Skocz do zawartości

Recenzja Audio Technica Ath On3


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno spostrzegłem, iż na naszym forum, bardzo mało osób posiada słuchawki, jakże wspaniałej firmy, którą jest Audio Technica. Moje zdziwienie spotęgował fakt, iż nie ma także żadnej recenzji na ich temat . A wiec w przypływie obywatelskiego obowiązku postanowiłem takową spisać… Moim wyborem padły słuchawki Audio technika ATH ON3.

 

Pierwsze wrażenie:

Słuchawki zapakowane były w pudełko z przezroczystego plastiku, znanego nam z opakowań playerów firmy creative, np. ZEN Nano Plusa. Częściowo osłonięte „banderolą” z logo "ONTO" instrukcjami Chińsku (Japońsku? :P) z tyłu, doskonale się w nim prezentują.

Fota 1

 

Po wyjęciu, wygląd, spostrzeżenia:

Wygląd- Za chwile wszyscy obrzucają mnie kamieniami. Ileż to razy się czytało ze wygląd nie ma znaczenia, sprzęt jest do słuchania muzyki. Właściwie to się z tym zgadzam, ale tylko w kwestii playerów, które i tak ponad 80% swojego życia spędzą w kieszeni. Inaczej ma się sprawa z naszymi słuchawkami, które zawsze będą na widoku, i jak dla mnie, po prostu muszą się mniej, lub więcej prezentować. I na tym polu Audio technici nie maja równych. Co by się nie rozpisywać, są po prostu przepiękne :P Połączenie białych słuchawek z brązowymi gąbeczkami wygląda wspaniale, a cieniutki pałąk doskonale wpasowuje w image sprzętu.

No właśnie, pałąk, w tych słuchawkach zawsze budził największe kontrowersje, wszyscy zgodnie twierdzili, że jest za cienki, że całość szybko się rozleci… I tu musze sprawić Im przykrość. Słuchawki są niezwykle stabilne, nic się nie wygina, ani nie trzeszczy. A wszystko dzięki metalowi, z którego jest wykonany ów pałąk. Przypomina on ten wykorzystany w wsuwkach do włosów, jest bardzo twardy, i chyba prędzej się go złamie niż wygnie, w co i tak trzeba by włożyć trochę siły.

Jednak są i minusy, i to niestety obydwa spadają na kabel. Pierwszy jest mało istotny, a mianowicie kable są poprowadzone do obydwu słuchawek, a nie tylko do lewej, co przeszkadza w użytkowaniu. Jednak, tak po prostu musiało być, gdyż poprzez zastosowanie takiego pałąku( Który notabene, jest właśnie grubości identycznej co kabel :P), nie było jak przeciągnąć kabelków do prawej słuchawki. Drugi minus, jest niestety znacznie poważniejszy. Od razu po wyjęciu, wyczuwamy, iż kabel jest zdecydowanie za cienki, i zbyt podatny na przerwania, co w przyszłości może okazać się nie lada problemem…

Fota 2

 

Wygoda:

Tu jedynym utrudnieniem, są wspomniane już dwa kabelki. Lecz musze przyznać, że od dawna nie nosiłem tak wygodnych słuchawek. Właściwie nie czuje się ich na głowie, co sprawia mała waga- tylko 38g. Zaskoczyła mnie możliwość regulacji, więc każdy może je dopasować do swojej głowy. Nie ściskają uszu, a jednocześnie zapewniają całkiem dobrą izolację. W sam raz nadają się do spacerów po zatłoczonym mieście, czy do jady PKSem, tramwajem. Trochę więcej problemu stwarza jazda metrem, tam polecałbym bardziej jakieś dokanałówki…

 

Dźwięk, brzmienie:

I z tą kategorią mam największy problem. Od małego wiedziałem że muzykiem nie zostanę. Brakuje mi tzw. „UCHA” :D, jednak postaram się o jak najlepszy opis moich wrażeń.

A więc słuchawki grają głównie średnimi i wysokim tonami. Na EQ normal, te połączenie jest wręcz idealne, na EQ typu live, przy niektórych utworach może być trochę za dużo „góry”. Bardzo miły, a za razem głęboki bas uprzyjemnia nam słuchanie. Jeśli jednak ktoś jest wielbicielem Mocnego techna, to może go po prostu zabraknąć. Bardziej nadają się do utworów rockowych, metalu, popu… Przy bezpośrednim porównaniu biją na głowę Sennki Pmx 200, szerszą sceną, i o wiele większą szczegółowością.

Fota 3

 

Podsumowanie:

Słuchawki te naprawdę mnie zaskoczyły, i to pozytywnie. Dzięki jakości wykonania która stoi na najwyższym poziomie ( pomijając ten kabel <_< , miejmy nadzieje że to zmienią), świetnemu dźwiękowi, i naprawdę doskonałej wygodzie noszenia, stanowią nie lada przeciwnika, i to dla słuchawek nawet trzykrotnie droższych… Ze względu na swoją budowę, nie nadają się do szalonych rajdów, czy sportów ekstremalnych. Jednak przy użytkowaniu, w mieście, na spacerach itp. Spisują się na piątkę… Jedynym problemem jest ich dostępność, a właściwie jej brak, bo gdyby nie to, zrobiły by furorę w Polsce.

Czy kupił bym je jeszcze raz?? Z pewnością tak.

Fota 4

Pozdrawiam Łukasz

 

Ps. Prosze nie zwracać uwagi na ewentualne błedy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej wrodzonej ciekawosci, to gdzie je kupiles i ile kosztowaly?

Kupiłem je u nas w komisie od Pantagruela, i to jego spytajcie skąd je wytrzasnął :P

Dostałem je w kartonie od Jabena, więc może z Singapuru??

Ja dałem 100zł z przesyłką, ale podobno w jakimś sklepie są po 22 dolary...

w kazdym bądź razie, nie żałuję tej stówy.. ;)

 

Budową są podobne do k26p... zaki miałeś może z nimi kontakt?

Chodzi mi o siłę nacisku do uszu.

Niestety nie... :( ale z tego co wiem, K26p są większe, (ATH maja srednicę 30mm..) , i podobno właśnie niewygodne..

 

Ciekawa jest 4 fotka..............

To gipsowa, pomalowana buźka, bodajże z castoramy, wisi nad kontaktem(widac przez opakowanie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocne słowa ;]

 

A jak je porównywałeś ? Oba na normal na tym samym playerze ?? bo jak inaczej to porównanie nie ma sensu.

Porzyczyłem od kumpla Pmx 200 ( na 100% oryginały), testowane na moim H10 Juniorku, na normal oczywiście...

Porównywałem te same piosenki (dobrze mi znane. metalica, my chemical romance, kilka techna, pop, i kilka innych..), wszystkie w ogg Q7...

 

Jak dla mnie( i to tu zaznaczam,ze to moja opinia :P ), sennki niczym nadzwyczajnym sie nie popisały, a w niektórych utworach, góra wchodziła tak wysoko, że wrecz mózg piszczał ;) . a przeciez to słuchawki 4 razy droższe od ATH...

Może biły na głowe, to faktycznie trochę za mocne stwierdzenie, ale faktem jest że Audio technici, zagrały lepiej od SENNHEISERA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane... ;)

Kupione w ciemno - bez sluchania? Jesli tak to widac, ze przypadly ci do gustu ;) Wygladaja troche jak 'sjakies' ipopochodne sluchawki, obdarte z dobrego palaka :D . Ciekawi mnie mozliwosc regulacji - gdyz ten kawalek 'drutu', ze sie tak wyraze - wyglada dosc niepozornie. Tak czy siak maja swoj styl i wyrozniaja sie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione w ciemno - bez sluchania? Jesli tak to widac, ze przypadly ci do gustu

Poprostu nie było nawet możliwości odsłuchania.. no bo jak..? W sklepach się ich nie dostanie, a Pantagruel mieszka za daleko żeby jechac i posłuchać ;)

 

Ciekawi mnie mozliwosc regulacji - gdyz ten kawalek 'drutu', ze sie tak wyraze - wyglada dosc niepozornie.

Hmmm, to było jedne z większych zaskoczeń, gdyż owy "drut" można poprostu wysuwać niezależnie z każdej słuchawki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dzisiaj te słuchaweczki, własnie je testuje i musze powiedzeć że grają naprawdę nieźle, dobra szczegółowość, na flat eq graja z niewielkim basem, za to z bdb srednica i górą, ale po chwili zabawy meizu udalo mi sie wyczarować bardzo przyjemny, głęboki bas i bardziej 'pełny' dźwięk ^^ akg nie mam juz dlugi czas, ale sądze że te ath grają lepiej, nie są tak zamulone, średnica i góra jest dużo lepsza, no i oczywiscie wygoda jest o niebo (a nawet dwa ;)) lepsza od k26p. do tego są lekkie i dzieki temu 'pałąkowi' ledwo je czuć an głowie. ogólnie zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie :) bede je sprzedawal, bo mam x3'ki i nie potrzebuje drugiej pary, a kasa na wakacje sie przyda, wiec pewnie jeszcze dzisiaj trafią do komisu ;)

 

edit: juz znalazły nowego właściciela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na flat eq graja z niewielkim basem, za to z bdb srednica i górą, ale po chwili zabawy meizu udalo mi sie wyczarować bardzo przyjemny, głęboki bas i bardziej 'pełny' dźwięk

 

Heh, dokładnie, jakis czas temu na spacerku z psem, załapałem ochotę na coś mocniejszego, więc odpaliłem techno...

Rzecz działa sie w lesie w kompletnej ciszy( No może śpiew ptaków, szum lasu i takie tam...), wiec idealne warunki do odsłuchu, na łonie przyrody :P

włączył sie właśnie kawałek Benassi Bros, i ziemia się podemną zatrzęsła... ;) Do tamtej pory nie wiedziałem że te słuchawki potrafią wygenerowac tak głęboki, a za razem czyty bass.. Jak zupełnie inne słuchawki... :D

 

Przydało by się jeszcze porównanie z philips hs8200, i być może wyjdzie na to że to najlepiej grajace słuchawki w tej cenie(i bijące się konkretnie z droższymi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dzisiaj dostalem swoje ATH-ON3 i powiem tak...

 

Px100 to one nie sa ;) Ale i tyle nie kosztuja :P

 

Graja przyzwoicie, choc basu jest raczej malo.

 

Poczatkowe wrazenie bylo troche na minus, to zdawalo sie, jakby graly troche w oddali, mniej szczegolowo niz px100, k26p.

 

Ale moze one tez potrzebuja wygrzania?? Bo w sumie sa nowki niby...

 

Drugie spostrzezenie, to takie, ze sluchawki w rzeczywistosci sa duzo mniejsze niz na zdjeciach sie mogly wydawac ;)

 

W zasadzie sa malutkie. Ale jakos dziwnie mi odstaja na uszach, dziewczyna mowi, ze wygladam jak UFO :)

 

Jak jeszcze potestuje, to powiem cos wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja przyzwoicie, choc basu jest raczej malo.

 

Porostu brakuje im mocniejszego "kopniecia" przy basie, bo zejść potrafia dosyc nisko, tylko wtedy sa ciut zamulone...

Jak juz pisałem; do ostrego techna sie nie nadają

 

zdawalo sie, jakby graly troche w oddali, mniej szczegolowo niz px100

Ech, no px100, to można powiedziec ze obrosły prawie do miana legendy, wiec naprawde ciężko im dorównać...

ale tez kosztują ponad 2x wiecej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja przyzwoicie, choc basu jest raczej malo.

racja, ja na meizu sluchalem na flat, ale zeby miec bas musialem ustawiac bassboosta na 12/15 :/ na x3 slucham na góra 4/15 (ostatnio 2/15 albo w ogóle ;)).

 

Ale jakos dziwnie mi odstaja na uszach, dziewczyna mowi, ze wygladam jak UFO :)

miałem to samo... są malutkie ale na uszach wyglądają prze dziwacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności