Skocz do zawartości

Czy Dasz Się Oszukać Odtwarzaczom MP4?


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Spójrz na fotkę obok. Kolorowa, prawda? Tego właśnie szukasz! Chcesz żeby był tani? Trafiłeś na odtwarzacz "MP4"? Poświęć dosłownie 5 minut i dowiedz się czym taki odtwarzacz "MP4" naprawdę jest. Warto dokonywać świadomych wyborów, niż potem obwiniać sprzedawcę.

 

1. To nie ma nic wspólnego z MP4?!

Odtwarzacze MP3 odtwarzają zawsze pliki MP3. Odtwarzacze MP4 nigdy nie odtwarzają plików MP4. Czy to nie dziwne? NIE! Gdy zrozumie się, że nazwa "MP4" jest czystym chwytem sprzedawców. Format MP4 obsługiwany jest prawie wyłącznie przez produkty firmy Apple. A firma ta wcale się tym nie chwali.

 

”MP-czwórki”, których teraz pełno, zazwyczaj odtwarzają filmy w formatach AMV lub MTV. Formaty te nie mają nic wspólnego z formatem MP4. Do tego oferowana jakość jest beznadziejnie niska. Nie tylko z powodu kiepskiego algorytmu kompresji, ale także z powodu samego wyświetlacza - ale o tym dalej.

 

2. Znajomy wygląd, czy to nie....:

... markowy odtwarzacz? Niestety nie. Odtwarzacze "MP4" bardzo często pojawiają się w obudowach, znanych i cenionych firm. Jednak podobieństwo jest bardzo powierzchowne. Materiały użyte do wykonania obudowy są zupełnie inne niż w markowym playerze. Inna jest też jakość samego wykonania - części potrafią nie pasować do siebie, czasem odpadać. Najczęściej projekty obudowy wykorzystywane są bezprawnie.

 

Dla przykładu wybraliśmy dla Ciebie kilka popularnych odtwarzaczy. Na zdjęciach po lewej masz oryginał z podaną marką i modelem. Po prawej przykładowy odtwarzacz z aukcji internetowej. Możliwości tych odtwarzaczy są zupełnie różne, ale "MP4" jest dużo tańsze. Tyle, że czasem nie warte nawet tak niskiej ceny. [plik ze zdjęciem na końcu]

 

3. Ta sama obudowa a 10 różnych "marek".

Czy zdarzyło Ci się, że szukając odtwarzacza znalazłeś ten sam model, ale różnych "marek"? To wcale nie były marki. Odtwarzacze "MP4" najczęściej sprowadzane są do polski przez firmy, które zamawiając odtwarzacze w Chinach mogą podać jaka nazwa ma być nadrukowana na odtwarzaczu. Nie jest to żadna marka, jest to nazwa, a to duża różnica. Jest to odtwarzacz nazwany tak a nie inaczej. [plik ze zdjęciem na końcu]

 

 

 

 

czytaj dalej: http://www.mp3fan.pl/modules.php?name=News...cle&sid=851

 

Pobierz PDFa: http://www.mp3fan.pl/modules.php?name=Down...etit&lid=82

 

 

Pracowałem nad tym tekstem dość długo. Uzupełnił go nieco Łukasz (sonicHIGH) z mp3fana, dzięki temu ten tekst jest też do pobrania :) Za co mu bardzo dziękuję.

 

Zapraszam do dyskusji. Mam nadzieje, że ten tekst będzie dla wielu osób argumentem w dyskusji o "MP4". Rozpatruje jeszcze lekko nagłośnienie tego tekstu, bo sądzę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

niestety musze zgodzic sie z KHRoN-em

 

Posiadam MP4 playera MPowera... jest o tyle dobrze ze przynajmniej powstała ich strona a to coś nowego... niestety takie sprzety sa wysoko awwaryjne czyli jak coś sie s******... to juz koniec:/ tak jak z moim. nie wiem jak sie do tego zabrac a najblizszy serwis jest gdzies w gorach czy na slasku:? moja nadzieja tkwi tkwi tylko w tym forum... moze cos sie jeszcze uda zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak -> mozemy przekonywac cały swiat, ale najlepiej by przekonało zrobienie przez iRivera lub iAudio "budzetowego" odtwarzacza.

 

Nie musi grać dokładnie tak dobrze jak seria Txx ale zeby był trwały.

 

Wtedy jest łatwo komuś doradzić. Nie chcesz straacić pieniedzy kup B10 (tak mi sie wymyslilo) za 200 PLN

 

Mysle ze jest to cena do zaakceptowania. Wlasciwie tylko mozna zaproponować w tej cenie SANSE m240.

 

Ktos chciał wysylac "refruby" w duzych ilosciach z USA do PL. Chyba T30 1GB wychodzilo cos kolo 150 PLN

 

Dorzucając do tego cło i VAT mógłby MIP sprzedawac je po 200, 220 PLN

(tylko, ze znając życie iRiver mógłby byc temu przeciwny -> ale moze

Moze jest mozliwosc sprowadzania "refrubuw" z KOREI, albo zrobienia centrum serwisowego w PL - potaniałby support

i na miejscu byłoby dużo "refrubów")

 

To byłaby chyba najlepsza promocja. Latwo jest krytykowac ale w naszych realiach trudno jest przekonac kogos do wydania 500 PLN zamiast 200.

 

*********************

 

To taka dyresja. A tekst ciekawy i potrzebny. Bardziej bym uwypuklił brak jakiegokolwiek supportu.

I BOLDEM podkreslił ze trwałość takiego sprzętu często nie przekracza 2 miesięcy "normalnego" uzytkowania.

A ze rozsypanie sie obudowy, pękniecie ekranu itd, itp. nie jest objęte gwarancją.

 

Zmieniłbym tez słowa "beznadziejne" na żenujące, lub fatalne.

 

A tak wogóle to ciężko jest walczyć z podróbami gdyz mialem juz takie zdażenia:

 

Fajny sklep foto: "czy są akumulatorki do canona", "TAK", "oryginalne" "Nie lepsze NONAME, mają lepsze parametry i są tańsze"

 

Drugi przyklad rozmowa z kierownikiem dzialu jednego z najwiekszych dystrybutorów w PL sprzętu komputerowego:

 

"Co to za marka tych odtwarzaczy mp3 ?" "A to w fabryce (w Chinach) w której produkują markowe odtwarza, robią też znacznie tansze TE SAME JAKOSCIOWO"

 

I tak się rodzą mity :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

To co ja mam powiedzieć... aż mnie serce boli =) Postanowiłem dzisiaj przejść się do lombardu/sklepu z mp3,mp4 i co !? patrze i mają "iPoda 3 gen" (mówimy o prawie identycznej od ajpoo mp4) - myślę sobie pozbijam się trochę ze sprzedawcy i zacząłem udawać zainteresowanego naiwnego klienta =) Oglądam to Mp4 oczywiście sprzedawca wciskał kit że to ipod a ja udawałem że mu wierzę, no i poprosiłem przed "zakupem" żeby włączył "ipoda" trochę się speszył... włącza i co, oczywiście menu z tapetą jakiegos serduszka... opcje typu: radio fm, voicerecorder... Na to ja się pytam: "Widziałem u koleżanki która ma takiego ipoda że ma inne menu 'takie białe...itp." A SPRZEDAWCA DO MNIE TAK: "Ten "iPod" posiada najnowszy bezawaryjny system Rockbox dlatego menu wygląda inaczej" - xD xD xD xD !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A SPRZEDAWCA DO MNIE TAK: "Ten "iPod" posiada najnowszy bezawaryjny system Rockbox dlatego menu wygląda inaczej" - xD xD xD xD !!!!!!!!

 

:lol:

ale polscy sprzedawcy (nie wszyscy) tacy są - myślą, że znaleźli jelenia to można wcisnąć kit...

już nie raz próbowano mnie "wykiwać", ale niezbyt się to udawało sprzedawcom :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem w sklepie swojego H10 jr. (udałem się tam wiedząc wcześniej, że go kupię) pan sprzedawca zachwalał go jak "MP4 z funkcją odtwarzania filmów i dobrym wyświetlaczem" po tym "incydencie" nikt mi nie wmówi, że sprzedawca nie manipuluje potencjalnym klientem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszce dodam absurd który przydażył mi się gdy poszukiwałem kabla do mojego Ipoda jakieś dwa dni temu....=)

Poszedłem do MM i pytam typa (sprzedawcę) z działu Mp3/Mp4 itp. - "czy dostanę u państwa kabel usb do ipoda" a gościu do mnie z takim tekstem "to znaczy chcesz kabel usb? czy kabel do ipod'a" - ja mu na to (jako że mam 15 lat mam adhd i jestem z podznaku barana =) - "a nie pomyliłem się potrzbuje kabel hdmi relacji komputer - ipod" xD a chłop do mnie tak: POCZEKAJ TU PÓJDĘ SPRAWDZIĆ...." wraca za 2 min i mówi "nie mamy takich kabli ale są dostępne na stronie apple'a" xD xD xD CZY ONI WOGÓLE WIEDZĄ CO ROBIA ???? Bez urazy ale czy tacy ludzie przechodzą jakąś rozm. kfalfikacyjną przed pracą????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pustego i Salomon nie przeleje.

Być może nie sprowadzają takich kabli, więc sprzedawca chociaż był na tyle łaskawy, że wskazał Ci gdzie możesz poszukać.

Co do tematu, to już było kilka dyskusji o znanych pod różnymi nazwami S1MP3, więc moim zdaniem nie ma co tego wałkować dalej. Informacji jest wystarczająca ilość, reszta to tylko zbędne opinie i powielanie tychże opinii. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja powiem tak -> mozemy przekonywac cały swiat, ale najlepiej by przekonało zrobienie przez iRivera lub iAudio "budzetowego" odtwarzacza.

 

Nie musi grać dokładnie tak dobrze jak seria Txx ale zeby był trwały.

 

Wtedy jest łatwo komuś doradzić. Nie chcesz straacić pieniedzy kup B10 (tak mi sie wymyslilo) za 200 PLN

 

Mysle ze jest to cena do zaakceptowania. Wlasciwie tylko mozna zaproponować w tej cenie SANSE m240.

 

Ktos chciał wysylac "refruby" w duzych ilosciach z USA do PL. Chyba T30 1GB wychodzilo cos kolo 150 PLN

 

Dorzucając do tego cło i VAT mógłby MIP sprzedawac je po 200, 220 PLN

(tylko, ze znając życie iRiver mógłby byc temu przeciwny -> ale moze

Moze jest mozliwosc sprowadzania "refrubuw" z KOREI, albo zrobienia centrum serwisowego w PL - potaniałby support

i na miejscu byłoby dużo "refrubów")

 

To byłaby chyba najlepsza promocja. Latwo jest krytykowac ale w naszych realiach trudno jest przekonac kogos do wydania 500 PLN zamiast 200.

 

*********************

 

To taka dyresja. A tekst ciekawy i potrzebny. Bardziej bym uwypuklił brak jakiegokolwiek supportu.

I BOLDEM podkreslił ze trwałość takiego sprzętu często nie przekracza 2 miesięcy "normalnego" uzytkowania.

A ze rozsypanie sie obudowy, pękniecie ekranu itd, itp. nie jest objęte gwarancją.

 

Zmieniłbym tez słowa "beznadziejne" na żenujące, lub fatalne.

 

A tak wogóle to ciężko jest walczyć z podróbami gdyz mialem juz takie zdażenia:

 

Fajny sklep foto: "czy są akumulatorki do canona", "TAK", "oryginalne" "Nie lepsze NONAME, mają lepsze parametry i są tańsze"

 

Drugi przyklad rozmowa z kierownikiem dzialu jednego z najwiekszych dystrybutorów w PL sprzętu komputerowego:

 

"Co to za marka tych odtwarzaczy mp3 ?" "A to w fabryce (w Chinach) w której produkują markowe odtwarza, robią też znacznie tansze TE SAME JAKOSCIOWO"

 

I tak się rodzą mity :(

 

Ja właśnie kupiłem Samsunga t9 4gb za 350zl (refubry) a w Polsce jest za 1000zl na stronie producenta. Jak komuś bardzo zależy to znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Fani mp3 uwazaja ze mp3 jest lepsze od mp4 i na odwrót! :D

Zdecydownie nie zrozumiał, a może nie miał szansy sprawdzić "ossochozi" (mowa oczywiście o noname mp4). Swoją drogą jak niedawno znajomej posiadającej mp4 (noname) dałem do posłuchania mp3 (clip), to ze szczęścia zapragnęła poznać bliżej mp5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się rodzi topik n.t. >>mp3 kontra mp4<<. Ale ogorek@ mnie powalił pisząc:

trudno jest przekonac kogos do wydania 500 PLN zamiast 200.
Dobre. Moja rada: kupuj, póki masz kasę i słuch, bo później Ci zabraknie jednego i drugiego. :lol::lol::lol:

P.s. A to co poniżej, to z odprawy emerytalnej - drugiej szansy nie będzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi jaki sens odtwarzania klipow w badziewnych formatach na malutkim ekraniku? Moim zdaniem jak ktos chce poogladac klipy to niech sobie kupi N czy cyfrowy polsat i oglada MTV. Odtwarzacze sa do muzyki i tyle, no chyba, ze ktos ma PSP czy innego high-techa. A co do samych mp4 ktore sie ladnie swieca to mialem kolezanke w klasie ktora kupila 'mp4' z wyswietlaczem wielkosci polowy paczki od zapalek i zamierzala na tym teledyski ogladac ^^. Ze nie wspomne juz o no-name mp3 z wyswietlaczem na 4 litery za 44zl z pojemnoscia 1gb na dwa albumy [nie nic nie pokrecilem :P ].

IMO lepiej kupic pozadny odtwarzacz mp3 niz bawic sie w jakies klipy i inne badziewie... Od tego sa PC i laptopy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaki sens odtwarzania klipow w badziewnych formatach na malutkim ekraniku?

Najlepiej spytaj się konkretnie kogoś, kto w takim celu kupił dany odtwarzacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności