Skocz do zawartości

Kilka Pytan Dotyczacych Meizu M6


martie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytan dotyczacych playerka meizu m6

 

1.Czy i jak czesto sa update'y firmware'u ?

2.Czy nie ma problemow z update'em ?

3.Czy jakosc dzwieku jest lepsza niz w Sansie e250 ?

4.Ile trzyma bateria ? (nie chodzi mi o specyfikacje techniczna, tylko ile trzyma tak naprawde)

5.Jak zmienia sie wielkosc pliku video konwertowanego na ten player ?

6.Czy jest jak w iriverze u10/clix (z pliku 700mb robi sie okolo 300) , czy jak w sansie e250 (z pliku 700mb robi sie duuuuzo wiecej"

7.Czy z realizacja gwarancji sa jakies problemy ?

8.Jak jest w jakoscia sluchawek ?

 

Za odpowiedz z gory dziekuje

 

pozdrawiam

 

martie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 707
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam jeszcze go nie posiadam, ale mogę powiedzieć conieco co sam się dowiedziałem wertujac polskie i zagraniczne fora :)

 

ad1) są, z różną częstotliwością. przeważnie zmiany sa widoczne (flac, drm10, fps z 18>20 itp), są w większości opisane na fansite forum ( http://www.meizume.com/forumdisplay.php?f=16 ) oraz na głównej stronie (także forum) http://en.meizu.com/firmware.asp

 

ad2) nie znalazłem nigdzie problemów z tym, podobno dość gładko to przechodzi. przy niektórych update wymagany był reformat pamięci.

 

ad3) podobno tak, ale to nie moje uszy to słyszały :)

 

ad4) wg specyfikacji 20h, testy wykazały - ~6-8h przy ogl?daniu filmów, ~16-20h przy słuchaniu muzy (zależy od formatu, bitratu, głośności... standardowo)

 

ad5,6) zależy od kompresji i rozdzielczożci na którą przekonwertujesz film, ale generalnie powinno być ~250mb ( biorąc pod uwagę że w nokii 6630 (niższa rozdzielczość, także xvid codec) filmy skonwertował się do ~170mb )

 

ad7) :ph34r:

 

ad8) wyglądają ładnie :D raczej nie spodziewałbym się niczego porządnego..

 

dodam pytanie od siebie :

 

9 - gdzie kupić wersję 2GB ?? jak narazie jedynym polskim sklepem jest jest pixmania którą omijam szerokim łukiem, oraz eukasa.pl (gdzie sprzedawana jest wersja czechów - baardzo droga...) jak ktoś ma namiary na takowy bylbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan dotyczacych playerka meizu m6

 

1.Czy i jak czesto sa update'y firmware'u ?

2.Czy nie ma problemow z update'em ?

3.Czy jakosc dzwieku jest lepsza niz w Sansie e250 ?

4.Ile trzyma bateria ? (nie chodzi mi o specyfikacje techniczna, tylko ile trzyma tak naprawde)

5.Jak zmienia sie wielkosc pliku video konwertowanego na ten player ?

6.Czy jest jak w iriverze u10/clix (z pliku 700mb robi sie okolo 300) , czy jak w sansie e250 (z pliku 700mb robi sie duuuuzo wiecej"

7.Czy z realizacja gwarancji sa jakies problemy ?

8.Jak jest w jakoscia sluchawek ?

 

Za odpowiedz z gory dziekuje

 

pozdrawiam

 

martie

 

ad 1. Raczej zadko, mam meizu od ok miesiaca i na stronie producenta jest caly czas ver 1.010 ktora mam od zakupu playera, a wiec nawet nie musialem nic wgrywac. Kupilem na allegro i byla to wersja z wgranym polskim oprogramowaniem (w opcjach jest english i polish). Na forach dyskusyjnych o meizu mozna znalezc zmodyfikowane firmware. Narazie wole sie z tym nie bawic bo nie mam zamiaru go odsylac do producenta ;)

ad 2. Nie robilem jak dotad update'u bo nie bylo potrzeby

ad 3. Nie mialem stycznosci z sansa, ale jakosc dzwieku w meizu jest duzo ponad norme, masz duzo opcji, efektow i ustawien, 10 stopniowy eq. Mozna odtwarzac praktycznie wszystkie formaty plikow muzycznych m.in flac ktory jest formatem bezstratnym, ale nie polecam bo za duzo miejsca zajmuja i nie slychac roznicy chyba ze jestes audiofilem. Player ma duza moc wyjsciowa dzieki czemu spokojnie radzi sobie z lepszymi sluchawkami. Na standardowych sluchawkach slucham na 1/4 glosnosci bo dalej nie daja rady, wiec warto dokupic cos lepszego.

ad 4. Bateria trzyma bardzo dlugo jesli nie bawisz sie nim (grasz w dolaczone gierki lub czytasz e-booka podczas sluchania). Po obejrzeniu 2 filmow (po ok 3h) tez bateria juz zaczyna sie konczyc. Z bateria moze byc problem kiedy gdzies wyjezdzasz i nie masz kompa, bo laduje sie przez USB. Trzeba dokupic osobno ladowarke sieciowa z wyjsciem USB. Tak dokladnie nie napisze ci ile trzyma poza specyfikacja bo sie nie da, to zalezy jak go uzywasz bo jak nic nie robisz to ekranik sam sie wygasza i mozna sluchac godzinami, a jak sie bawisz dotykowym padem to czasem w 1 popoludnie mozna go rozladowac.

ad 5. Jest programik ktory sciagasz ze strony producenta dodajesz (add) jakikolwiek film w popularnych formatach video moze to byc mov, avi, xvid, prawie wszystkie, nastepnie klikasz start i czekasz ok godziny, czasem dluzej (zalezy od rozmiaru pliku) az sie przekonwertuje.

ad 6. Podam przyklad 40 min film (350 MB) zmniejsza sie do rozmiaru ~ 160 MB. Nie wiem czego to jest wina, ale te dluzsze filmy pelnometrazowe mi nie dzialaja. Podobno po wgraniu innego firmware'u te problemy znikaja.

ad 7. Wole nie wiedziec.

ad 8. Sluchawki do sluchania w domu moga byc, na pewno lepsze niz senki mx 300, ktore zostaly mi po moim poprzednim playerze, ale warto zmienic je na cos z wyzszej polki. Akurat jestem w fazie poszukiwan jakis sluchawek zamknietych do tego playera.

 

Moge ci podac na priv adres innego forum o meizu, tam sa m.in linki do firmware itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwosc dodania napisow do filmu ?

 

I jeszcze jedno. Czy jest to odtwarzacz mtp ? Jesli tak, to czy sa inne sposoby wrzucania plikow niz WMP11 ? (np przez dolaczone oprogramowanie)

 

Kolejne pytanko. Czym rozni sie "TP version" od "SP version" ?

Bo na stronie meizu sa dostepne 2 firmaware do tego oto playera, tylko jedne jest do wersji "TP" a drugie do wersji "SP"

Wiec czym te 2 wersje sie roznia i jak mam rozpoznac ktora mam (bede mial ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwosc dodania napisow do filmu ?

tylko przez hardsubbing (dołączanie napisów podczas rekompresji (jak zwał tak zwał) filmu), na forum meizume jest opis jak to zrobić (nie wiem czy jest to typowy hardsubbing czy konwersja do obsługiwanego formatu, nie zagłębiałem się, aczkolwiek stawiam piwo że to zwykły hardsub)

 

I jeszcze jedno. Czy jest to odtwarzacz mtp ? Jesli tak, to czy sa inne sposoby wrzucania plikow niz WMP11 ? (np przez doloaczone oprogramowanie)

tak, począwszy od firmware V2.000 z późniejszymi poprawkami :) - szczegóły tutaj : http://www.meizume.com/showthread.php?t=684

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Czy jest to odtwarzacz mtp ? Jesli tak, to czy sa inne sposoby wrzucania plikow niz WMP11 ? (np przez doloaczone oprogramowanie)
tak, począwszy od firmware V2.000 z późniejszymi poprawkami :) - szczegóły tutaj : http://www.meizume.com/showthread.php?t=684

 

W mojej wypowiedzi jest kilka pytan, a Ty piszesz po prostu "Tak" i nie wiem o co chodzi.

 

A tak btw. to na tym forum co podales to sa dosyc niepochlebne opinie o tym firmware V2.000 a o poprawkach nie wiem bo na oficjalnej stronie meizu nie ma nawet fw V2.000 :blink:

 

Nasuwaja sie kolejne pytania.

Jak zmieniac tryby w meizu (mtp--->msc)

Czy uzywac bezpiecznego usuwania sprzetu ?

Czy update firware'u robi sie poprzez wrzucenie plikow firmware do katalogu ROOT ?

Edytowane przez martie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie ta aukcja jest troche podejrzana, tym bardziej ze w polu koszt wysylki jest napisane 0zl. Gosciu sprzedaje tylko 1 sztuke. Moge ci napisac na priv (bo nie wiem czy mozna robic taka reklame tu) u kogo ja kupowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na Twoim miejscu poczekałbym do 15 marca, bo mają być wersje 2GB za około 490 złotych. Wysyłałem im niedawno maila, bo też chcę kupić taki odtwarzacz. Jeżeli nie chcesz większej pojemności, to i tak bym poczekał, bo jak wyjdzie wersja 8GB, to te stanieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytania na ktore nie uzyskalem odpowiedzi.

 

 

Jak zmieniac tryby w meizu (MTP <---> MSC)

 

Czy uzywac bezpiecznego usuwania sprzetu ?

 

Czy update firmawre'u robi sie poprzez wrzucenie plikow do katalogu ROOT ?

 

Jestem prawie pewien co do kupna tego player'a wiec chce wszystko wiedziec :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytania na ktore nie uzyskalem odpowiedzi.

 

 

Jak zmieniac tryby w meizu (MTP <---> MSC)

 

Czy uzywac bezpiecznego usuwania sprzetu ?

 

Czy update firmawre'u robi sie poprzez wrzucenie plikow do katalogu ROOT ?

 

Jestem prawie pewien co do kupna tego player'a wiec chce wszystko wiedziec :rolleyes:

 

ad 1 Nie ma zmiany trybu, po prostu jesli uzywasz wm11 to wrzucasz pliki za pomoca tego programu bo on wykrywa grajka, ale nie widze takiej potrzeby. Po podlaczeniu playera do usb windows wykrywa go jako dysk i mozesz wrzucac wszystko do katalogow: music, movie itd.

 

ad 2 Raczej powinno sie uzywac bezpiecznego usuwania, jak z kazdym sprzetem. Nigdy nie probowalem po prostu odlaczac go. Po wgraniu nowych mp3 musisz wejsc do menu music i wybrac opcje update music library i juz mozna sluchac. To co mi sie podoba to ze po wgraniu piosenek meizu sam je oddziela wg wykonawcow, albumow wiec nie ma potrzeby katalogowania. Chyba ze w tagach masz cos poknocone.

 

ad 3 Nie probowalem jeszcze, wiec nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic nie mo?esz im zrobi? ;) Poniewa? nie umie?ci?e? takiego ?adnego znaczka obok wypowiedzi -> ©?

 

Ja bym tam si? cieszy? na twoim miejscu hehe.

 

Swoj? drog?, ?eby meizu obs?ugiwa?y jeszcze kardy SD (SDHC na razie jak dla mnie s? bezu?yteczne), to stanowi?by na prawd? siln? konkurencj? dla D2 czy Clix'a2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności