Skocz do zawartości
  • 0

Philips SHO9565BK vs DENON AH-D310R - które wybrać


vip1993

Pytanie

Witam.

Jestem nowy na forum i jest to moj pierwszy post tutaj.

Rozglądam się za słuchawkami nausznymi niezbyt dużych, zamkniętych i dobrze wyciszających.

Słucham dosłownie wszystkiego - od starego rocka (Queen) przez hip hop, rap, trance po raeege. Głównie jednak słucham "eskowego chłamu".

 

W oko wpadły mi słuchawki:

 

 

Philips SHO9565BK / Philips SHO9560

Denon AH-D310R / AH-D310

 

Philipsy słyszałem i grają całkiem nieźle, bass jest ok i reszta tonów również w porządku, ale słuchałem jedynie modelu SHO9560, ale moim zdaniem nie różnią się zbytnio.

 

Denony są dość ciekawe, ze względu na niezbyt wygórowaną cenę, jednak nie wiem jak grają i tu mam dylemat.

 

Denon to znana i dobra firma i chciałbym usłyszeć jakieś opinie o tych słuchawkach.

Napędzane będą telefonem komórkowym (tak wiem kiepskie źródło), jednak w przyszłości dokupię jakiś player.

 

Mają to być słuchawki głównie na miasto, ale jak i do domu, laptopa itp.

Philipsy wyglądają dość solidnie i mają dobry przewód, natomiast denony to już prestiż firmy i obracane muszle.

Do tej pory używam słuchawek dokanałowych Pioneer SE-CL21M-J-E i jestem z nich zadowolony, jednak przestały mi wystarczać.

 

Philipsy kosztują ok 200zł, a Denony ok 180zł.

 

Mój budżet to ok 200zł, ale lepiej jakby było mniej.

Proszę o opinie, które z wymienionych słuchawek są lepsze.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te Philipsy mają problem z dynamiką , kuleje separacja , słaba detaliczność. Philips przegiął z ceną....chyba tylko wygląd te słuchawki ratuje.

 

Denonki , hmm , no używam ich trochę , jestem z nich zadowolony , patrze na nie z perspektywy typowo słuchawek portable na miasto i tu się sprawdzają wyśmienicie , są głośne i dobrze izolują , wszystko inne zbytnio nie ma znaczenia bo i tak ciężko się skupiać na detalach w muzyce podczas odsłuchów na zewnątrz.

 

Z tego co widzę masz Swift Black i tu jest trochę problem bo on mocą i jakością nie grzeszy , aż się prosi by napisać Creative Aurvana Live ale z nich będziesz zadowolony tylko w domu , outdoor może brakować kopa no i izolacja średnia.

 

Ciężki wybór , może Brainwavz Alhpa na dwór a do domu w/w CAL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No niestety, ale LG totalnie sie do muzyki nie nadaje i nie ratuja go zadne playery androidowe, pod wzgoedem muzyki Wave II byl genialny, ale niestety bada zmusila do zmiany. Mysle nad zakupem jakiegos playera np. Philips Go Gear Raga 4gb (dostepny w biedronce za 99zl :) ), ale najpierw kupie sluchafony i zobacze jak z tym bedzie. Mieszkam w Poznaniu i nie wiem gdzie moznaby bylo odsluchac te Denony. Co do innych firm to mnie ich wyglad nie przekonuje, a phipips, czy denon nie rzucaja sie az tak w oczy. Jesli chodzi o AKG to testowalem k512/514 mkII i jakos nie pasuja mi, troche niewygodne sa. Testowalem jeszcze bodajze k518 dj od AKG ale jakos za nimi nie jestem, troche dziwnie leza.

Przepraszam za ewentualne bledy - pisane z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozejrzyj się za Sandisk Clip+ , na allegro latają po 110 zł. Denony posłuchaj w autoryzowanym sklepie w galerii , teraz tego trochę wysypało i bardzo dobrze. W Poznaniu bodajże jak pamiętam w starym browarze w pierwszej częsci na I piętrze jest Denon. Tam od razu przy wejściu po lewej stronie masz stojak i wiszą na środku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zemlin nie znalazlem jeszcze takich opini o tych denonach, wrecz przeciwnie same pozytywne. Niestety nie bylo ich w saturnie i nie mialem okazji ich przesluchac, natomiast po raz kolejny odsluchiwalem philipsy i graly najlepiej z wystawionych na sklepie sluchawek. Nie wiem co bylo zrodlem, bo dzwiek lecial z "polki", ale w porownaniu z innymi te byly najlepsze pod wzgledem odsluchu i wygluszenia oraz wygody. Bede musial przejechac przesluchac te denony i dopiero wtedy dokonac wyboru.

Przepraszam za brak polskich znakow i ew. bledy - pisane z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może ktoś powiedzieć cokolwiek o słuchawkach Sony MDR-ZX600? Z opini wynika, że złe nie są. Słuchałem w sklepie ZX300 i nie było tragedii a ZX600 to ich lepsza wersja i powinny grać lepiej. Może ktoś kto je posiada lub ich słuchał powiedzieć coś o nich więcej? Czy mogą konkurować z tymi Denonami lub Philipsami? Są stosunkowo tanie w porównaniu do wyżej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety k518 totalnie mi nie pasuja (sa dla mnie niewygodne). Jesli chodzi o wyglad to denony wygrywaja. W przyszlym tygodniu pojade do salonu denona i przeslucham je. W centrum handlowym jest jeszcze sony center i wpadne na odsluch tych zx600 (jak beda je mieli na sklepie rozpakowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra wlasnie wrocilem z salonu Denona po odsluchu i jestem zadowolony z brzmienia tych sluchawek. W sony center mieli wystawione tylko zx100 i nie udalo mi sie przesluchac tych zx600. Odrazu poszedlem do sklepu proline, gdzie te denony kosztuja 185zl :) Nie mieli ich na sklepie, ale jutro powinny juz byc ok godziny 15. Mysle, ze dokonalem wyboru i jutro sie po nie przejde oraz podziele sie z wami swoja opinia na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tak słuchawki mam już od 2 dni i jestem z nich zadowolony, chociaż z początku bas był mało dynamiczny, a góra za ostra, jednak po ok 10h grania nabrały właściwego brzmienia. Z moim LG Swift Black spisują się całkiem nieźle, ale dostałem wersję 310R więc z mikrofonem i sterowaniem do iSprzętu, jednak z telefonem nie stanowi to problemu. Nieco inaczej sprawa ma się z miniwieżą, bo po podpięciu słuchawek słychać stukanie i pogłos - prawdopodobnie wina mikrofonu :( .

Zastanawia mnie to, czy po zakupie ewentualnego odtwarzacza problem będzie ten sam, wtedy musiałbym coś wykombinować. Co do wygody i jakości wykonania to nie mam zastrzeżeń są bardzo wygodne i lekkie.

Proszę kogoś kto posiada wersję 310R o własne doświadczenia jeśli chodzi o kompatybilność z odtwarzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej! Zastanawiam się również nad tymi słuchawkami Denona. Możesz mi powiedzieć czy są kompatybilne z Twoim telefonem? Chodzi mi dokładniej o pilota, regulację głośności i odbieranie rozmów? Ja mam Galaxy S2 i zastanawiam się właśnie nad tymi słuchawkami ze względu na mikrofon i ciekawy design, a wszędzie jest wypisana kompatybilność ze sprzętem apple i nic poza tym. Używać ich będę raczej na zewnątrz. W domu mam stare sprawdzone słuchawki Panasonica ale nie mają one mikrofonu, na którym mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odkopię temat bo właśnie je przesuchałem w sklepie dla idiotów.

Z wyglądu bardzo mi sie podobają ze względu na mniejsze nauszniki które mimo wszystko zakrywają całe uszy (zima) i pałąk który znajduje sie blisko głowy przy nausznikach (nie odstaje tak od głowy).

Jeśli chodzi o dźwięk to słuchałem ich na trackach Kari Amirian oraz De mono i niestety nie przypadły mi do gustu.

Graja naprawdę baaardzo głośno i to jest ich duży plus. Mają też dużo basu który według mojego niewprawnego ucha potrafi zejśc dość głęboko, odseparowanie instrumentów też fajne jednak scena byłą zbyt blisko i mnie przytłaczała. Wydały mi sie też zbyt szczegółowe. Słyszałem syknięcia czyli uwydatnioną literkę "s". Bardzo tego nie lubię.

Zaznaczam ze słuchałem ich dosłownie kilka minut na sonce nwz e444

Pewnie jeszcze kiedyś dam im drugą szansę bo z wyglądu dla mnie są rewelacyjne.

 

ps chodzi o denonka 310

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności