Skocz do zawartości

[recenzja]Pentagram Eon Cineo


McCzarny

Rekomendowane odpowiedzi

Pentagram jest to plagiat Vedii C6(RAmos RM970). Z braku niedużych funduszów na zakup oryginału, kupiłem sobie 8gigową wersję Cineo. Jak na razie jestem usatysfakcjonowany =]

 

1.Pudełko

zawartopudeka.jpg

Pudełko od odtwarzacza jest ładne i solidne. Jest w kolorystyce czarno-żółtej i prezentuje się ładnie ale to i tak tylko pudełko. W pudełku znajdziemy:

-Odtwarzacz

O nim później

-Słuchawki douszne pentagrama

Nie ma co się po nich spodziewać pięknego brzmienia ale wystarczą one na pewno każdemu bez wybitnie wyczulonych uszu na jakość brzmienia. Do słuchawek dodane są 3 pary(w różnych wielkościach) silikonowych nakładek. Nie jest potrzebna aż taka ilość bo i tak będziemy używać tylko 1 pary. No chyba że zgubi nam się nakładka to będziemy musieli się przerzucić na inny rozmiar.

-ściereczka do ekranu

Jej nawet nie wypakowywałem z folii bo myślę że sie nie przyda. Bez sensu nosić ze sobą ściereczkę by przetrzeć sobie zakurzony ekranik.

-instrukcja obsługi

Jest w 2 językach- angielski i polski. Znajdziemy w niej dużo informacji, myślę że jest wykonana bardzo dobrze.

-kabel usb

Kabel jak kabel nie trzeba opisywać

-ładowarka samochodowa i sieciowa

Wyglądają na solidne. Posiadają diody informujące czy akumulator się już naładował(zapala sie zielona dioda)

-woreczek na odtwarzacz

Niby fajny ale jednak to nie to samo co silikonowe etui. Trzymając odtwarzacz w woreczku możemy być pewni że jest chroniony przed drobnymi ryskami ale żeby cokolwiek zrobić musimy wyjmować go za każdym razem.

woreczek.jpg

 

2.Obudowa

Menu.jpglewybok.jpgOnOff.jpgprawybok.jpgprzyciski.jpgty.jpg

 

Z wyglądu jest identyczny jak RAmos, różni się tylko logiem z lewej strony i pełną nazwą z tyłu odtwarzacza. Obudowa wygląda na zrobioną solidnie. Jestem pewny że po upadku z większej wysokości nie roztrzaskałby się na drobne kawałeczki. Jedynie boję się o ekranik który jest wykonany z elastycznego plastiku. Żeby pozostawić odtwarzacz jak najdłużej bez rys nie zdjąłem jeszcze folii ochronnej. Jednak odkleiłem trochę ją i z brzegu pojeździłem trochę paznokciem i wydaje się że jednak moje obawy są niepotrzebne bo było żadnej ryski.

Wejście na usb, słuchawki i kartę microSD jest na lewej ściance odtwarzacza. Wszystko dobrze tylko przydałoby się jakoś uszczelnić wejście na kartę bo przez nie mogą do odtwarzacza dostać się różne śmieci z kieszeni. W innych odtwarzaczach albo są gumowe osłonki albo plastikowe atrapy kart.

Przyciski umieszczone są: 5 na górze(ESC VOL << Menu >>) i na dole przesuwany włącznik/wyłącznik/Play/Hold.

Z tyłu znajduje się niewielki głośniczek który nie jest wybitnie głośny. Ja jednak już się do niego przyzwyczaiłem i mi wystarcza jego moc.

 

3.Firmware

Ogólnie menu wygląda ładnie i jest na pewno przyjemniejsze dla oka niż to od RAmosa które jest okropne. W menu mamy na górze belkę z godziną i stanem akumulatora. Czcionka jest dobra i czytelna lecz czasem odstępy po polskich literach są za duże(nazwy plików w explorerze są dobre punki się nie podświetlą ponieważ wtedy po polskich Na środku mamy ikonki i nazwy opcji. Jest ich w sumie 9:

-Muzyka

Tutaj mamy do dyspozycji 9 opcji- Teraz odtwarzane, Cała muzyka, Artysta, Album, Gatunek, Ulubione, Nagrane, Katalogi oraz Aktualizacja Biblioteki Mediów. W odtwarzaczu więc mamy wybór pomiędzy sortowanie po tagach lub katalogach. Biblioteka jest aktualizowana po każdej zmianie zawartości pamięci(dodawanie plików, usuwanie, zmiana nazwy) jest to robione po uruchomieniu którejś z powyższych opcji. Po odpaleniu mp3jki mamy nazwę zespołu i tytuł, nazwę pliku, analiza widma, pasek postępu czas odtwarzania i długość kawałka, poziom głośności, nr pliku i ilość wszystkich plików, ikonka trybu powtarzania i odtwarzania, nazwa wybranego EQ oraz bitrate. Prócz tego jest górna belka z godziną i stanem aku. Menu kontekstowe zawiera: Tryb powtarzania, Tryb odtwarzania, MS PlayFX(3D Headphones, Pure Bass, AutoVolume), EQ(Normal, MS PlayFX, Rock, Pop, Classic, Bass, Jazz i user EQ), ustawienie user EQ(5 suwaków) oraz wyświetlanie(wyłącznie/włącznie widma i tekstu piosenek). Co do jakości muzyki jest ona zadowalająca ale nie jest na wysokim poziomie. Odtwarzacz jest trochę za cichy jak dla mnie. Za pomocą EQ oraz MS PlayFX każdy może sobie ustawić dźwięk do swoich preferencji. Wiadomo jednak, że odtwarzacz jest zrobiony głównie do oglądania filmów więc nie ma co się po nim spodziewać cudownego grajka. Ja nie jestem jakoś szczególnie wybredny więc poziom odtwarzania jest dla mnie wystarczający. Bezsensowne jest to że odtwarzacz widzi też pliki których nie może odtworzyć- mam na myśli .ogg Widząc, że są one wykrywane ucieszyłem się, że odtwarza on dodatkowo ten format. Niestety jednak po odpaleniu pliku suwak przeskakiwał na koniec piosenki i leciał kolejny kawałek. Z flacami i innymi bezstratnymi formatami jeszcze się nie bawiłem.

EQ[/iEQ.jpg

muzyka2.jpg

Muzyka.jpg

 

-Video

Tutaj włącza nam sie explorer i sami chodzimy po folderach i wybieramy filmy. Jak dotąd poszły mi wszystkie pliki rmvb oraz flv. Co do avików to nie wypalił w rozdzielczości 640x480 ale to jest rozdzielczość ponad moc odtwarzacza :P. Filmy chodzą płynnie tylko, że w dynamicznych scenach widać ukośne granice odświeżania obrazu i fps nam spada. Także pod koniec(2-3 sekundy) plików flv obraz się zamraża ale to w niczym nie przeszkadza. Filmy przewijają się bardzo szybko co mnie cieszy. W menu w czasie odtwarzania filmu mamy: Kontynuuj(wznawianie odtwarzania w ostatnim zatrzymanym miejscu), Powtórz(przejście na początek filmu), Wybierz czas(wybieranie godziny i minuty do której chcemy przeskoczyć), Tryb ekranu(przeskakiwanie między oryginalnymi proporcjami i najlepiej dopasowanymi do ekranu). Odtwarzacz wyśmienicie nadaje się do oglądania filmów. W ciemności można nawet poczuć się jak w kinie siedząc w ostatnich rzędach =] Po obejrzeniu filmu trwającego prawie 1:30 h stan akumulatora spadł z 3 do 2 kresek więc jest nieźle.

Film1.jpgFilm2.jpg

-Zdjęcia

Odtwarzanie zdjęć jest bardzo dobre. Zdjęcia możemy przewracać, przybliżać/oddalać. Oraz uruchomić pokaz slajdów. Niestety nie ma opcji ustawiania tapety, może w następnych wersjach firmware'u pojawi sie taka opcja.

-eBook

Jest nawet sporo opcji jak na odtwarzacz. Mamy tu:Przejście do wybranej strony, Zapisywanie, ładowanie i usuwanie zakładek, ustawienie wielkości i koloru czcionki oraz automatyczne przesuwanie stron po określonej liczbie sekund) Tutaj światło za polskimi literami jest ustawione poprawnie.

-Radio

Radio jest porządne. Możemy posłuchać sobie wybranej stacji w stereofonicznym dźwięku =] Niestety u mnie nie zadziałała opcja auto wyszukiwania stacji. Wskaźnik przeszedł przez całe pasmo i nic się nie stało. Na szczęście ustawienie ręczne zajmuje bardzo mało czasu. Odtwarzacz posiada opcję nagrywania radia(jeszcze nie sprawdziłem jak to działa ale na pewno będzie fest)

-Dyktafon

Tutaj jedna wielka klapa. Mam nadzieję że dotyczy to tylko mojego odtwarzacza. Gdy chciałem coś nagrać pojawił się napis "Przygotowanie...". To se czekałem, czekałem aż po 3 minutach zrezygnowałem. Uznałem że praktycznie mój odtwarzacz nie posiada dyktafonu =] na szczęście nie jest on mi do niczego potrzebny.

nagrywanie.jpg

-Dodatki

Jest tutaj stoper i kalendarz. Stoper w odtwarzaczu to raczej zbędna rzecz no ale może komuś się przydać. Kalendarz jest wygodny i szybko sie go przegląda.kalendarz.jpg

-Eksplorator

Jest to zwykły ekslorator po plikach i folderach które znajdują w pamięci. Jest on wygodny i dzięki niemu możemy odtworzyć zarówno muzykę, filmy i zdjęcia.

explorator1.jpgexplorator2.jpg

-Ustawienia

Tutaj możemy zmienić takie rzeczy jak- czas podświetlenia, jasność wyświetlacza, zmienić tapetę(mamy ich 8 i poza 1 są na dobrym poziomie), język(Chiński, Angielski i Polski), czas i datę, oraz auto-wyłącznie(ta opcja jest dla mnie zagadką, możemy ustawić pomiędzy 5 a 30 sekundami. Gdy ustawiłem 5 sekund i włączyłem muzykę- odtwarzacz wyłączył się po około 3 minutach, ustawiony na 30 sekund po kilkudziesięciu minutach. Nie wiem na czym to polega). Poza tym możemy sprawdzić wersję firmware oraz go zaktualizować oraz przywrócić fabryczne ustawienia.

 

4.Podłączenie do PeCeta

Wszystko przebiegło bezproblemowo. Na ekranie odtwarzacza pojawił się ładny wygaszacz(iskry wylatujące ze strony gdzie jest podłączony kabel usb), a w moim komputerze po zainstalowaniu sterowników pojawiły się 2 dyski(2. dysk jest do wejścia microSD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

po włączeniu dyktafonu na dole odtwarzacza przesuń na play, wtedy zaskoczy nagrywanie ;P

Hehe pojechałeś po mojej inteligencji :P Otóż nawet po przesunięciu na play nic się nie odpala =/

 

Co do zdjęć to już pisałem że aparat mam popsuty i chwilowo nie mam kasy na naprawę, a aparat z komórki nie jest profesjonalnym sprzętem i zdjęcia z bliskiej odległości są tragiczne.

 

Pentagramy cenowo są o tańsze(bo niby z tej gorszej fabryki). W sumie ceny nie różnią się aż tak bardzo więc źle nie jest.

 

Pod tej pory odtwarzacz zaciął mi się z 3 razy ale po resecie wszystko jest OK =] Niestety niezbędne jest codzienne lub co 2dniowe ładowanie, bo aku jest słaby. Pytacie jak coś Was interesuje w odtwarzaczu to będę pisał. Jakiś czas nie zaglądałem do wątku, teraz już będę to robił codziennie =]

 

Player jest na pewno warty swojej ceny. 315zł(tyle za niego zapłaciłem w dniu premiery) za 8GB to niezła cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym uzyskać jakieś bliższe informacje dotyczące przeglądania plików tekstowych w tym odtwarzaczu.

Czy obsługuje bez problemu polskie czcionki, czy istnieje możliwość zmiany wielkości/koloru czcionki i tła?

Czy jest możliwe ustawianie zakładek, a jeśli tak, to czy można ustawić różne zakładki w różnych plikach tekstowych.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym uzyskać jakieś bliższe informacje dotyczące przeglądania plików tekstowych w tym odtwarzaczu.

Czy obsługuje bez problemu polskie czcionki, czy istnieje możliwość zmiany wielkości/koloru czcionki i tła?

Czy jest możliwe ustawianie zakładek, a jeśli tak, to czy można ustawić różne zakładki w różnych plikach tekstowych.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

Polskie czcionki są wyświetlane prawidłowo(pisałem już wcześniej). Tła nie da się zmienić(w tle jest tapeta) za to da się zmienić czcionkę. Są 4 kolory(Biały, zielony, czerwony, czarny) i wielkość(mała i średnia(dużej nie ma =])). Mamy 7 slotów na zakładki i każdy może być użyty w jakimkolwiek pliku(i w każdym pliku możemy odpalić zakładkę z innym plikiem).

 

 

 

A co do okładek... same z siebie się nie wyświetlają tzn jak obrazek jest w folderze z plikami mp3. Próbowałem zrobić folder "covers" i nazwać pliki jak nazwa albumu ale nie udało się. Odtwarzacz albo nie wyświetla okładek albo trzeba jakoś specjalnie przygotować te okładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do okładek... same z siebie się nie wyświetlają tzn jak obrazek jest w folderze z plikami mp3. Próbowałem zrobić folder "covers" i nazwać pliki jak nazwa albumu ale nie udało się. Odtwarzacz albo nie wyświetla okładek albo trzeba jakoś specjalnie przygotować te okładki.

Jeżeli masz albumy posegregowane w poszczególnych folderach, to wrzucasz do odpowiedniego folderu plik z okładką o nazwie 'folder,jpg'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli folder.jpg nie załątwia sprawy, to trzba spróbować dodać okładkę do pliku jakimś programem do tagowania. Jeżeli tym sposobem nie ruszy (zakłądam, że w obu przypadkach wszystko było zrobione jak trzeba), to odtwarzacz nie obsługuje okładek. Albo jest na to inne lekarstwo, ktorego ja nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo dziwne, bo nigdy jeszcze nie spotkałem się z tym problemem, że to niby jakieś są błędy podczas odtwarzania filmów.

 

@Jaskier

Można jednocześnie słuchać muzyki i czytać eBooki i oglądać zdjęcia, a Slide-ra bym nie kupował, bo nie ma slotu na karty i ma beznadziejne sterowanie przez touch pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was napisać ile wam przeciętnie trzyma bateria? Bo opieranie się na danych producenta to oszukiwanie samego siebie...

Zastanawiam się też nad kupnem Vedii c6, tylko że bardziej mi podpada cineo. Porównywał ktoś może "filmową" stronę tych 2 playerów? Mają ten sam czipset , więc nie powinno być problemów... Jednak soft softowi nierówny i w tym jest moj dylemat.

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byloby fajnie jak ktos by sie ustosunkowal do tej recenzji z pc formatu , bo jezeli to prawda to jego uzytecznosc baardzo sie zmniejsza...(choc nie lubie tej gazety i nie mam zaufania do ich recenzji) Przydalby sie wogole jakis test odtwarzania plikow avi , razem z najczesciej uzywanymi kodekami.

I jeszcze jedno pytanie , wiele filmow ktore mam , przykladowo posiada rozdzielczość 640 x 272 a jak wiadomo maksymalna moc odtwarzacza to 624x352 , i zastanawiam sie czy owe filmy dzialaly by bezproblemowo , czy trzeba by je stratnie rekompresowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dostałem Pentagram Cineo i zrobiłem mu test! Wypadł znakomicie ...

1:Filmy

Wgrałem 3 filmy jedno avi i dwa rmvb. Avi działa znakomicie przy rmvb czasami było widać ,że za szybko na odtwarzacz ale to tylko takie uczucie za pierwszym razem potem tego nie zauważałem. Filmy powyżej 624x352 nie ruszają! I tak 3/4 filmów mieszczą się w tej rozdziałce.

2:Muzyka

Fajne efekty i te inne ******ły. Muzyka na standardowych słuchawkach nie powala ale już na Ep-630 zadawala mnie przeciętnego słuchacza i to bardzo.

3:E-booki

Trochę męczy takie czytanie ale da się do tego przyzwyczaić.

4:Dyktafon

Ludzie ... nie wiedzą jak go uruchomić. :D Włączacie normalnie dyktafon i przełączcie szybko przyciskiem na dole i zaczyna się nagrywanie.

5:Bateria

Pierwszy dzień po 1.5 godzinki oglądania filmów i z 2 słuchania muzy spadła z 3 kresek na 1. Myślę ,że będzie z nią dobrze.

 

Wykonanie? Cool!:D Wiadomo ,że znajdą się ludzie co skrytykują wykonanie Porshe ale mi wystarcza ... jedno ale małe przyciski ale to też nie problem bo klikanie jest tam najmniej ważne.

Podsumowując filmy działają znakomicie muza gra w skali 5 tak myślę ,że na 3,7.

Wszystko ładnie wykonanie francja elegancja pytajcie się i nie wierzcie w recenzje tej gazety ... sam się tego bałem ale już minęło ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, minęło dopiero parę godzin od kiedy nabyłem eon'a, 4 gb + dokupiłem na miejscu microSD 2gb. I wydaje mi się że to już bardzo dużo. Kupiłem go z myślą o podróżach, w końcu trzeba czymś zabić czas podczas 2-3 godzinnych jazd pociągiem, autobusem. Ale do rzeczy, urządzenie bardzo przyjemne choć boję się go dotykać żeby czegoś nie uszkodzić, choć wygląda solidnie, przynajmniej tylna obudowa. Faktycznie czasami na avi obraz traci "kontakt" z dźwiękiem. Na pewno wadą jest to że słuchawki służą jako antena: bez nich, w centrum Sosnowca, nie wykrywał mi żadnych stacji. Co za tym idzie- radio będę mógł słuchać wyłącznie ze słuchawkami inaczej nie pójdzie. Podłączyłem eon'a do kompa oryginalnym kabelkiem... dobrze że miałem taki sam z aparatu hp gdyż oryginalny być może na wstępie był uszkodzony, lub być może niedokładnie wpięty. Tak też było z oryginalnymi słuchawkami po czym okazało się że za mocno je wpiąłem i dźwięk szedł tylko na jedną stronę.

Zaletą jest na pewno wyświetlacz choć mogę mieć tylko porównanie z muzyczną nokią (zapomniałem jaki model chyba 6600). Obraz jest ostry, wyraźny, nasycony. Dyktafonu nie używałem. Z radia nagrywałem w jakości niskiej... było słychać nagranie aczkolwiek kto będzie nagrywał muzykę z radia? Chyba mało kto, a do audycji chyba nie jest potrzebna super jakość?

 

Teraz mi się ładuje pierwszy raz i tu miałbym pytanie... ile to będzie trwało, nigdzie nie znalazłem informacji.

 

Pytanie 2: jak to jest z tym przeskakiwaniem do któreś tam minuty, sekundy filmu. W instrukcji niestety tej informacji już nie

podali a sam próbowałem różnych kombinacji i bez efektu. Będę wdzięczy za jakąś pomoc.

 

Ogólnie (choć brak mi porównania do np iPod'ów, Creative'ów) bardzo fajny gadżet z możliwością rozbudowy o microSD, w cenie jest etui, ładowarki, nawet ściereczka (a z tego co wiem do Creative'ów dostaniemy jedynie słuchawki). Ściereczka, niby drobnostka ale widać że dbają o klienta. Ba, i serwis od/do domu, gwarancja 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności