Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips Shp2700 - Krótka Recenzja


Karol1990

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawka na dzień 11 stycznia 2008

 

 

 

 

na początku chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie recenzowałem niczego i bazuje wyłącznie na postach zamieszczonych wcześniej na tym forum (głownie na recenzji gollombusa-mam nadzieje że sie nie obrazi)

 

we wstępie posłuże sie opisem ze strony producenta:

 

Główne funkcje

Zaprojektowane specjalnie po kątem cyfrowych źródeł dźwięku (CD, MP3, DVD)

Konstrukcja typu otwartego

Jednostronnie wyprowadzony przewód

Ergonomiczne muszle słuchawkowe

DJ Style - obrotowe muszle słuchawkowe

 

Dane techniczne:

Głośnik: neodymowy magnes 40 mm

Przewód: OFC - 3m

Przejściówka 3,5?6,3 mm

Pasmo przenoszenia: 18 - 28000 Hz

Impedancja: 32 Ohm

Czułość 104 dB

Max. moc wejściowa 1500 mW

 

pare słów ode mnie:

pierwsze wrażenie-słuchawki dostajemy w estetycznym prostym pudełku. ich wyjęcie nie zajmuje więcej niż 2 minuty i nie wymaga żadnych narzędzi :) dlatego też już po paru chwilach możemy cieszyć się nowym nabytkiem. całość wygląda solidnie, plastik z którego wykonane są obudowy nauszników nie trzeszczy mocno pod rękami, a same nauszniki są bardzo miłe w dotyku. po założeniu "na sucho" niemal nie czuć ich na głowie, nauszniki są bardzo wygodne i nie grzeją w uszy. kabel jest długi i giętki, nie lubi sie sam zwijać :)

jeszcze troche i zapomniałbym o "częściach ruchomych"-słuchawki można dobrze dopasować do głowy. zakres regulacji nie jest może ogromny ale dla przeciętnej głowy wystarczy. świetnym rozwiązaniem jest możliwość obrotu nauszników i odsłuchu jednym uchem. jednocześnie wykonując ta czynność nie mamy wrażenia, jakby pałąk miał zaraz pęknąć

podsumowując:

+ materiał nauszników

+ solidność konstrukcji

+ możliwość odsłuchu jednym uchem

+/- długi kabel (minus dla tych, którzy chcą używać ich z urządzeniami przenośnymi)

 

teraz troszke o jakości dźwięku

słuchawki są przeznaczone raczej dla przeciętnego zjadacza chleba (ze względu na cenę ale o tym później) do użytku domowego. teoretycznie producent podaje przystosowanie do urządzeń przenośnych, z którymi również się sprawdza, jednak ze względu na masę, rozmiary i długość kabla (3m) są mało "portable".

niektórzy pomyślą pewnie, że w tej kategorii cenowej nie można spodziewać sie niczego dobrego. i tu się mylą :)

słuchawki grają, na moje ucho rzeczywiście, dobrze, jeśli nie bardzo dobrze. oferują dość popularne brzmienie (lekko podbita góra i bas, środek nie ruszony. coś jak ustawienie "party" w EQ winampa) będąc przy tym dość neutralnymi.

niskie tony-mz. w tym przypadku jest to mocna strona produktu-bas jest szybki, dynamiczny i dokładny, nie ma go za to jakoś niesamowicie dużo. w porównaniu z subwooferem od nawet prostego zestawu 2:1 wypada średnio, jednak wolę mieć basu mniej a dobrej jakości, niż dużo i zalewającego resztę dźwięków

tony średnie-tutaj będzie krótko-są na odpowiednim poziomie, przez co nie mamy efektu słuchania muzyki "przez ścianę"

i wyżyny :)-góra gra czysto i wyraźnie, jednak przy większym poziomie głośności czasem przydaje się ją lekko wyredukować

 

podczas pisania tej recenzji słuchałem muzyki takich zespołów jak Linkin Park, Limb Bizkit, Good Charlotte, Gnarls Barkley, Shaun Baker, ATB, Metallica, Mims, Li Jon, Jose Gonzalez, Tede, troche disco polo, pare klasycznych kawałków (tytułów nie jestem w stanie podać), troche popu

 

słowem zakończenia:

philips SHP 2700 to bardzo ciekawe słuchawki za przystępną cenę. ich brzmienie można porównać ze średniej klasy wieżą stereo. są to jedne ze słuchawek, których nie mamy ochoty zdjąć po 5ciu minutach słuchania muzyki i nie ciążą nam na głowie po kilku godzinach.

oferują świetny stosunek cena/jakość-do kupienia na ALL od 85zł + wysyłka, w Avansie widziałem za 109zł, w media za 130 :/

porównywałem je w MM z Technicsami f290, Panasonicami DJ100 (?) i Senkami HD202. jak widać po sygnaturce, philipsy najbardziej przypadły mi do gustu. nie żałuję zakupu i z czystym sumieniem mogę polecić je wszystkim szukającym dobrych słuchawek do domu za niewygórowane pieniądze

 

ps. zdjęcia wrzucę wieczorem, najpóźniej w sobote

ps2. obiecane zdjęcia:

 

DSCF3635.JPG

DSCF3636.JPG

DSCF3638.JPG

DSCF3639.JPG

DSCF3641.JPG

DSCF3643.JPG

DSCF3644.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęć niestety nie wykonałem i w tej chwili nie mam takiej możliwości, gdyż najzwyczajniej słuchawki wziąłem ze sklepu na pare dni, do testów. jestem w trakcie szukania czegoś dla siebie. będę wdzięczny za kolejne sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazję posłuchać przez chwilę tych Philipsów. Jak za tą cenę, za którą ją można dostać na allegro to jest bardzo dobra oferta. Moim zdaniem są o wiele lepsze od HD202.

Podobno dobre są Technicsy RP-F290, ale ich jeszcze na głowie nie miałem. Majkel wspominał o nich w jakimś wątku. Nic tylko iść do sklepu, posłuchać i wybrać coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem ty słuchawek, zakupiłem je w MM za 138zł jestem z nich bardzo zadowolony w stosunku do jakośc-cena,słuchawki po wyjeciu z pudełka i podłaczeniu ich do ipoda 1gen grały bardzo głośno wystarczajaco głośno aby słuchać z powodzeniem.

Ale ipoda słucham na ustawieniu flat i plikach bezstratnych,ipod na tych ustawieniach ma bardzo neutralny dzwiek i ałuchawki równie są neutralne ze szczegulnym naciskiem na wysokie tony nawet troche zbyt wysokie w połączeniu z ipodem,za to sa bardzo szczegółowe wrecz krystaliczne,piekna przestrzeń słuchałem HD555 i jesli chodzi o muzykę klasyczną to Philipsy niewiele ustepują szczegółowoscią i dynamiką a cenowo jest wielka różnica.

Po wyjeciu z pudełka graja strasznie płasko i kłują wysokimi tonami,niestety aby oceniać ich dzwiek słuchawki muszą sie wygrzać (koniecznie) po wygrzaniu ich barwa zmienia sie o 180% robi się o wiele bardziej ciepła i przyjemna dla ucha i niegra już tak bardzo neutralnie jek przed wygrzaniem,zmniejszaja sie tony wysokie w odpowiednio przyjemnie dla ucha.

 

Ja osobiscie słucham zazwyczaj ich w połaczeniu z cmojem własnej konstrukcji na czipie opa 2123 aczkolwiek zgodnym ze schematem który to cmoy jest powszechnie znany i sprzedawany na tym forum.

 

Wpołaczeniu ipod 1gen + cmoy słuchawki dopiero pokazuja swą piekna dynamikę i szczegułowośc,spokojnie podłączajac do kmoya można odróznić jakośc plików lub odtwarzacza, po podpieciu sansy m230 do cmoya i plikach mp3 320CBR od razu słychac klase niżej od ipoda jeśli chodzi o szczegółowość aczkolwiek mając kiedyś irivera T20 mysle że w konfoguracji SHP2700 + T20+cmoy bedzie to idealne zeawienie z uwgi na ciepło iriwera i neutralnośc SHP2700.

 

Osobiście bardzo goraco polecam ja miałem kupywać HD555 lecz cena powodowała że musiał bym na nich jeszcze bardzo długo czekać i zdecydowałem się na tańszy odpowiednik SHP2700 myśle że w porównaniu do HD555 nie ma kosmicznej róznicy w szczegółowośći dzwieku i dynamiki,oczywiście HD555 maja piekny bas i to inna klasa słuchawek ale jesli ktoś chce miec naprawde dobre słuchawki do domu za niewielkie pieniądze to polecam philipsy SHP2700

spokojnie można ich podłaczac nawet do sndiska m230 i da sobie z nimi rade oczywiście z naciskiem na mniejszą dynamike.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj bylem w saturnie zeby sprawdzic jak sie spisuja philipsy 8900 i przy okazji posluchalem shp2700 i szczerze mowiac wole te 2700 poniewaz sa tansze a jakosc brzmienia jest taka sama (*1) ,sa bardzo wygodne ,(*2) ogolnie mowiac sa to najlepsze sluchawki do 100 zl

 

*1( 8900 byly wyciagniete swiezo z pudelka pewnie jakby sie wygrzaly to by graly lepiej )

*2( w porownania do innych sennkow to dopiero Sennheiser HD 650 byly wygodniejsze ktore kosztuja 1000 zl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak SHP2700 to słuchawki otwarteale ale mała izolacje maja,dzięki temu że sa to słuchawki typu otwartego można je słuchać godzinami wygoda na poziomie HD555.

Na dniach ma mi przyjść Vtec pro39 więc napisze co nieco jak te słuchawki grają w tym zestawieniu,mysle że zracji tego że są to słuchawki dosyć neutralne a vtec jest ciemnym playerem na ustawieniu flat beda ładnie brzmiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności