia w cyfrowej dystrybucji, i w miare rozsadnych cenach sa jedynie mp3 320 Digital, Flac i Wav potrafią kosztować po 6euro i wiecej za jeden utwór ,tak wiec moja kolekcja opiera siegłownie na tych mp3 ale troszke Flaców mam tylko jest to stosunek ilości 1/10 na strone Mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma żadnego znaczenia przecież , dobry kabel cinch-jack a nie jakieś nitki za 15 zł , podłączasz do wzmachola no i gra muzyka. Jak masz dobrze skonwertowane 320-stki to nie widzę problemu , a z Flaczkami to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno jest różnica w jakości mp3 do Audio ?? i teraz sie rozchodzi o to czy jest sens wydawac tyle kasy na Mp3 ,wiem że teraz marudze ale 3tyś nie chodzi piechota i chciałbym być pewny i świadomy zakupu raczej na kilka lat , i to jeszcze moje pierwszego tak poważnego jeśli chodzi o sprawy audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz ze ja też wszystkiego słucham na płytach ? Często podpinam lapka i słucham kolekcji z komputera , na płytach mam tylko perełki. Dzisiaj to już nieuniknione , specjalnie nawet kupiłem dysk 2 TB aby wszystkie kolekcje mieć we FLAC , takie czasy.

 

Coś czuje że niedługo ta rozmowa spocznie na tym że kupisz Microlaby do komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie , nie ma takiej opcji :) długi czas miałem Gigaworksy G550 i byłem zadowolony ale teraz chciałbym przejsć na wyzszy poziom ,a poza tym od dziecka podobały mi się te ogromne wzmacniacze i kolumny zawsze o tym marzyłem i teraz chciałbym spełnic to marzenie chociaz po cześci moze za kilka lat cos lepszego znowu dokupie ale na poczatech chciałbym za taka kase nie ma sieco napalac na nie wiadomo co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświeć kilka weekendów , pozwiedzaj okoliczne salony , jeszcze nikt nie kupował sprzętu audio w ciemno....ja zbierałem , szukałem , odsłuchiwałem ponad rok zanim kupiłem.

 

Mniej więcej wiesz jakich marek masz się trzymać , Klipsch są w Saturnach i Media ale ostatnio zlikwidowali te pomieszczenia odsłuchowe także cięzko posłuchać w spokoju chyba że u ciebie w mieście jest jeszcze Media starej generacji.

 

Posłuchaj Nada i Yamahe a z głośników w/w Klipsch , Jamo , JBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności