Skocz do zawartości

Jak Naprawić Martwy Odtwarzacz No-name


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka linków przydatnym w tym celu:

 

http://www.s1mp3.org/pl/index.php <- polska wersja tekstów z s1mp3

http://wiki.s1mp3.org/index.php/Main_Page <- wiki na temat odtwarzaczy s1mp3

http://www.mympxplayer.org <- duża stronka o "odtwarzaczach MP3 i MP4"

http://www.auhe30.dsl.pipex.com/utility.htm <- stronka o "odtwarzaczach MP4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Przetłumaczyłem to, moze nie idealnie ale jest. Prosze mnie nie opieprzać jesli cos jest źle, kazdy moze sie pomylić. Pozdro

 

1. Identyfikacja odtwarzacza : model

Żeby poznać numer oprogramowania, musisz odczytac numer płyty głownej. To jedyna bezpieczna droga zeby zindentyfikować twój odtwarzacz.

 

Kiedy juz odnajdziesz numer płyty głównej, sprawdz go na Lista firmware.

 

Kiedy niewiesz jak dobrać sie do środka odtwarzacza czytaj dalej.

 

2. Demontaż s1mp3

 

0) znajdz czysty stół/ powierzchnie na której bedziesz pracował, upenij sie ze stół jest czysty. Bedzie o wiele łatwiej odnaleźdz malutkie śrobki/ plastikowe guziki mają to do siebie ze lubią sie gubić.

 

1) przygotuj śrubokęt/nóż/wsadz go pomiedzy USB a górną cześć plastikowej obudowy (ta która trzyma baterie) . (Jak na załączonym zdjęciu).

 

 

2) oddziel tą część od reszty odtwarzacza. Nie jest przyklejona wiec odejdzie bardzo łatwo. Bądz stanowczy ale delikatny, kiedy trzeba. Nie obawiaj sie kiedy plastik strzeli, poprostu wyszedł zatrzask, narazie niczego nie zepsułeś.

 

3) w czterech rogach PCB (układ scalony) znajdziesz cztery śruby, użyj śróbokrętu który bedzie pasował, i odkręć je WŁÓŻ ŚRÓBKI DO JAKIEGO POJEMNIKA! Obchodz sie z tym delikatnie i nie POGUB ŚRÓBEK!!!! Możesz teraz wyjąc układ scalony. Bądz ostrozny z kablem od wyswietlacza LCD (brązowy płatki kabel) łatwo go uszkodzić. Nie urwij go!

 

 

4) Teraz mozesz bezpiecznie unusąć chromowaną/srebrna/błyszczącą obręcz(?) z playera. Zapamietaj dokładnie jak była umocowana zanim ją zdjąłeś, i jak był podłączony kabel od LCD, Jest to troche skąplikowane do podłączenia wiec lepiej zapamiętaj jak było to ułozone zanim sie do tego dobrałeś.

 

 

5) Mozesz teraz zobaczyc tylnią stone wyświetlacza LCD. Powinny być tam dwie śruby. Odkręć je. Połuz śróbki do innego pudełka! Nie zgub ich bedą potrzebne. Teraz mozesz wyjąć wyswietlacz. Pamietaj o brązowyk kabelku od wyswietlacza jest bardzo delikatny.

 

 

Gratulacje, własnie rozbroiłeś twój S1MP3 player! Żeby go złożyć postępuj z instrukcjami w odwrotnym kierunku.

Mam nadzieje ze ten artykuł Ci pomógł.

 

 

3. Instalacja steowników i zmuszenie Windowsa do wykrycia urządzenia

Najwier usuń "mp3 player narzędzia" które były zainstalowane wczesniej. zainstaluj 1.45 version dostępną na Narzędzia i użytki.

Odłącz odtwarzacz i usuń wszystkie sterowniki w menadżerze urządzeń. Teraz kliknij "skanuj zmiany hardware" Kiedy zainstalujesz nowe sterownuki podłącz playera.

Jesli masz problemy ze strownikami mogą one być spowodowane resztkami pozostałymi po starym sterowniku (program files/MP3 Player Utilities/) w folderach "Windows98Drv", i "Dissipate/drivers".

Jeżeli postępowałeś zgodnie z instrukcją a system dalej nie wykrywa twojego urządznia, możesz spróbować nacisnąć wszystkie guziki w momęcie podłączania do USB. Pamietaj o guziku blokującym inne “hold”. Spróbuj równierz podłączenia do innego komputera.

Jesli to nie zadziała nie załamuj sie mozesz zawsze podłączyć pamięć na krótko do PC i sprawdzić czy działa. (w artykule nie jest napisane jak to zrobic)

 

 

4. Instalacja oprogramowania do aktualizacji

Pomin ten krok jesli masz programy do autoaktualizacji.

Najpier upewnij sie ze zrobiłes wszystko w poprzednich krokach i ze na twoim komputerze niema wirusów.

Spróbuj podłączyć swój player plater bateriami lub bez, and czy trzymanie wszystkich guzików rozwiązuje problem błędów aktualizacji.

Jezeli dalej widzisz komunikaty "NIEZNANA PAMIEC ", "PAMIEC NIE ODPOWIADA", "SPRZĘT NIE WYKRYTY", "SPRZET JEST ZAJETY", powinienec usunąć twój program do aktualizacji i spróbować innego. (sprawdz Narzędzia do aktualizacji oprogramowania)

 

 

5. Ustawienie urządzenia w trybie przywracania oprogramowania (przez zwarcie)

Musisz rozebrać twoj odtwarzacz.

Rozpoznac rodzaj pamieci, najlepiej ATJ2085 chip. Jest to zazwyczaj samsung chip, Jest on najwiekszy na układzie scalonym. W celu pomocy w rozpoznaniu częsci urządzenia sprawdz Wnętrze s1mp3. Spotkałem playera z dwoma układami pamieci wiec wszystko jest mozliwe. Jesli masz taki to posiadasz chip ATJ2085.

Teraz bez bateri, z płaskim srubokretem, porusz jaka kolwiek z osimiu IO nóg układu pamieci. Potem z śrubokrętem na układzie pamieci podłącz playera do usb.

 

OBRAZEK NA STONIE ORYGINALNEJ

 

Jesli ci sie powiodło, Rozpozna jako ADFU server device. Pozwól windowsowi install the drivers. Teraz mozesz wgrać jakie chcesz oprogramowanie.

Mozesz próbować wiele razy zanim ci sie uda.

 

 

6. Jak znaleźć pasujący do twojego odtwarzacza firmware

Kiedy masz numer układu scalonego, sprawdz Lista firmwerów . Jesli znajdziesz kompatybilny spróbuj go wgrać.

Jezeli nie znajdziesz musisz próbować metoda prób i błędów. Niestety niemozemy ci pomuc. (Google mogą.)

 

7. Pomocy! Nadal nie mogę ożywić mojego odtwarzacza!

Jesli dalej nic nie działa, zgłos sie na forum, (przyp. Szajbz)albo kup nowego playera tym razem cos bardziej markowego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam mały problem;/

a mianowicie: kupiłem mp4 mpower...wszzystko jest casi oprócz tego że nie bardzo chce się ładować;/kupiłem w piatek do dnia dzisiejszego jest pod napieciem ale niestety cały czas jest na czerwonej kresce i tyle... wiec pomyslalem ze moze firmware jest nie teges i postanowiłem go zmienic...i tu pojawia sie kolejny problem otóż chcąc pobrac ów firmware okazało sie że mojego super extra odtwarzacza nie da rady znaleźć w necie, ani modelu ani nic co mogłoby mi pomoc...

Prosze o pomoc... co moge zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie znajdziedz do niego firmware'u - jest zepsuty więc: reklamuj go, oddaj na gwarancję, a najlepiej staraj się o zwrot pieniędzy (alternatywnie wyrzuć go)... i kup coś, co będzie potem działać...

 

BTW jak się ma załączony obrazek do treści posta? O_o usuwam oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem;/

a mianowicie: kupiłem mp4 mpower...wszzystko jest casi oprócz tego że nie bardzo chce się ładować;/kupiłem w piatek do dnia dzisiejszego jest pod napieciem ale niestety cały czas jest na czerwonej kresce i tyle... wiec pomyslalem ze moze firmware jest nie teges i postanowiłem go zmienic...i tu pojawia sie kolejny problem otóż chcąc pobrac ów firmware okazało sie że mojego super extra odtwarzacza nie da rady znaleźć w necie, ani modelu ani nic co mogłoby mi pomoc...

Prosze o pomoc... co moge zrobic??

A co ma firmware do ładowania baterii?? Prawdopodobnie masz goownianą baterię i nic na to nie poradzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł...

również mam MP4 MPowera. Powstala jego strona: Oto adres: www.mpower.pl

Mozna na niej sciagnąć oprogramowanie... tylko ze ja mam inny problem... po wlaczeniu mojego playera co jakies 2 sekundy mygaja lampki. mygaja rowniez podczas wciskania przycisków... mój pc nie wykrywa nawet ze urzadzenie jest podłaczone... stalo sie to po tym jak wgralem oprogramowanie z innego modelu playera:/ jezeli ktos wie co zrobic aby zmusic pc do wykrycia playera niech da znac.

 

mam juz fw i tylko na to czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o wywołanie spięcia mikrokontrolera aby player uruchomił " recovery mode"

czyli tryb awryjny - więc oczywiście odtwarzacz powinien być czymś zasilany

>ale w tej instrukcji jest napisane że lepiej podłączać go do USB bez baterii.

 

Więć jeżeli nie masz playera z wbudowanym akumulatorem , to wyjmij baterię

,wez pensetę , cienki srubokręt, lub cokolwiek co daje szansę na wywołanie spięcia

i po kolei -cały czas dotykając którejś z 8 zaznaczonych nózek - ponawiaj próby podłączania playera

do portu USB > aż do momentu kiedy komputer nie wykryje twojego playera jako urządzenia ADFU.

(Na początku dotykaj tylko pojedyńczych nóżek - jeżeli komuter nie wykryje

playera - możesz próbować kombinacji 2 , 4 a nawet wszystkich 8 nóżek )

 

Pamiętaj że może być to czasochłonne > i możliwe że powtórzysz całą operację wiele razy

zanim Ci się to uda -czyli komputer wykryje wreszcie Twój odtwarzacz

(" You may need to do this process lots of time before getting a successful short.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznać... Znacie sie na tych sprawach. I odrazu mówie... jezeli chodzi o pomoc przy tzw. MP4 to nie ma sensu szukać ich gdzie indziej jak tylko na tym forum.

Samo zwarcie pamieci jest proste do wykonania... lecz w moim przypadku jest kolejny problem. mam zrzucony fw z identycznego playera. ale on jako pierwszy nie chce sie nagrac.... chyba potrzebny jest pasujący do mojej płyty MP3-906.PCB ver:3.0

 

nie moge nigdzie tego znaleść. prosze o kolejną pomoc

 

(nigdy więcej no-name)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ludzie z forum maja szerokie pojecie na niektóre tematy, ale czasami po prostu nie jestesmy w stanie pomóc. Trudno znac sie na wszystkim, a przeciez nie bedziemy po kolei pisac "Niestety ja Ci nie potrafie pomóc" :). Malo kto na forum ma do czynienia na codzien z tego typu odtwarzaczami, a nie chcemy wymyslac byle jakch odpowiedzi, zeby nie narobic szkód.

 

Gratulacje w zwiazku z naprawieniem playera. Z pewnoscia trzeba bylo do tego sporo wytrwalosci, ale za to teraz Twój sprzet nie ma przed Toba tajemnic :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko... ale to chodzi o to ze kazdy sie stresuje i tylko codziennie zaglada czy ktos mu odpisal...

 

teraz w zamian ja pomogę wam:P

 

Jesli ktos ma problem z playerem radze przeczytac

 

 

 

 

Playera jest jednak dosc stosunkowo prosto naprawic ... oczywiscie jezeli przed wszystkim zrobiliscie kopie swojego oprogramowania...

 

Wyglada to tak

 

1 player jest juz w trybie ADFU (patrz wyżej)

 

2 teraz musicie przedrzec sie przez chaszcze stron w poszukiwaniu firmweru pasujacego do waszego playera..

 

aby okreslic typ playera wejdz tu http://wiki.s1mp3.org/index.php/S1mp3_types

 

po tym jak juz wiecie jaki rodzaj playera posiadacie wyszukajcie pasujące... polecam szukac tu

http://s1mp3.org/pl/downloads_fw.php

 

http://www.mympxplayer.org/dload.php

 

jezeli wasz player posiada jakies diody pod przyciskami czy cos w tym rodzaju to po wgraniu odpowiedniego podstawowego oprogramowania powinny one swiecic

 

3 na jednej ze stronek koles udostepnil przez siebie napisaną aplikacje oto jej tresc

 

 

 

 

@echo off

 

::try to repair dump if needed

s1fwx r dump.bin

 

::make script from full.bin to recompile from

s1fwx s full.bin > merge.script

 

::extract files from the full.bin

s1fwx x full.bin

 

::extract files from dump.bin overwriting files extracted from full.bin

s1fwx x dump.bin

 

::rebuild full firmware with files from dump.bin included

s1fwx a merged.bin:afi < merge.script

 

::delete surplus files

for %%t in (dump full merged) do ren %%t.bin *.bak

for %%t in (script ap fw bin bi$) do del *.%%t

ren *.bak *.bin

 

 

 

 

nalezy skopiowac to do notatnika i zapisac jako merge.bat w folderze razem z s1fwx

 

 

programik laczy ze soba skrypty z dwoch firmwarow... nalezy znalesc pełny dobry firmwer i zapisac go jako full.bin w folderze s1fwx(ja pobralem ze strony www.mpower.pl ). wrzucamy tam rowniez nasz zgrany firmware. odpalamy merge.bat .

bingoooo otrzymujemy plik merged.bin

 

wgrywamy oprogramowanie za pomoca pliku merged.bin i wszystko powinno juz dzialac

 

 

Życze wszystkim powodzenia w naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzisz tylko mam maly problem... wgralem kazdy soft z pewnej strony nie pamietam jej dokladnie ale bylo bardzo sporo softów do mp4... Zaden nie pasuje :( moze ktos pomoze bo przeszukalem juz cale google oraz ta strone i nic nie znalazlem... :( moj odtwarzacz jest firmy Teretech (srebrrny z dzojstikiem) ... rokrecilem i odczytalem nazwy z czesci w srodku, oto one : SP3767HN oraz ATJ2085W... odtwarzacz ma 512 Mb pamieci realnie wykrywa 478 Mb... moze nic nie znalazlem dlatego ze poprostu nie umiem szukac, ale wydyawalo mi sie ze to bedzie proste jak w motoroli ;p prosze o jakakolwiec pomoc bardziej doswiadczonego uzytkownika forum moze o jakis link albo chociaz wsazówke gdzie tego softa mam znalesc :( serdeczne pozdrowienia... :)

 

ale sie rozpisalem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze powiem blizej... przy niektorych softach jak wgrywam pisze succes a mimo to moja mp4 ma granatowy wyswietlacz i czasem se puknie albo mrugnie... wykrywa ja jako dysk wymienny po sformatowaniu jej programem a co do modelu odtwarzacza to pisze teratech i wyzej mp4 ... to wszystko .... niech ktos pomoze prosze....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności