Skocz do zawartości

Sandisk Sansa C 200 Series


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Sandisk wprowadził na rynek rozbudowaną o slot kart mini SD odmianę

serii C-100 czyli C 200.

Firma deklaruje że te odtwarzacze posiadają standartowo radio -

ciekawe czy także w Europie ? ;)

Inne pytanie :

Czy wprowadzenie nowej odmiany stwarza szansę na kolejne obnizki cen C -100 Series ?

( choć one i tak są względnietanie- 1GB odmiana kosztuje teraz 200 zł , a 2 GB 300 zł )

 

Strona producenta :SanDisk_Sansa_c200_Series_MP3_Players.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 276
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie,

 

Po pierwsze nowe odtwarzacze mp3 z serii c200 nie będa miały slotu na karty miniSD a microSD .

Ich cena będzie paredziesiąt złotych wyższa od serii c100 ( cena będzie się kształtowała pomiędzy cenami

c100 a e 200 :) ). Radio na rynek europejski nadal bedzie nieaktywne. Co więcej zamiast baterii AAA będzie

zasilany akumulatorkiem. O obnizce nie powiem :D - TOP SECRET :ph34r: - ale mogę Was zapewnić że w najbliższym czasie raczej jej nie będzie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To lepiej czy gorzej ? I moze orientujesz sie czy karta chowa sie cala w odtwarzacz, czy jak w wersji Mxx wystaje, przynajmniej na zdjeciach w necie tak to widac :)

 

Karta chowa się cała do środka. Jeśli chodzi o rozwiązanie z zasilaniem to ciężko powiedzieć akumulatorek wbudowany trzyma dłużej. Ale jest problem z wymianą w terenie :)

 

Wie ktoś może co z radiem w tym modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Głośność jest - jak dla mnie - zadowalająca, nawet na pchełkach z zestawu. Przy utworach przeciętnej głośności zdarza mi się podjechać do max volume, ale tylko przy ruchliwej alei. Jest opcja przełączenia głośności w ustawieniach Normal/High, ale wielkiej różnicy nie zauważyłem.

 

2. Radia nie mam, mimo że na stronie c200 SanDiska nadal nie piszą o żadnej różnicy między wersją EU a USA, więc czekam na firmware i zobaczymy, co dalej... :huh:

 

3. Czy w ogóle ktoś jeszcze w Polsce ma ten model? ;)

 

i może cos wie o tym radiu. e200 euro podobno nie mają chipa, a c200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Głośność jest - jak dla mnie - zadowalająca, nawet na pchełkach z zestawu. Przy utworach przeciętnej głośności zdarza mi się podjechać do max volume, ale tylko przy ruchliwej alei. Jest opcja przełączenia głośności w ustawieniach Normal/High, ale wielkiej różnicy nie zauważyłem.

 

to daj sobie najpierw w ustawieniach na high i daj vol na maks, posłuchaj chwilke i zostawiając tak głośnoś przejdź do ustawień i zmień na normal. wg mnie jest ogromna różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie wlasnie tego akumulatorka. W jaki sposob sie go laduje? Czy w oddtwarzaczu, czy potrzebna jest jakas ladowarka?

 

Albo ladujesz przez USb podczas pracy z komputerem - albo kupujesz ladowarke z wyjsciem usb i mozesz ladowac gdziekolwiek (na allegro tego sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam - moj 1 post :)

 

 

Posiadam Sanse c240(1gb) - wieczorkiem wiecej sie rozpisze w razie pytan ale teraz w skrocie. Nabylem go za cene 89zl. ( :) ) oczywiscie nowy z 2 letnia gwarancja niestety moglem wziasc tylko sztuke. Co do samego towaru powiem tak - swietnie i jeszcze raz swietnie. Firmware zmieniony bez problemu. Fotki,filmiki bez zastrzezen rowniez...mp3 dzieli albumy wiec nie ma "tloku" zrobienie playlisty to przyjemnosc. Na koniec dzwiek - mialem porownanie z roznymi creativami ale powiem tylko tyle - jest boski. Equalizer to juz nie tylko nazwa naszczescie. Mozna ustawic pod swoj ulubiony rodzaj muzyki wszystko jak sie komu podoba :) (bas jest swietny - slucham glownie trance wiec wspominam). Aha dzwiek sprawdzany zarowno na standardowych sluchawkach jak i dla DJ a dokladniej Sennheiser HD 205 bo jego uzywam w domu wiec slysze jakosc bardzo dokladnie :) . Pozdrawiam w razie pytan - pytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa Firmware Updater - Tym wgralem :) czyli najnowsza dostepna...seria jest nowa i jak dlamnie swietna radio powinno "przyjsc" z czasem wiec bym sie o to nie martwil zreszta jak dlamnie jest ono zbedne :) Co zmienia szczerze nie wiem...bo nie testowalem za bardzo przed wgraniem ale po wgraniu zero problemow. Wszystko chodzi jak nalezy - "zwiekszyc glosnosc" ? hmm zdziwilo mnie to pytanie :) oczywiscie ze tak do tego swietny equalizer no i "problem" z bateriami z glowy.. kabel usb i naladowane :) wejscie na dodadkowe 1gb tez duzy plus bo jest micro i wchodzi cale chodz mi narazie 1gb starcza w zupelnosci. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwiekszyc glosnosc" ? hmm zdziwilo mnie to pytanie :)

 

Jalk bys nie wiedzial to wersje playera na europejski rynek roznia sie od wersji amerykanskich wlasnie mniejasz glosnoscia. Jesli o radio nie byl bym taki pewny nie wiadomo czy na plycie glowiej jest wogole to radio. MicroSD to ciekawy bajer jesli chodzi o rozbudowe o 1GB ale nie jest to zbyt tanie rozwiazanie ok 150zl :(

 

Tak wiec jak na razie przed zakupem wiecej niewiadomych niestaty ... a chcialbym kupic odtwarzacz przed swietami i wacham sie miedzy ta sansa z tym ze 2GB (330zl) a creativem z hdd 20G (500zl). Im wiecej czytam tym mniej wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwiekszyc glosnosc" ? hmm zdziwilo mnie to pytanie :)

 

Jalk bys nie wiedzial to wersje playera na europejski rynek roznia sie od wersji amerykanskich wlasnie mniejasz glosnoscia. Jesli o radio nie byl bym taki pewny nie wiadomo czy na plycie glowiej jest wogole to radio. MicroSD to ciekawy bajer jesli chodzi o rozbudowe o 1GB ale nie jest to zbyt tanie rozwiazanie ok 150zl :(

 

Tak wiec jak na razie przed zakupem wiecej niewiadomych niestaty ... a chcialbym kupic odtwarzacz przed swietami i wacham sie miedzy ta sansa z tym ze 2GB (330zl) a creativem z hdd 20G (500zl). Im wiecej czytam tym mniej wiem :D

 

Wiem, mi starcza narazie 1gb wiec raczej traktuje rozbudowe karta patrzac w przyszlosc(dokladniej chodzi o mniejsze ceny) ... mialem okazje go miec za 89zl wiec dla mnie to jak za darmo i ani chwili sie nie zastanawialem chodz b.mozliwe ze i tak bym go zakupil(bo teraz majac go wiem co potrafi). Z tymi wersjami wiem ze sie roznia tyle ze narazie wgrywam programem ktory automatycznie dobiera wersje i wgrywa mi europejska. Radio ma napewno w wersji amerykanskiej poniewaz pisze to na ich stronce w opisie playera. Kwestia dorwania osobnego firmware US i zrobienia jak w innych modelach bo wkoncu to nowa seria (tak przypuszczam). Na maxa glosnosci(wlaczone audio na hight) z ustawionym pod siebie equalizerem nawet nie robie bo jest b.duza(taka sama jak na kompie - integrowce nie pamietam dokladnie jaka wersja bo uzywam Audigy ale 840 czy jakos tak). Jesli masz kase na playera 500zl to napewno znajdziesz cos lepszego...w kazdym razie ja polecam c240 - zero problemow jak narazie no i wydaje mi sie ze dobra przyszlosc przed nim. Pytaj o wszystko czego chcesz...moge nawet foty probic w weekend. Pzdr.

 

Ps. Jeszcze co do glosnosci ustawienie na maxa w trybie high na standardowych sluchawkach wycisza wszystko,auta,tiry,krzyki - wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokować radio w sandisku sansa c240??

 

1 W urządzeniu włacząmy tryb Usb Msc czyli nasza sansa jest widoczna jako twardy dysk.

 

2 Ściągamy Sansa Firmware Updater z:

http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1376

 

i zapisujemy na kompie

 

3 wersja oprogramowania na naszym playerze to prawdopodobnie 01.00.02E, czyli wersja europejska. Aby zamienic oprogramowanie nalezy oszukac urzadzenie aby odblokowac radio.

 

4 zatem wchodzimy na naszego playerka normalnie jak na twardy dysk i otwieramy dowolnym edytorem tekstowym plik: version.sdk

 

po jego otwarciu zmieniamy wersje oprogramowania na np. 01.00.0A (w calym wierszu tego dokumentu trzeba to zmienic kilka razy, wszedzie tam gdzie zobaczycie wersje 01.00.02E). Nastepnie zapisujemy i zamykamy

 

5 Teraz uruchamiamy sciagniety wczesniej firmawere ze strony producenta(instalujemy go na kompie)

 

6 Po zainstalowaniu następuje flashowanie epromu (podczas flashowania tracimy wszystkie pliki!)

 

7 po zakonczeniu operacji odlanczamy playera i nastapi reset systemu na nim.

 

To juz wszystko. W menu pojawi sie dodatkowo radio :D , ktore wczesniej nam producent zablokowal.

Jest ono dostepne tylko dla wersji amerykanskiej, dlatego wlasnie tak nalezy go skonfigurowac:)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokować radio w sandisku sansa c240??

 

1 W urządzeniu włacząmy tryb Usb Msc czyli nasza sansa jest widoczna jako twardy dysk.

 

2 Ściągamy Sansa Firmware Updater z:

http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1376

 

i zapisujemy na kompie

 

3 wersja oprogramowania na naszym playerze to prawdopodobnie 01.00.02E, czyli wersja europejska. Aby zamienic oprogramowanie nalezy oszukac urzadzenie aby odblokowac radio.

 

4 zatem wchodzimy na naszego playerka normalnie jak na twardy dysk i otwieramy dowolnym edytorem tekstowym plik: version.sdk

 

po jego otwarciu zmieniamy wersje oprogramowania na np. 01.00.0A (w calym wierszu tego dokumentu trzeba to zmienic kilka razy, wszedzie tam gdzie zobaczycie wersje 01.00.02E). Nastepnie zapisujemy i zamykamy

 

5 Teraz uruchamiamy sciagniety wczesniej firmawere ze strony producenta(instalujemy go na kompie)

 

6 Po zainstalowaniu następuje flashowanie epromu (podczas flashowania tracimy wszystkie pliki!)

 

7 po zakonczeniu operacji odlanczamy playera i nastapi reset systemu na nim.

 

To juz wszystko. W menu pojawi sie dodatkowo radio :D , ktore wczesniej nam producent zablokowal.

Jest ono dostepne tylko dla wersji amerykanskiej, dlatego wlasnie tak nalezy go skonfigurowac:)

 

Pozdrawiam:)

 

 

Ehh poszlo jak po masle ;] dzieki radyjko cyka az milo...jednak zmienic nazwy nalezy tez w version.txt

 

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! a ja mam pytanie do rocky jak to mozilwe ze c240 odtwarza filmy?? jak tak to w jakim formacie??

 

 

Witam,

 

Fakt moj blad poprostu SEK750i w tym dniu dostalem i poprostu pisalem na roznych forach mp3/fony i tak z rozpedu wyszlo :) Player ma sie dobrze, radio rowniez :) wiem ze nie to forum ale jak juz wspomnialem o SE K750i to polecam :) pzdr.

 

Ps. Jeszcze co do glosnosci ustawienie na maxa w trybie high na standardowych sluchawkach wycisza wszystko,auta,tiry,krzyki - wszystko.

Może nie tyle wycisza, co zagłusza. Jest subtelna różnica :)

 

 

Tylko subtelna - jedno i drugie prowadzi do trzeciego - slychac to co ma byc slyszane czyli dzwiek i to b.dobrej jakosci :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocky, pare pytanek..

1. Ile miałeś miejsca wolnego do wykorzystania na MP3 po sformatowaniu? Z ciekawości pytam, sam miałem 927MB, myślałem że będzie trochę więcej.

2. Można jakoś wygasić podświetlenie podczas ładowania akumulatorka z USB?

3. To tylko moje złudzenie czy ta Sansa na ustawieniach EQ ze zwiększonymi niskimi tonami nie radzi sobie i wypuszcza nieczyste basy? Jakie masz ustawiony EQ ?

 

Tak poza tym, to potwierdzam słowa rocky'ego, odtwarzacz warty swojej ceny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocky, pare pytanek..

1. Ile miałeś miejsca wolnego do wykorzystania na MP3 po sformatowaniu? Z ciekawości pytam, sam miałem 927MB, myślałem że będzie trochę więcej.

2. Można jakoś wygasić podświetlenie podczas ładowania akumulatorka z USB?

3. To tylko moje złudzenie czy ta Sansa na ustawieniach EQ ze zwiększonymi niskimi tonami nie radzi sobie i wypuszcza nieczyste basy? Jakie masz ustawiony EQ ?

 

Tak poza tym, to potwierdzam słowa rocky'ego, odtwarzacz warty swojej ceny. :)

 

1.Dokladnie teraz sprawdzilem i jest 953MB nie pamietam ile bylo przed. Ale jest wlasnie "ale" ja podlanczajac do kompa powywalalem wszystko co bylo w standardzie (fotki,i jakies tam "grajki" - wiec pewnie troche mi zwolnilo miejsca). Druga sprawa nie wiem czy robiles radio - polecam wystarczy zmienic po 2 literki i cyferki i auto update sam wykrywa ze masz stare firmware i robi automatycznie(z tym ze nie widzi europejskiej wersji). Radio gra naprawde swietnie - lepiej niz w moim fonie K750i (a jest dobry wiec kolejny plus dla playerka). Wracajac do kwesti radia mozliwe ze zajmuje tez cos miejsca - chodz to tylko moje przypuszczenia niczym nie potwierdzone - jedno jest pewne po flashowaniu nic nie znika dodaje tylko radio i jego opcje (ustawiasz World i PL stacje wszystkie wyszukuje) fajna sprawa jest mozliwosc nagrania jakiejs nowosci z radia (bo jakosc super) oczywiscie pozniej na kompa i mp3 jest :) stacje mozna zapisywac wiec tylko klikasz ktora chcesz sluchac. (pisalem to bo nie wiem jak u ciebie z radiem - a nawet jesli je masz to komu innemu sie przyda).

 

2. Probowalem doslownie wszystkiego i chyba jednak nie da rady - chociaz wiesz wtedy player sie laduje wiec bateria nie leci a jesli przeszkadza swiatlo to ja mam swoj sposob poprostu wkladam go w pokrowiec tylem. Mozna zrobic to samo poprostu odwrocic,przykryc - wszystko wiadomo ;)

 

3. Tutaj trudno mi bedzie odpowiedziec bo EQ uzywam roznie zaleznie od sluchawek (mam standardowe jak wychodze czyli te z zestawu) i w domu czy u dziewczyny sluchamy na czyms lepszym (mozna powiedziec ze jestem maniakiem trancu i roznych jego odmian(nie mylic z clubbem i takimi tam "techniawkami" wiec i cenie jakos dzwieku). Mowiac lepszym mialem na mysli sluchawki Sennheiser HD205 (dodawaja fajny pokrowiec na sluchawki - skorzany wiec naprawde sa bezpieczne no i jak ktos sie uprze moze tez wyjsc w nich na ulice bo wielkie nie sa). Ale wracajac do tematu to tak na standardowych sluchawkach najczesciej sie jakos nie wysilam Bas na 4 - reszta 2 (i dzwiek jest ok ale tylko na 3/4 glosnosci - to moja opinia oczywiscie) mi wtedy tak odpowiada(tez zalezy czego sluchasz). Przy tak ustawionym EQ wlanczajac glosnosc max juz sluchawki nie daja rady. (wiadomo nie sa zle ale tez zadne cuda). Przy HD205 to juz moge przy max glosnosci robic co tylko chce wiec sie nie bede rozpisywal w kazdym razie wtedy slysze co potrafi c240 i jego EQ. (Oczywiscie w ustawieniach jst opcja Volume mam nadzieje ze ustawiles na "Hihg" - duza roznica).

 

 

Teraz ogolnie do tematu z sandiskiem mialem do czynienia tylko tak na odsluch rozne modele...creativ wszystie muvio TS,SE ,zwykle,te drozsze, jak i modele z wyzszych przedzialow cenowych i powiem tak c240 widzialem za 150zl gdzies na necie..ja akurat po znajomosci mialem go za 89(nie znajac sie na tym modelu pomyslalem wezne najwyzej sprzedam...teraz wychodze tylko z nim). Naprawe cena/jakosc/mozliwosci - jak dla mnie nic lepszego nie ma (moja opinia wiec nie krzyczec). Pozdrawiam wszystkich szczegolnie tym ktorzy zaufali c240/250. :)

 

Ps. Sorka za bledy i sklady zdan najwyzej poprawie jutro ale spieszylem sie i ogolnie ciezki,meczacy dzien wiec i moj stan jest taki :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności