Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cmoy


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z wonej chwili po maturach ,postanowiłem pobawić się w DIY'era i złożyć Cmoya :)

 

Oto efekt :D

 

pict12971sr.jpg

 

pict12989ij.jpg

 

Czas gromadzenia częsci - leniwe 2 tyg :P

Czas pracy właściwej - ok 6h

 

Jednym słowem zrobienie cmoya jest banalnie proste :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem zrobienie cmoya jest banalnie proste

 

Po pierwsze co to jest cmoy bo nigdy wcześniej nie słyszałem takiego stwierdzenia, wzamk słuchawkowy?

 

Po drugie banalnie proste to jest dla kogoś kto zna się bardzo dobrze na elektronice (czytaj nie dla mateja7 :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też specjalnie się nie znam na elektronice :)

 

Koszt - nie uwzględniając narzędzi - ok 100-110zł

 

Zresztą ten Cmoy znajdzie się niedługo w dziale komis w cenie około 100zł :) Będe go sprzedawał bo jak kupowałem części to uwzględniłem wymagania na 2 wzmaki bardziej się opłacało - np. rezystory i kondensatory sprzedają w blistrach 10szt itp.itd.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też specjalnie się nie znam na elektronice :)

 

Koszt - nie uwzględniając narzędzi - ok 100-110zł

 

Zresztą ten Cmoy znajdzie się niedługo w dziale komis w cenie około 100zł :) Będe go sprzedawał bo jak kupowałem części to uwzględniłem wymagania na 2 wzmaki bardziej się opłacało - np. rezystory i kondensatory sprzedają w blistrach 10szt itp.itd.

:)

 

Jak to gra i jaką ma moc wyjściową? Ładnie Ci to wyszło i koszt też nie robi dziury w kieszeni. Do dużych słuchawek świetny sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc wyjściową to zależy od zastosowanych cześci ,a że każdy robi z innych to nie ma jednej specyfikacji mocy wyjściowej :) Też jestm ciekaw ile to ma mocy... może ktoś zna jakiś sposób na zmierzenie ? :)

 

A co do grania to nie wiem - przed chwilą go skończyłem :) Jest jeszcze świezy :P Nie mam nic wysokooporowego w domu ,żeby zrobić prawdziwy test... - dysponuje tylko Ety i PX100. Zrobiłem go bardziej z ciekawości i nudów ,niż rzeczywistej potrzeby :D

 

BTW. Jak dobrze pamietam to na head-fi przyjmuje sie ,że standardowy cmoy pociągnie do ok. 250Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc wyjściową to zależy od zastosowanych cześci ,a że każdy robi z innych to nie ma jednej specyfikacji mocy wyjściowej :) Też jestm ciekaw ile to ma mocy... może ktoś zna jakiś sposób na zmierzenie ? :)

 

A co do grania to nie wiem - przed chwilą go skończyłem :) Jest jeszcze świezy :P Nie mam nic wysokooporowego w domu ,żeby zrobić prawdziwy test... - dysponuje tylko Ety i PX100. Zrobiłem go bardziej z ciekawości i nudów ,niż rzeczywistej potrzeby :D

 

BTW. Jak dobrze pamietam to na head-fi przyjmuje sie ,że standardowy cmoy pociągnie do ok. 250Ohm.

 

A nie boisz sie ze spalisz słuchawki - skoro nic nie wiadomo O_o

A w opisie z ktorego korzystales nie było nic o mocy. Ja widzialem "na żywo" tylko creek-a za 600 PLN i to było całkiem "pokażne urządzenie" O_o

 

BTW. Wygląda całkiem, całkiem - skąd to pudełeczko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc wyjściową to zależy od zastosowanych cześci ,a że każdy robi z innych to nie ma jednej specyfikacji mocy wyjściowej :) Też jestm ciekaw ile to ma mocy... może ktoś zna jakiś sposób na zmierzenie ? :)

 

A co do grania to nie wiem - przed chwilą go skończyłem :) Jest jeszcze świezy :P Nie mam nic wysokooporowego w domu ,żeby zrobić prawdziwy test... - dysponuje tylko Ety i PX100. Zrobiłem go bardziej z ciekawości i nudów ,niż rzeczywistej potrzeby :D

 

BTW. Jak dobrze pamietam to na head-fi przyjmuje sie ,że standardowy cmoy pociągnie do ok. 250Ohm.

 

A nie boisz sie ze spalisz słuchawki - skoro nic nie wiadomo O_o

A w opisie z ktorego korzystales nie było nic o mocy. Ja widzialem "na żywo" tylko creek-a za 600 PLN i to było całkiem "pokażne urządzenie" O_o

 

BTW. Wygląda całkiem, całkiem - skąd to pudełeczko ?

 

Jak mówi stara prawda o DYI do takich konstrukcji bierze sie pudełeczka po herbacie, ciasteczkach i wszystkim co ma się pod ręką :) Kolega studiuje elektronikę na polibudzie i robi sobie efekty gitarowe w formie stomp-boxa. Można też kupić gdzieś gotowe "pudełeczka", ale to dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc wyjściową to zależy od zastosowanych cześci ,a że każdy robi z innych to nie ma jednej specyfikacji mocy wyjściowej :) Też jestm ciekaw ile to ma mocy... może ktoś zna jakiś sposób na zmierzenie ? :)

 

A co do grania to nie wiem - przed chwilą go skończyłem :) Jest jeszcze świezy :P Nie mam nic wysokooporowego w domu ,żeby zrobić prawdziwy test... - dysponuje tylko Ety i PX100. Zrobiłem go bardziej z ciekawości i nudów ,niż rzeczywistej potrzeby :D

 

BTW. Jak dobrze pamietam to na head-fi przyjmuje sie ,że standardowy cmoy pociągnie do ok. 250Ohm.

 

A nie boisz sie ze spalisz słuchawki - skoro nic nie wiadomo O_o

A w opisie z ktorego korzystales nie było nic o mocy. Ja widzialem "na żywo" tylko creek-a za 600 PLN i to było całkiem "pokażne urządzenie" O_o

 

BTW. Wygląda całkiem, całkiem - skąd to pudełeczko ?

 

Wygląda na to ,że to jakieś pudełeczko od miętówek - nie wiem dostałem 3 sztuki od kumpla :)

Wymairy ok 10x6x2 - czyli mniej wiecej wielkosci playera HDD :)

Zbieram na książkę pt. "Sztuka elektroniki" (90zł :/) - podobno boska książka :) Wtedy pewnie znajde jakiś sposób na obliczenie :P

 

Przed podłączeniem PXów podłączyłem Cresyny - nic się nie działo :) ,tak więc podłączyłem PXy i jest spox :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaa... masz więcej takich pudełek? z czego zasilasz? z bat 9v takiej zwyklej czy jakis szereg-akumulator? (6 paluszkow?) i skad wziales op ampa? chetnie bym sobie zlutowal cos takiego w wakacje, potrzebowales jakichs specjalnych narzedzi do plytki? trawiles ja czy taka zwykla z dziurami? w ogole napisz cos wiecej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaa... masz więcej takich pudełek? z czego zasilasz? z bat 9v takiej zwyklej czy jakis szereg-akumulator? (6 paluszkow?) i skad wziales op ampa? chetnie bym sobie zlutowal cos takiego w wakacje, potrzebowales jakichs specjalnych narzedzi do plytki? trawiles ja czy taka zwykla z dziurami? w ogole napisz cos wiecej:)

 

Mam jeszcze 2 pudełka ,ale chciałbym je sobie zachować na przyszłe cmoy'e :) Zapytam się kumpla jak wróci z wakacji skąd je wziął.

 

Zasilanie 2x9V

 

OP-amp - Burr Brown OPA2132PA - kupiłem u dystrybutora RS-Components na Polskę. (Dla ciekawskich - Praktycznie taki sam OP Amp jest w Holdgeronie :) )

 

Płytka - zwykła uniwersalka

 

Zestaw narzędzi:

- Lutownica

- Cyna 60/40

- Obcęgi

- Szczypce boczne

- Wiertarka

- Wiertła 2,3,4,5,6,7mm

- Ostry mały nożyk

Czyli dość standardowy zestaw (nie bijcie jak czegos zapomniałem wpisać :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad brales czesci? i masz moze jakas bardziej przejrzysta liste? co warto brac z tych opcjonalnych? zastanawiam sie nad zbudowaniem cmoya w wakacje... tylko ze mam beznadziejna lutownice transformatorowa, zastanawiam sie nad minipalnikiem/zwykla kolbowa

 

aa... i prosilbym o jakies fotki bebechów jeśli możesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad brales czesci? i masz moze jakas bardziej przejrzysta liste? co warto brac z tych opcjonalnych? zastanawiam sie nad zbudowaniem cmoya w wakacje... tylko ze mam beznadziejna lutownice transformatorowa, zastanawiam sie nad minipalnikiem/zwykla kolbowa

 

Minipalnik to bardzo głupi pomysł :) Ja mam coś takiego - LINK i dobrze spełnia swoje zadanie.

 

Ogólnie nie sugerowałem się tą listą i spisywałem z niej tylko dane poszczególnych częsci. Jak nie mogłem nigdzie dostać tych "podstawowych" to szukałem opcjonalnych ,ale udało mi się znaleźć odkolo 90% tych standardowych.

 

Większość częsci brałem z RS-Components z takiego względu ,że i tak musiałem u nich kupić Op-Ampa (nigdzie indziej w Polsce na 99% go nie kupisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2134 i 2132 są w TME - www.tme.pl ogólnie zdaje się że jest tam wiekszosc czesci... tylko nie za bardzo czaje co jest czym :P

 

 

@KOLEŚ - cmoy to jest miniwzmak słuchawkowy, którego sam budujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc podłączyłem PXy i jest spox :D

 

Czyli jak ?

 

uważasz ze jest lepiej niż bezpośrednio z X5 ?

 

Z X5 - nie mam pojęcia ,X5 jest wciąż w serwisie ...

 

Z U2 nie ma jakiejś wielkiej różnicy(i takiej się nie spodziewałem) ,ale nastąpiła poprawa w dynamice PX'ów. Bas się stał bardziej miły dla ucha - przyjemniej się go słucha. Cmoy odsłonił trochę więcej szczegółow w średnicy i górze pasma ,jednak nie są to jakieś rewolucyjne zmiany :). To narazie na tyle - obecnie nie mam czasu na "głębsze" odsłuchy :) ,ale w przyszłym tygodniu jak dobrze zaznajomię się z ampem skrobnę coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednym słowem zrobienie cmoya jest banalnie proste :)

 

Nie dość że genialny , to jeszcze jaki skromny. :D

 

Braaawoo :)

 

Tylko dlaczego on jest taki taki niebieski ?

Jakoś nie chce mi się wierzyć w tego kolegę , i te "przypadkowo"

otrzymane pudełka po miętówkch. ;):D

 

Moja wiedza o elektronice zatrzymała się na szkole średniej (fizyka mój najbardziej znienawidzony przedmiot :) ) ,a że większość forumowiczów ma szkołę średnią za sobą to napewno się zgodzi ze mną jak już dojdzie do montażu ampa :)

 

Jedyne wymaganie to komplet narzędzi ,częsci i jakieś tam zdolności w lutowaniu. Największą trudność jak dla mnie sprawiło zmieszczenie ampa do puszki - jest tam dosyć ciasno ułożony ,a sztywne kable włożenia całej elektroniki nie ułatwiają.

 

Z tymi miętówkami to miałem fart ,bo przyznam ,że szukałem pudełka ok 2 tygodnie. Firmy reklamowe sprzedają miętówki w takich pudełkach ,ale w liczbie minimum 100 sztuk :) ,co więcej zajmują się jedynie firmami ,a nie osobami prywatnymi. Wieć popytałem się wśród kumpli czy nie mają czegoś na kształt pudełka po miętówkach i po paru dniach juz mialem 3 pudełeczka :P

 

Foty bebechów zrobie wieczorkiem przy okazji fot kulki.

 

BTW. Jutro z rana zabieram się za drugiego cmoya - jestem ciekaw czy zdąze go zrobić do rozpoczęcia mundialu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć w tego kolegę , i te "przypadkowo"

otrzymane pudełka po miętówkch. ;):D

 

I tajemnicze pochodzenie pudełeczka wyjaśnione :)

 

Matman ,a mają inne kolory? Interesuje mnie krwisto czerwony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebechy :

 

pict13010fj.jpg

 

Przerowadziłem zmiany kosmetyczne w konstrukcji ,przez co bebechy wygladja inaczej niz w oryginalnym Cmoy'u. Generalnie dzięki tym zmianom jest mniej kabli na wierzchu ,a więcej pod spodem co wygląda milej dla oka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności