Skocz do zawartości

Masterlink


kaGie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panie i Panowie :)

 

Opisze moje przygody z w/w firma. Otoz tydzien temu, zamowilismy

do domu plyte grzewcza (? - taka z palnikami:P) i piekarnik w jednym

z internetowych sklepow. Dostawa miala byc za posrednictwem Masterlinka,

na sobote o ustalonej wczesniej godzine (za doplata - oczywiscie). Towar

przyjechal we wtorek o godzinie 15 - nie bylo nikogo w domu. Zostalo

zostawione awizo z nr telefonu. Kolejna dostawa zostala ustalona na

sobote o godzinie 15. Cztery godziny po tym terminie przyjechal kurier,

zeby bylo weselej przywiozl tylko piekarnik. A w liscie przewozowej przedstawionej

mi przez kuriera byly wpisane oba sprzety. Oczywiscie odmowilismy odbioru

takiej przesylki. Kurier do listy przewozowej w polu "Powod niedostarczenia"

wpisal "Brak pieniedzy u klienta". Cztery dni pozniej dostawa zostala w koncu

sfinalizowana poprawnie.

 

Kolejny przypadek: w piatek zamowilem sobie sluchawki Sony MDR ex71.

W poniedzialek zostaly one przekazane kurierowi, oto jak wyglada "Track&Trace":

...

3 brak kont 20/12/2005 19:00:00 Nieudana próba doręczenia POZ

...

 

Otoz od godziny 13 jestem dzisiaj w domu z nicierpliwoscia wygladajac kuriera.

W skrzynce pocztowej nie znalazlem awizo, wiec skad ta "nieudana proba doreczenia"?

Jeden wielki walek. Dodam ze miesiac wczesniej zamawialem odtwarzacz z wysylka

priorytetowa przez poczte polska. Odtwarzacz przyszedl nastepnego dnia, bez zadnych

problemow a i cena byla o wiele nizsza. Jutro z samego rana dzwonie do Masterlinka,

ciekawe co mi powiedza. Bedzie ostro :angry: .

 

A Wy, macie jakies doswiadczenia z ta firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... mialem podobny problem lecz z firma kurierska STOLICA. Na koncu okazalo sie ze byly dwie proby dotreczenia mi przesylki ale o dziwo zadnego awizo nie mialem. Sam pofatygowalem sie do siedziby na slasku i osobiscie odebralem przesylke nie chcac dopuscic aby wrocila do nadawcy......

 

Ze swojej strony moge polecic firme kurierska GLS, MIP wysylal mi sluchawki za posrednictwem tej firmy i jesli nie bylo nic do pobrania kurier zostawial przesylke u sasiadki, on byl zadowolony bo nie musial ponownie przyjzdzac i ja bylem zadowolony bo mialem odrazu przesylke pomimo tego ze nie bylo nikogo w domu podczas wizyty kuriera.

 

DHL rowniez jest firma godna polecenia..... ale STOLICA to TOTALNE DNO, ugyze sie w jezyk bo jak sobie wspomne ta niedawną sytuacje to az mnie skreca....... a wtedy w tej przesylce to E4 do mnie szly.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pieknie. Moglem wybrac paczke priorytetowa przez poczte polska.

Juz by dzisiaj sluchawki byly i 10 zl taniej by mnie to wynioslo. Co oni za

syf tam maja, i jeszcze takie bezczelne oszustwa typu "brak pieniedzy u klienta",

"kontakt niemozliwy". Przesada. A w wielu sklepach Masterlink jest jedyna

mozliwa firma przewozowa do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolica nie jest zła, zwłaszcza po połączeniu z UPSem. Byle tylko nie wysyłać za pobraniem bo potrafią kasę zwracać kilka miesięcy :]

 

Wogóle ostatnio kurierskie firmy działają tak, że chce się do nich strzelać. Ale... okreś przedświąteczny to pewnie u nich jeden wielki kocioł.

 

I tak na marginesie, że wszędzie mogą zrobić w ch***

 

Witam...

Piszę ku przestrodze dla wszystkich, którzy zamawiają sprzęt wysyłkowo. Zamówiłem Lady w warszawskiej firmie, sam jestem z Wrocławia, dostawa kurierem Pocztex.

Dostałem w paczce cegłę i mokre, jesienne liście... kurier był podstawiony, zabrał pieniądze i uciekł zanim otworzyłem przesyłkę. Moja wina, nie zachowałem odpowiedniej czujności i nie sprawdziłem go odpowiednio. Na paczce dane nadawacy i odbiorcy się zgadzały. Suma do zapłacenia też. Zaraz pojechałem na policję, niedługo potem przyjechał na komisariat prawdziwy kurier z oryginalną paczką, ponieważ moja żona tymczasem zawiadomiła o zdarzeniu Pocztex.

Paczki mialy identyczne wymiary i pewnie nawet podobny ciężar.

Bardzo podobnie został niedawno oszukany inny adresat przesyłki z tej warszawskiej firmy, ale aż pod Gdańskiem - stać go było na zapłacenie jeszcze raz pięciu tysięcy, mnie niestety nie.

Sprawdzajcie wszystko co tylko można w takich przypadkach bez pośpiechu, choćbyście czekali na wymarzony sprzęt już pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie firmy na M

 

mieli dostarczyc sprzet do klienta zamowiony przez niego w naszej firmie.

Paczka z Poznania do Rzymu.

 

wartosc 5000 zloty. Laptopik.

 

dostarczyli na czas. Ale.

kurier zostawil paczke u jakiegos portiera brame obok dobrego adresu.

nie zostawil awiza.

klient czekal caly dzien w domu na tego kuriera

 

laptop zostal dostarczony uszkodzony

 

Jebelacja.. MAsterlinkowi mowimy stanowsze NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moge dodac od siebie ze uprzjemosc Panów z MasterLinku jest na tak wyokim poziomie ze mialem juz ochote jedngo pobic ;) Oczywisce uogulniam ale mam stycznosc z duza ich iloscia - stad taki wniosek.

 

Co do firm, DHL, UPS ... jakos sie na nich jeszcze nie przejechałem. GLS - roznie bywa - rozne kolorwe histore kraza po sieci na temat GLSu. Tyczy sie to tez dawnej "Szybckiej Paczki" przejetej przez GLS (się dobrali :>).

 

Co do Stolicy, mala stycznosc, ale jak juz raz dostalem, to musialem jechac po odbior osobisty.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dorzuce swoje 3 grosze.

Razu pewnego, szla do mnie przesylka wlasnie MasterLinkiem, oczywiscie nie doszla...

Dostalem maila od firmy, ktora mi wysylala z pytaniem: dlaczego odmowilem przyjecia paczki? :blink: Odpisalem, ze zaden kurier mnie nie odwiedzil. Zdziwili sie bardzo ale wyslali jeszcze raz.

Z okna niechcacy wypatrzyłem kuriera, wiec juz bylem przygotowany, ze zaraz u mnie bedzie.

Domofon zadzwonil, otworzylem i czekam az koles wgramoli sie na 3 pietro... Mijaja minuty nie ma kolesia... Otwieram drzwi, zeby zobaczyc czy sie nie zgubil, w koncu blok ma az 4 pietra.

Drzwi otworzylem i slysze jak kurier rozmawia z moja sasiadka z 2 pietra. Madra dziewczyna skierowala go pietro wyzej :).

Ja nie wiem czy ci kurierzy sa slepi czy niedorozwinieci. Praktycznie na kazdych drzwiach jest numer mieszkania, wiec pomylic mieszkania u mnie w klatce, to jest na prawde wyczyn, a jełop ten zamiast pod 7 to poszedl pod 5. Choc wczesniej domofonem dzwonil pod 7. No i jeszcze ten numer z odmowieniem przyjecia paczki...

 

Swoja droga to IN***** wysyla MasterLinkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze dzisiaj rano na strone Track&Trace a moja paczka jest jeszcze

w magazynie. Dzwonie do nich odbiera mila pani i mowi, ze kurier

jadacy do mojego miasta juz wyjechal i ze nie wzial paczki. Myslalem,

ze mnie krew zaleje. Po chwili troche ostrzejszej rozmowy, okazalo sie

nagle ze kurier jeszcze nie wyjechal i ze wezmie moja paczke. Nie uzyskalem

jednak odpowiedzi skad ta informacja o braku kontaktu ze mna. Ale na

szczescie bedzie ten sam kurier co wczoraj, to go dokladnie _wypytam_ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczescie bedzie ten sam kurier co wczoraj, to go dokladnie _wypytam_ :)

W zasadzie zawsze sa Ci sami, bo maja swoje stale rewiry :) Ewnetualnie moze byc tak ze iny odbiera inny dostarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE NIE. Ten sam argument co oni. Wpisz mu w dokumenty, ze "kurier odmowil przyjecia pieniedzy". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Odebralem juz paczke, przed chwila przyjechal. Jakis przerazony

chlopiec. Zamiast 176 zaplacilem 171 :P Koles probowal sie wykrecac,

ze on wczoraj nie jezdzil, jednak ulegl pod naporem argumentow ( :P)

i przyznal, ze wpisal tak, bo wczoraj od 6 rano jezdzil i nie zdazyl juz

tej paczki dowiesc a nie chcial miec problemow. Coz, zal mi sie go zrobilo,

wiec odpuscilem.

 

Masterlinkowi mowimy stanowcze nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też jak tylko mogę biorę Pocztę Polską. Najtaniej a jeszcze nigdy sie nie zawiodlem. Jak mnie nie ma, mam awizo. Jak mam awizo to po 18 mam paczkę. Poczta polska ma ten priorytet, że wszędzie ich pełno ;) Jak dostaję paczkę z jakiejś firmy kurierskiej, gdy mnie nie ma to jest pod górkę. Telefony, załatwainie, jeżdzenie. Na szczęście większych komplikacji jak na razie nie miałem, bo w DHL i UPS mam znajomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to bedzie z Pocztex`em. Dzis o 14:45 nadalem przesylke "jutro popoludniu" tzn powinna byc dostarczona do 12:00 nastepnego dnia, zapewniano mnie ze pracuja jutro do 13:00 wiec przesylka powinna byc dostarczona - jutro sie przekonamy jak funkcjonuje Poczta Polska :)

 

 

----edit:

 

No zobaczymy jak to bedzie z Pocztex`em. Dzis o 14:45 nadalem przesylke "jutro popoludniu" tzn powinna byc dostarczona do 12:00 nastepnego dnia, zapewniano mnie ze pracuja jutro do 13:00 wiec przesylka powinna byc dostarczona - jutro sie przekonamy jak funkcjonuje Poczta Polska :)

Przesylka wlasnie dotarla (10:00) Yuurei moze potwierdzic :D

Edytowane przez ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak... firma Masterblink ;)

Współpracowała z nimi Idea. Jak przedłużałem umowę mieli przywieźć telefon z aneksem do umowy... :0 termin ustalony na wtorek 14:00 - czekam... d*pa!

W środę dzwoni telefon, że koleś może być w czwartek po południu. Mówię, że po południu nie mogę, bo pracuję, proszę przyjechać przed południem. Ale pan kurier nie może przed południem bo w mój rejon zamieszkania, to on tylko po południu przyjeżdża :)

[firma kurierska? czy to może firma cateringowa, a ludzie dorabiają na dowożeniu paczek?]

 

Ostatecznie telefon dotarł w piątek. Poszła pisemna skarga na Masterlinka do Idei.

 

Masterlinkowi mówimy NIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się płaci kilkadziesiąt zł za dostarczenie paczki na określony termin, to pocztex i inne firmy kurierskie powinny wywiązywać się ze swoich obowiązków

ciekawe jakie prawa ma klient w wypadku nie dotrzymania warunków umowy przez taką firmę <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że pracownicy (m.in. kurierzy) nie maja lekkiego zycia. Start codziennie o 5 rano i praca az rozwioza wszystko. Kupa problemow gdy cos sie pomyli. pomiesza czy tez paczka pojdzie nie tam gdzie trzeba. Ale fakt że to co opisujecie nie ma prawa miec miejsca.

A propos firm kurierskich to zdarzylo mi sie pracowac miesiac w GLS... prosba do Was: jak cos wysylacie zabezpieczajcie to bardzo dokladnie bo to co sie dzieje z tymi paczkami podczas segregacji to przechodzi ludzkie pojecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MASTERLINK - juz ich nie lubie........ :angry:

 

Odebralem dzis przesylke obwaiajac sie co z nia moze sie stac jesli przelezy u nich w magazynie caly weekend. Odbierajac przesylke zauwazylem ze opakowanie tekturowe zostalo naruszone, po jednej z 4 stron byla na samej krawedzi dziura od rogu do rogu, do tego stopnia ze mozna bylo przeczytac zobaczyc co pisze na opakowaniu wewnatrz - kupowalem glosniki przenosne z Pixmani. Pozatym Pixmania sie nie popisala, wlozyli mi te glosniki to takiego syfiatego opakowania kartonowego ze szkoda gadac..... <_<

 

Gdyby w przesylce byly jakies luzne przedmioty z pewnoscia bylyby wyciagniete.

 

Dzis slyszalem ze POCZTEX (czyli poczta polska) jest najtansza i jednoczesnie najbardziej solidna firma kurierska na naszym rynku. To ze Yuurei otrzymal moja przesylke w sama Wigilie jest tego chyba potwierdzeniem, natomiast DHL jest najdrozszy.

 

Chyba bede korzystac tylko i wylacznie z POCZTEX`u jesli bedzie to mozliwe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sercem na dzien dzisejszy poelcam UPS. wprawdze przed swietami nie wiedzieli gdzie jest gora a gdzie dol... ale ogolnie solidni :)

 

Co do poczteksu nie mam zadnich info. Ale jak dla mnie jak cos nalezy do "Poczty Polskiej" to juz w przedbiegach jest zdyskfalifikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z masterlinkiem dostalem sprzet grajacy i byl nastepnego dnia:) Kable glosnikowe tez dotalem masterlinkiem. Wszystko lux, placilem pobraniem, ale moze jestem wyjatkiem:) GLS tez dostalem sluchaweczki i tez bez najmniejszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wszystko jest kwestia dobrego zabezpieczenia przesylki, jesli jest niezbyt dobrze zabezpieczona kazdy moze powiedziec ze podczas transportu wlasnie z przyczyny nieodpowiedniego/slabego zabezpieczenia zostala uszkodzona..... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności