Skocz do zawartości

Recenzja Creative ZEN(w odniesieniu do Meizu m6)


f4ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem mp3(tudzież mp4) Meizu m6, ostatnio jednak w moje łapki wpadł creative ZEN.

Odtwarzacze mieszczą się w podobnym przedziale cenowym(od 200 do 300zł-zależnie od wersji), różnią się natomiast oferowanymi możliwościami.

Ale o tym później ;).

 

Zawartość pudełka i sam jego wygląd:

-M6 otrzymujemy w specyficznym pudełku, razem z grajkiem znajdziemy-słuchawki(przerobić na sznurówki-obowiązkowo!), płytę z konwerterem video, kabel USB oraz instrukcje obsługi.

-ZEN wyposażony jest w słuchawki(wywalić, nawet na sznurówki się nie nada), kabel usb, ulotki creative'a, płytę z programem do wgrywania muzyki.

 

Werdykt:Odtwarzacze wyposażone są w prawie te same dodatki.

Remis 1:1

 

 

 

Sam odtwarzacz

-M6 wygląda naprawdę super! metaliczny tył dodaje mu uroku ;), prostota i funkcjonalność=tak można opisać Chińczyka.

-ZEN nie ustępuję rywalowi, jego tył wykonany jest z materiału gumo podobnego co może się niektórym nie podobać, szczególnie że materiał ten jest tak dobry jak np. ten wykorzystany w K518dj.

 

Jednak M6 jest krótsza od ZEN'a o kilka mm i chudsza o 2-3 mm.

Dodatkowo M6 jest b. wytrzymała-wytrzymała kilka ciężkich upadków i nadal działa świetnie(jak ma się to w ZEN'ie?

Nie mam pojęcia ;), grajka miałem za krótko żeby zdążył mi spaś z jakiejś większej wysokości.

 

Trzeba dodać ze oba odtwarzacze mają łatwy system resetowania(w M6 jest to przytrzymanie przycisku PLAY a w ZEN'ie dziurka w którą wkładamy szpilkę gdy chcemy zresetować urządzenie)

 

Werdykt:Oba odtwarzacze robią porządne wrażenie

Remis 2:2

 

 

 

 

Sterowanie i interface:

Zarówno w ZEN'ie jak i w M6 sterowanie jest banalne i łatwe do przyzwyczajenia.

W M6 wykorzystano tzw.touchpada, trzeba się po prostu do niego przyzwyczaić(sam po 4 miesiącach korzystania z M6 jestem w stanie sterować nim bez patrzenia na ekran).

Remis 3:3

 

 

Możliwości-a konkretnie muzyka ;).

-M6-gra dość basowo, jest wyposażona w świetny EQ i możliwość spersonifikowania brzemienia.

Dźwięk jest czysty i ciepły.

Dodatkowo słucham go na K518dj, po prostu miodzio!

Basowe słuchawki+Basowy odtwarzacz+dobry eq=spełnienie marzeń bass heada!

Jedynie tylko wysokie tony pozostają jakby trochę w tyle, jednak dla tego bassu...warto.

 

-Creative-Gra również ciepło, jednak zauważalnie gorzej od M6-bass nie jest już tutaj tak górujący, ale nie jest też tak fajny jak w M6 ;).

Scena jest również gorsza od Meizu(głównie za sprawą świetnego EQ M6'tki).

 

Obie mp3 słuchałem na tych samych utworach(Eldo-plaża, Blabla-telewizor, PeZet-w branży, Eldo-diabeł na oknie, Eldo-jest 1:20, Ostr-Dla tych kliku rzeczy).

Wszystkie w 192 kb/s.

 

Warto dodać ze M6 gra głośniej od Zena.

4:3 dla M6

 

 

Ostateczny werdykt:

Jeżeli szukasz odtwarzacza do 250zł z obsługa kart SDHC to polecam Ci ZEN'a, jak szukasz odtwarzacza z touchpadem i świetnym EQ to polecam Ci M6

 

To moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość ;).

Pozdrawiam!

 

Zdjęcia:

Ziooom_008.jpg

Ziooom_009.jpg

Ziooom_010.jpg

Ziooom_011.jpg

Ziooom_012.jpg

Ziooom_013.jpg

Ziooom_014.jpg

Ziooom_015.jpg

Ziooom_016.jpg

DSC00180.JPG

DSC00181.JPG

DSC00182.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony mogę dodać, że miałem ost tego (Creative Zen) playera w rękach i co mnie zaskoczyło:

-więcej opcji niż się spodziewałem

-nie tylko możliwość ustawiania własnej tapety ale dodatkowo przed ustawianiem możemy zmieniać jej jasność/ciemność albo ustawić w którymś z trybów:

ciepły/zimny/biało-czarny etc - przydatna opcja

-konfigurowanie menu

-nie do końca intuicyjne sterowanie - trzeba się jednak nauczyć i przyzwyczaić (gdyż niektóre przyciski mają oryginalne funkcje)

Na epkach brzmiał dużo dużo lepiej niż stary Nano - co dziwnym nie jest:] Niedługo będę go miał możliwość posłuchać na Zen Aurvanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem...

porównujesz te dwa odtwarzacze względem jakości dźwięku czy możliwościami korektora?

Jak sie coś porównuje względem dzwięku to nie korzysta sie z korektora (robi sie to po to aby w jak najmniejszy sposób wpływać (degradować) dźwięk produkowany przez odtwarzacz.

Jak decydujesz sie porównywać z korekcją to w tym momencie zaczynasz porównywać korektory i inne udupiacze dźwięku wbudowane w player.

 

Piszesz, ze jesteś zwolennikiem basu... ja też nim jestem ale ja delektuje sie basem niezniekształconym przez korektor :-)

Tak więc skoro decydujesz sie opisywać ten aspekt brzmienia to powinieneś dokładnie zaznaczyć, z jakie korzystasz korekcji aby czytelnik miał pełny obraz sytuacji.

Dlatego zaciekawiła mnie ta część Twojej opinii na temat basu kreativa. Chętnie poznam Twoje zdanie ale w sytuacji kiedy wyłączysz korektor i porównasz do innego/innych urządzeń także z wyłączonym korektorem (i innymi udupiaczami-poszerzaczami-i innymi ficzerami) :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam zadnego playera, wiec slucham sobie znowu ZENa ojca.. i co moge powiedziec.. ten player jest naprawde super ;]

 

Bardzo fajny ksztalt, jak dla mnie super obsluga (zadnego upierdliwego taczowania), piekne menu z soczystymi barwami.. bardzo ladny now playing screen.. az milo sie patrzy na swoja grajaca muzyke. Radio tez calkiem calkiem.

 

No ale sama jakosc dzwieku.. jedynie przyzwoita.. szkoda.

 

Gdybym mial kupowac playera dla samej frajdy z uzywania i wygladu, to bym go wzial ;]

 

A no i polecam firmowe, silikonowe etui z klipem. Nadaje playerowi profesjonalny charakter i o dziwo przyciski wciskaja sie precyzyjniej niz bez niego. Imho z nim to najfajniej wygladajacy player na rynku.

 

Fotka z playerem w pokrowcu:

ZEN1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra.. z wielkim zalem musze sie chyba jednak przyznac..

 

Na nic nie zdalo sie czytanie dziesiatek testow, ani opinii na forach.. wmawianie sobie powszechnie oczywistych faktow.. Nie pomogly tez godziny nasluchow ze wszystkimi mozliwymi sluchawkami i ustawieniami EQ i z plikow po najdziwniejszych sposobach kompresji..

 

zdecydowanie jestem uposledzony sluchowo..

 

Dzisiaj, po dwoch tygodniach sluchania Fuza do reki wzialem znowu ZENa ojca, podpialem do niego sluchawy i.. nie jestem sobie w stanie tego juz dluzej wmawiac..

 

Jedyna pozytywna strona Fuza jest szeroka scena. Wszystko inne brzmi dla mnie lepiej w ZENie!!

 

Lepsza dynamika, pelniejszy bas, nieporownywalnie lepsze brzmienie wokalu, do tego pelna szczegolowosc juz od niskich ustawien glosnosci i wspaniale wrazenie przestrzeni wypelnionej dzwiekiem.

 

Generalnie mowiac - jestem w szoku i chyba przejde sie do audiologa. Tak czy siak wymienilem sie na tydzien z ojcem playerami i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Ktos ma pomysl jak to sie leczy ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, ze czlowiek niby przyzwyczaja sie do tego co mial ale ja tego ZENa nie mialem, sluchalem go wczesniej moze ze 2-3 razy, tak przez rok korzystalem z T60.

 

ZENa na pewno ten tydzien se zostawie, bo mi sie ******scie podoba :D

 

Eh no super. Jak wyjdzie na jaw, ze mi sie bardziej podoba brzmienie ZENa od clipa/fuza, to nikt juz na powaznie nie wezmie moich opisow dzwieku :D

 

Tak czy siak, pocieszam sie tym, ze facetowi z anythingbutipod tez sie bardzo podoba i stawia go na rowni z cowonem X5 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności