Skocz do zawartości

Sansa Express 1gb - Moja Recenzja


adikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post i pierwsza recenzja czegoś (chyba w życiu) więc proszę o wyrozumiałość. Wszelkie braki w informacjach postaram się uzupełnić odpowiadając na ew. pytania. Od razu uprzedzam, że jest to mój pierwszy player, nie mam żadnego doświadczenia więc jest to recenzja czysto amatorska. Skala ocen 1-5

 

Ok. Zacznijmy.

 

Decyzja padła na najtańsza wersję – 1GB bez FM - ale za to dokupiłem 1GB MicroSC (Kingstone). Mam go drugi dzień więc wszystko jest bardzo świeże i być może będę musiał coś później odszczekać albo doszczekać. Jeśli komuś zależy na zdjeciach, to zrobie i wrzucę, ale może to chwile potrwać.

 

To co widzisz na początku czyli - Opakowanie

 

Pudełko jak zdąrzyłem się zorientować standardowe jak na Sandiska. W środku nic nie lata, ogólnie ok.

 

Zawartość opakowania.

 

W opakowniau znajdowały się:

-Playerek

-Słuchawki

-Krótka przedłużka USB

-Smycz

-Skrócona instrukcja

-CD

-Ulotki reklamowe i nakleiki

 

Co do smyczy...

Długośc około 45cm, wygłada jakby była zrobiona z otuliny kabla i pewnie tak jest. Jest rozłączana, a w zasadzie rozkręcana. Co do wyglądu...gusty są różne, mi akutat wygląd smyczy lata.

 

Zawartość CD:

Instrukcja, a w zasadzie instrukcje w wieelu językach min. PL (tłumaczenie średnie, ale może to ogólnie instrukcja jest średnia, czasem brakuje oprócz wskazówek step by step jakiegoś wyjaśnienia co to jest i co mi to zrobi). Dodatkowo na CD jest Audible oraz Product Registration.

 

Player:

 

Otwieram, wyjmuje...woow :] Na pierwszy ( i nie tylko) rzut oka wygląda bardzo dobrze.Elegancki, mały (paczka gum do rzucia chyba najlepiej pasuje, aczkolwiek chyba jest ciut wiekszy) i lekki. Cap trzyma się mocno, wręcz trzeba użyć trochę siły aby go zdjąć i włożyć. Być może jest MINIMALNY luz jak się go założy, dla mnie do pominięcia póki co. Mankamentem tak wypolerowanej obudowy jest to, że widać odciski palców (coś za coś), ponadto przyciski są gumowe więc też mogą łapać kurz. No własnie – przyciski, wciskaja się bez problemów, „nie latają”, nie ma się do czego przyczepić. Ogólnie obudowa 5.

 

Wyświetlacz (pierwszy raz mam styczność z OLED) jest super. Wyrażny, kolory soczyste (aż dwa ;) ). Bez zarzutów. Nie będę się na jego temat rozpisywał. 5.

 

No to Power On :D

 

Sansa nas wita. Jeśli mamy MicroSD to odświerzy sobie bazę, czasu nie mierzyłem, ale nie jest on dokuczliwy, chyba że ktoś ma duszę sprintera ;).

 

Menu:

Menu jest dość intuicyjne, aczkolwiek można się czasme pogubić i chwilę trzeba poświęcić na zrozumienie. Głowne ikony menu (Music, Voice i Settings) są animowane.Dalsze pozycje rozbudowane oczywiście na zasadzie drzewa. Nie będę pisał co jak się robi, bo to chyba nie ma sensu.

Parę uwag. Nie ma opcji MTP/MSC, odtwarzacz domyślnie po podłaczeniu do kompa widoczny jest jako dysk przenośny. Dostępne jest Menu w języku PL, z którego po krótkim czasie zrezygnowałem. Nie jest dopracowane, tłumaczenia są czasem nienajlepsze. Wielkości tytułów submenusów jest inna niż w języku oryg. co powoduje, że czasem nie wszystko jest dostatecznie czytelne pomimo, że tytuły subemenusow się przewijają. Poza tym są bodajże dwie lub trzy funkcje nie przetłumaczone i wyświetlają się w języku włoskim <lol>.

Za samo menu 4+.

Za całość tzn Menu plus spolszczenie 3+.

W tych ocenach chodzi mi głównie o zaznaczenie nienajlepszego tłumaczenia.

 

Firmware...

Tu zaczyna boleć bo soft trochę kuleje. Nie są to mocne wady czy coś co jednoznacznie by przekreślało ten odtwarzacz, absolutnie nie. Chodzi tu głównie o działanie EQ. Jak wiadomo z wszelakich reklamówek odtwarzacz ma predefiniowane nastawy EQ (Normal, POP, Rock, Jazz, Classic) i oczywiście Custom. Sam nie do końca rozgryzłem gdzie występuje ten babol, w jakich okolicznościach, ale postaram się napisać obajwy.

Otóż wszystko fajnie dopóki używamy któregoś z „prenastawów”. Gra. Dziwne rzeczy mogą się zacząć dziać w momencie gdy przechodzimy między nimi. Potrafi skonczyć na ułamek sekundy głośność do maks. Custom mam wrażenie, że raz działa raz nie, też są problemy z natężeniem dzwięku podczas ustawiania słupka danej częstotliwości, raz się podgłaśnia raz scisza. Mam wrażenie, że ustawiając skrajne częstotliwości (basy, soprany) niewiele się zmienia. Jak już ustawimy sobie Customa to jest problem z głośnością. Podłaśnianie działa jakby do 70-75% skali, a dalej nic się nie zmienia. Nic więcej nie napiszę na razie o tym, bo sam jeszcze próbuję rozgryźć tego babola. Plusem tego minusa jest to, że jest to na 99% wina firmware więc jest szansa na to, że się to poprawi.

Inne niedoskonałości oprogramowania nie przychodzą mi w tej chwili do głowy. Jeśli takowe wystąpią będę się nimi dzielił na bieżąco.

Ocena za tego babola: 3

 

Dziwięk

Tutaj będzie ciężko, bo w sumie nie mam na te chwilę porówniania. Będę może miał takowe za tydzień, półtora z Creativem V100. Napiszę jednak parę słów.

Celowo nie pisałem wcześniej nic o słuchawkach wcześniej, bo są one dla mnie integralną częścią dźwięku (jeżeli kogoś interesuje aspekt pozadźwięwkowy to na końcu). Słuchawki defaulto`we jak to słuchawki defaulto`we..grają :) Ja się dość szybko przesiadłem na Sony MDR-ED136. I tu jest lepiej, pojawia się bas przede wszystkim. Poza tym wydaję mi się, że sprzęt dość mocno uwydatnia różnice między bitratem. Jeśli mamy mp3 w dobrym br. (np. ja mam jakieś w 320 i do tego się odniosę) to wszystko chodzi ok.). Bas jest przyjemny, potrafi być kontrlowany ;) , nie narzuca się. Średnica przyjemna, może ciut wychodzi przed szereg. Jeżeli chodzi o wysokie trochę brakuje mi oddechu, przestrzeni, ale to są moje subiktywne odczucia. Prawda jest taka, że jeśli komuś zależy bardzo na jakości to powinien wiedzieć, że sprzęt audio trzeba odsłuchać. Ja moje opinie nt. brzmienia oparełem na utworze o wysokim br. i na niestandardowych słuchawkach co już czyni tę część recenzji mało miarodajną.

Ocena 4 (to się może zmienić po konfrontacji z V100 i tym czy się zdołuję czy wręcz przeciwnie;) )

 

Ok. jeszcze słowo o słuchawkach. Dość długi kabel, jak dla mnie nawet za dugi (ok. 1 m chyba, nie ma go w tej chwili przed sobą, bo poszły do szuflady). Pozłacana końcówka, szczerze mówiąc nie wiem po kiego grzyba przy tej jakości sprzętu, ale ok. niech sobie będzie. Coś jeszcze można napisać o słuchawkach ? Chyba nie.

 

Ocena ogólna (nie wynikająca ze średniej) to 4 czyli dobrze jest J

 

To wszystko co mi do głowy przchodzi.

Jeśli będą pytania ppstarm się odpowiedzieć.

 

Fotki >> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry201998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

recenzja całkiem fajna ';]

przyjemnie sie ją czyta. Na temat. :P

 

ale oczywiście musze się do czegoś przyczepić :P

 

1)

dokupiłem 1GB MicroSC (Kingstone)

Kingston. Bez tego E :P

 

2)z ustawieniem Custom EQ i mniejszą głośnością to normalna sprawa. Jeśli tego by nie było, działyby się ciekawe rzeczy :P

Jak zechciałbyś podbić jakieś pasmo o np. 9dB, to jak rozkręcisz na max, pojawią się przestery etc.

A z "ogranicznikiem" sie nie pojawią ;];];]

 

to na tyle.

 

Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka jak najbardziej OK. Przydałoby się porównanie do serii m200, najbardziej znana i na pewno jedna z lepszych od SanDiska.

 

Jeżeli chodzi o wysokie trochę brakuje mi oddechu, przestrzeni, ale to są moje subiktywne odczucia.

 

Taki sam problem mam z m230, też brak przestrzeni w porównaniu do IFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne komentarze.

Postaram się wrzucić przed weekendem (napięty terminarz) parę fotek playerka & co.

Co do porówniania do innych Sandisków jak słusznie domyślił się Maba będzie problem, nie mam takowych w zasięgu znajomych...póki co :D

dj_spinacz dzięki za wyjaśnienie dot. EQ, jednak mimo wszystko nie do końca jestem z niego zadowolony...być może za dużo wymagam, być może update firmware poprawi co nieco.

 

Natomiast kolejny dzień używania przyniósł kolejne odkrycia, otóż pojawił się problem z dodaniem własnej playlisty. Nie zagłębiałem się póki co zbyt szczegółowo ten problem, ale pierwsze testy i próba wrzucenia playlisty stworzonej w Foobarze niestety nie wypaliła. Odtwarzacz takowej nie widzi. Będę jednak drążył temat i mam nadzieję, że efekt końcowy będzie zadowalający.

 

 

Stay tuned :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playlisty nie rób z Foobara bo on nie dodaje jednego słowa przed każdym tytułem i playlisty nie widać w Sansie, ja tak przynajmniej miałem w Sansie m250. Jutro się wybieram z moim m250 do sklepu bo trzeci raz go zawiesiłem (2 razy z mojej winy - bezpieczne odłączanie) i prawdopodobnie sobie wezmę Sanse express zamiast niego to napisze jak się on ma do mojego starego grajka.

 

Jak możesz napisz ile miejsca zajmuje 1 minuta nagrania z dyktafonu, ciekawe czy to poprawili w końcu bo w serii mXXX strasznie dużo miejsca potrzeba było na nagrania z dyktafonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sklepie nie daleko jest Sansa Express 1GB bez radia za 215 zł, aż padłem z wrażenia jak zobaczyłem pudełko na wystawie. Mogę tylko tyle powiedzieć że po obejrzeniu jej mam dobre wrażenie, player jest ładnie wykonany i mały. Wyświetlacz jest też czytelny... a jak to gra to nie wiem, już nie pozwolili posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Właśnie wróciłem z urlopu stąd brak wpisów, ale jutro postaram się odpowiedzieć na pytania na tyle ile będę umiał. Btw. wrzucę też foty.Sorki, że tak każę czekać, ale z tą recką trafiłem na taki okres, że nie miałem czasu na to żeby przysiąść solidnie i potestować. Postaram sie nadrobić zaległości.

 

Pisales, ze player uwydatnia roznice miedzy bitratem. Jak bardzo? Czy utwory w 128kb/s brzmia duzo slabiej od 320?

Odpowiem trochę na około. Im lepszy sprzęt tym ta różnica jest bardziej odczuwalna. Ja ją słyszę dość wyraźnie, ale to raczej dobrze świadczy o palyerze. I absolutnie nie odbieraj tego tak, że br. 128 jest be i należy go omijać na tym sprzęcie. Poprostu taki zestaw słuchawki+plus player umożliwia odczucie tej różnicy, a to jest zaleta a nie wada. Myślę, że Bresinder dobrze to podsumował.

 

Playlisty nie rób z Foobara bo on nie dodaje jednego słowa przed każdym tytułem i playlisty nie widać w Sansie, ja tak przynajmniej miałem w Sansie m250. Jutro się wybieram z moim m250 do sklepu bo trzeci raz go zawiesiłem (2 razy z mojej winy - bezpieczne odłączanie) i prawdopodobnie sobie wezmę Sanse express zamiast niego to napisze jak się on ma do mojego starego grajka.Jak możesz napisz ile miejsca zajmuje 1 minuta nagrania z dyktafonu, ciekawe czy to poprawili w końcu bo w serii mXXX strasznie dużo miejsca potrzeba było na nagrania z dyktafonu.

Nagranie 1 min ok 650 KB. Za dużo tam dźwięków nie nagrałem, ale jakoś ok, bez szumów, 90kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisz jeszcze mi takie cos bo mnie to ciekawi czy gdy slucham jakis kawalek utworu majacy np 30 minut i gdy wylacze mp3 w 15 minucie to czy po wlaczeniu odtwarzacza bedzie dalej odtwarzac od 15 minuty czy od poczatku ? w mojej sansie m240 odtwarzalo od poczatku co mnie bardzo wkurzalo bo musialem przewijac co chwile, a w creativie odtwarza od tego momentu na ktorym sie skonczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisz jeszcze mi takie cos bo mnie to ciekawi czy gdy slucham jakis kawalek utworu majacy np 30 minut i gdy wylacze mp3 w 15 minucie to czy po wlaczeniu odtwarzacza bedzie dalej odtwarzac od 15 minuty czy od poczatku ? w mojej sansie m240 odtwarzalo od poczatku co mnie bardzo wkurzalo bo musialem przewijac co chwile, a w creativie odtwarza od tego momentu na ktorym sie skonczylo.

 

Gra dalej.

 

 

aha zrob jeszcze fote baterii i napisz jak wyglada jej ladowanie

 

z gory dzieki

 

Bateria jest "wbudowana". Musiałbym go rozkręcić. Ładuję się przez USB, nie dają żadnej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adikk Jak tam porównanie z creativem v100?

Ktoś tu pisał, że takie porównianie raczej nie ma sensu gdyż Sansa jest lepsza, ale jeśli b. chcecie..

 

I czy mógłbyś porównać sansę do jakiegoś iRivera, albo chociaż Mpio?

Nie mam i nie zanosi się żebym miał jakikolwiek dostęp do w/w playerków. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności