Skocz do zawartości

Pentagram Vanquish R Wave Twin Core vs. Meizu M6 vs. Creative Zen Vide


pietruszka1337

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich!

 

Przymierzam się właśnie do kupna jakiegoś taniego odtwarzacza plików video i właśnie tym się głównie kieruję przy zakupie. Audiofil ze mnie żaden, muzyki będę słuchał na słuchawkach z zestawu...przynajmniej dopóki się nie zepsują. Dodam jeszcze, że słucham dość zróżnicowanej muzyczki.

 

Najistotniejsza dla mnie jest jakość wyświetlacza i odtwarzanych filmów. Czy ktoś kto miał styczność z wszystkimi trzema może zabrać głos? Ja osobiście widziałem tylko Zena..przyznam, że robi dobre wrażenie.

 

Parametry niby porównywalne:

 

Pentagram Vanquish R Wave Twin Core

vanquish_r_wave_midi.jpg

LCD 2,8'', 262 tys. kolorów (320x240)

 

Meizu M6

meisu_m6_se.jpg

2.41 Cala 260 tys. kolorów QVGA (320x240) TFT LCD

 

Creative Zen Video

zen4.jpg

Ekran TFT 2.5”, 16,7 mln kolorów, QVGA (320x240)

 

Jak sądzicie, który z powyższych reprezentuje najelpszą jakość odtwarzanego video? Możecie dodać słówko o jakości dźwięku, ale jak już mówiłem nie jest to dla mnie najistotniejsze.

 

Ps: znalazłem jeszcze coś takiego:

 

Pentagram Vanquish R Touch

R_Touch_4GB_1.jpg

2.4-calowy ekran QVGA o rozdzielczości 320x240 pikseli.

 

Różni się czymś od pierwszego Pentagrama poza tym, że ma mniejszy wyświetlacz i slot na kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jednym istotnym punkcie. Budżet jest ograniczony ^_^ Chciałbym kupić coś do 300 zł. Narazie czytam o tej C6, ale coś nie mogę znaleźć sugerowanej ceny. Jeśli jednak proponowany przez was odtwarzacz będzie się mieścił w moim budżecie, a jest lepszy to zapewne poczekam. Wyświetlacz poniżej 3 cali mnie nie zniechęca, bo nie wiem czy kiedykolwiek zdarzy mi się obejrzeć coś dłuższego niż jakiś teledysk...no może jeden odcinek South Parka.

 

Dlaczego odradzacie Pentagramy? Wyświetlacze lipne czy może sprzęt awaryjny? I jeszcze jedno - jakbyście ocenili Meizu bądź coś innego w porównaniu do Zena? Ma go mój kolega, więc mialem okazję dobrze go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram jest awaryjny i dość przeciętny... Meizu ma dużą lepszą jakość dźwięku niż Zen, ale na temat video się nie wypowiem.

 

Ale jak masz zamiar oglądać tylko teledyski czy South Parka to jest sens ładowania się w playera koniecznie video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest sens. Już dłuższy czas się przymierzam do kupna takiego gadżetu, a fakt, że ukradziono mi moją wysłużoną, globtroterską (cała Europa :P) Sanse m240 przeważa nad zakupem nowego sprzętu. Nie chcę już zwykłej mp3, wtedy bym dylematu raczej nie miał - Clip, ewentualnie jakiś iRiver.

 

Macie może jakieś pojęcie ile te cacko C6 może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

to pytanie chyba do .ksy ale przed premierą i tak się nie dowiesz zapewne. Na moje oko to będzie troche taniej niż v39 ale i tak powyżej 300 za wersje z najmniejszą pojemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem się, że nie obędzie się bez sugestii zakupu PSP :) Odpada całkowicie, nie ta cena. A na kiedy planowana jest premiera tej ce szóstki?

 

Nie odbiegając od tamatu ciągle czekam na opinie kogoś kto miał styczność z Zenem i Meizu czy też Pentagramem (który raczej odpada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=30165 tutaj i http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=30315 mysle że obydwa modele spełnią twoje wymagania i jeśli przekroczą budżet to nie za dużo, chociaż mogę się mylić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chwile bawiłem pentagramem[tym pierwszym]... pseudodotykowość zabija. Odtwarzacz jest niby kombajnem, filmy znośnie się ogląda, ale np na dzień dobry ma jakieś dziwne opóźnienie w czasie kliknięcie->przesunięcie. Trzeba delikatnie go muskac poprostu. Da sie do tego co prawda przyzwyczaic, ale już zraza na poczatku[a jak przytrzymasz chwile to sie odtwarzacz zagalopuje i przeskoczy pare pozycji]. Ma śmieszne bajery ala krokomierz, kąt nachylenia[ktory tak naprawde nie dziala do konca] czy przełączanie utworow po trzepnieciu odtwarzaczem[wszystko w oparciu o ten sam czujnik]. Odtwarza flac....a nie odtwarza OGG...paranoja? Do tego nie wiem czy da się to wyłączyć ale gonią słupki częstotliwości... i przy odwarzaniu flac się wiechają. Wsadzili tam za dużo możliwości jak na tak słaby odtwarzacz i poprostu bebechy nie wyrabiają. Serdecznie nie polecam. Co do dźwięku niestety nie miałem warunków na tyle żeby to ocenić za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozkminiam sobie opcję kupna najtańszej wersji C6, tj. z najmniejszą pojemnością i do tego kartę pamięci...wyjdzie taniej. Czy różnice w prędkości odczytu między pamięcią wewnętrzną a kartą będą odczuwalne? Proste, że karta to standardowy Kingston kupiony za grosze na Allegro, a nie żaden tam uber szybki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ten Kingston to może nie być złoty pomysł, bo mi w telefonie muliła, ale pomysł z kartą nie jest zły, bo sam śmigam na takim patencie. Pozostaje jedna kwestia czy dane z wewnętrznej pamięci i z karty pamięci są łączone, czy rozłączne. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie przeszkadzać. Przeczytałem te dwa zapodane przez Ciebie tematy i zastanawiam się, który player do filmów byście bardziej polecali? C6 czy m20? Poza technologią wykonania wyświetlacza i inną wielkością nie różnią się zbytnio. Jak myślicie, który będzie droższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie raczej ciężko powiedzieć czy odczujesz uroki słabej karty. Te taniochy kingstonow są robione na taiwanie i maja dużo gorszą jakość[szybkość odczytu skacze] niż ten sam kingston made in japan[praktycznie liniowy odczyt], dlatego nie polecam za bardzo tych bardzo tanich kart. Lepiej zainwestowac troche wiecej i nie miec problemow. Przy wysokiej jakości plikach obawiam się, że może ta jakość karty być odczuwalna, szczegolnie ze chcesz filmy oglądać. Na nintendo DS bywają problemy jak się ma właśnie słąbą kartę potrafią się romy wykrzacząć/zwolnienia animki/zwolnienia w filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu powinien najprzyzwoiciej zagrać ze wszystkich wymienionych playerków, jakbyś doszedł do wniosku że filmiki już Ci sięznudziły to przynajmniej nie zostaniesz zupełnie z niczym :)

Ale ale, nie wspomnieliśmy tu jeszcze o słuchawkach chyba... Bo może się okaż, że niepotrzebnie ktokolwiek kłopocze się o takie "niuanse" jak jakość dźwięku bo w użyciu będa stockowe pchełki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności