Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Podrobki Sluchawek Na Allegro (cx-300 I Ep-630)


tester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie wlasnie do wymiany oryginalnych (sic) sluchawek do iAudio X5 na Sennheiser CX-300 (chociaz bralem tez pod uwage EP-630 ale odpadly bo maja prostego Jacka a X5 ma wyjscie z boku)

 

Przekopalem sie oczywiscie przez Allegro i wszystkie dostepne sklepy internetowe i oto konkluzje:

 

Sluchawki dostepne na Allegro to w wiekszosci przypadkow chinskie podroby.

Nie dajcie sie sie naciagnac na "tansze" o 30-50zl wersje OEM bo to jednak wielka sciema a jakosc tych sluchawek pozostawia wieeele do zyczenia zarowno pod wzgledem wykonania jak i jakosci dzwieku.

 

Dotyczy to zarowno modeli Sennheisera jak i Creativa, ale podejrzewam ze i pozostalych producentow.

 

Przykladowo sluchawki Sennheiser CX300 wystawiane do licytacj jako wersja OEM o polowe tansza od oryginalnych maja....tak jak EP-630 Jacka prostego :) czyli nijak sie to ma do zalamanego oryginala.

Roznice asymetrycznosci kabli tez wskazuja na to ze jest to podroba.

 

Poza tym podejrzana jest informacja dla kupujacego, ze moze sluchawki "zwrocic w terminie 7 dni od daty zakupu"... a to ze wzgledu na madrych po szkodzie jeleni ktorzy beda umieli rozroznic oryginal od podroby dopiero po obejrzeniu go dokladnie (albo odsluchaniu) i beda chcieli robic zadyme.

 

Oryginalne sluchawki tez mozna znalezc na Allegro ale sa opakowane i maja rok gwarancji + cena okolo 160zl (cx300)

 

Ciekawostka jest jedynie fakt, ze ORYGINALY (cx300) sprzedawane w polsce przez OFICJALNEGO dystrybutora maja ... tylko rok gwarancji.

 

Zrobilem zadyme w niemieckim oddziale Sennheisera, ze skoro place tyle co pozostale kraje UE to zycze sobie dokladnie takich samych warunkow gwarancji co reszta swiata.

 

Zobaczymy co odpisza.

 

Pzdrw

Tester

 

PS. Taka sama sytuacja jak ze sluchawkami ma miejsce z obudowami do telefonow itd itd

Jezeli wierzysz ze ORYGINAL nokii kosztuje 50% ceny skoro obok sa obudowy dwa razy drozsze...

 

Ehhh polak glupi wszystko kupi (bo taniej)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz bylo gdzies nizej.... ale ogolnie zauwazylem ze jest jeden sprzedawca, co sie tylko w podrobionych sluchawkach wlasnie specjalizuje. senn cx300 creative ep630, sony ex51 i cala gama sluchawek audio technica(pchelki i dokanalowki). koles sie nazywa mateusz8111. proponuje zeby ten temat przybic do gory ku przestrodze innych, zeby sie nie skusili na tanie ceny. w cx300/ep630 rozna wtyczka i symetria kabla, w mx500rc-l potencjometr, w at-ec7 zagiecie metalowe i pewnie mozna by bylo sie dopatrzec jeszcze kilku innych... mysle ze mozna typa zglosic do obslugi allegro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie te dokanalowe tylko te pchelki z haczykiem za ucho :) ciekaw jestem jaki poziom prezentuja takie podrobki w odniesieniu do mx500 (ostatnie pchelki jakie mi zostaly :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akcesoriami do telefonów podobnie jest. Chciałem sobie kupić słuchawki do SE - to jest zestaw HPM-70 (prawie to samo co Sony MDR-EX51), to na allegro na 6 aukcji gdzieś jedna jest prawdziwa (w blistrze) a reszta to OEMy połowe tańsze, na dodatek czarne (a nawet na stronie SE nie ma takiego koloru dla nich). Podrobione OEMy Soniaków MDR EX51 też widziałem za 80zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardziej widoczna roznica - spojrzcie na tyl sluchawki obudowa "za przetwornikiem". Oryginaly maja otwory, podobne jak w mx500 natomiast te jego podrobki nie :) to jakby porownywac dwa rodzaje sluchawek - oryginaly cos jakby "otwarte" a podroby sa zamkniete!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde, matej nie rob mi tego... chcialem zawsze posluchac pmx200, ale odrzucalo mnie to ze musza dobrze przylegac do uszu... a teraz mam je w zasiegu reki...aaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslicie http://www.allegro.pl/item110182963_slucha...gwarancja_.html to bedzie podrobka czy nie? bo tez mnie ciekawi cena, 55zł a normalnie kosztuja w granicach 90zł. a rozgladam sie za sluchawkami do G3 bo te badziewie od iaudio mi juz sie rozwalilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslicie http://www.allegro.pl/item110182963_slucha...gwarancja_.html to bedzie podrobka czy nie? bo tez mnie ciekawi cena, 55zł a normalnie kosztuja w granicach 90zł. a rozgladam sie za sluchawkami do G3 bo te badziewie od iaudio mi juz sie rozwalilo.

 

To nie jest podróbka - sparki mogą tyle kosztować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) http://allegro.pl/search.php?string=cx+300...pay=0&country=1

 

Które z tych to oryginały i czy można gdzieś taniej je kupić (oryginalne)

 

2) http://allegro.pl/search.php?string=ep+630...ting_interval=7

 

Pytanie tkaie same jak do cx 300 :)

 

dzięki i pozdrawiam

 

P.S. - Bardziej interesują mnie creativy bo mają proste wejście (nie wiem jak to sie nazywa) a w moim sonym jest wejście u góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. na tej aukcji są orginalne słuchawki, sam kupowałem swoje Spark Plugi u tego gościa(to kobieta jest :P )

 

Poza tym nikt jeszcze nie podrabiał Sparków jeśli się nie mylę :D

Właśnie odesłałem polecane przez was sparki.Przy pierwszym zakładaniu,jedna słuchawka rozpołowila się :angry:

Szajsik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa. zreszta mnie sparki wogole nie urzekly

 

Dokładnie. Moja sansa orginalna padła pierwszego dnia ;) A discman chodził z kolei bezawaryjnie 2 lata (nie licząc stłuczenia ekranika :D ) aż w końcu się wypracowała klawiatura...

 

Także nie sparki szajs tylko po prostu się zdaża.... IMO to i tak najlepsze słuchawki douszne które można kupić za tą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie sluchawki creativa, za wyjatkiem ep-630. skad wiesz ze te ostatnie to podroby?

Zauważyłem że te ep480 z wielu aukcji różnią się od moich wtyczką, otóż w moich Creative'ach wtyczka składa się jakby z jednej części

P6293415.JPG

natomiast na aukcjach (choć nie wszystkich, kiedyś kupiłem 2. parę tych Creativów i są identyczne) wtyczka posiada "nacięcia", a także logo Creative'a. Oczywiście nie wiem, czy to są podróbki, ale nie sądze, aby Creative miało powód, aby zmieniać wtyczkę. Natomiast mają powód, aby zmienić gniazda słuchawkowe w swoich odtwarzaczach :) (gniazdo to zepsuło mi się już 2 razy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności