Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

O Co Chodzi Z Tym Refurbished ?


uranus

Rekomendowane odpowiedzi

refurbished znaczy po polsku odnowiony, odczyszczony, odświeżony. Krótko mówiąc - mający już wcześniej właściciela, który oddał egzemplarz do serwisu gwarancyjnego, bo cos nie "grało" - tam egzemplarz przechodził przez szereg testów i został zapakowany w inne niż sklepowe pudełko i sprzedany po okazyjnej cenie. Nie wiem, czy sa to egzemplarze, które zostały w serwisie, a reklamującemu przyznano nowy egzemplarz :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to uważam, że się nie opłaca kupować refurbished, bo:

1. Kto już maćkał ten egzemplarz, dla mnie taka sztuka nie istnieje, muszę sam odpakować etc..

2. Gwaracja trwa tylko 3 miesiące (zamiast 1 roku albo 2).

3. Może po kilku miesiącach paść (tak jak mój poprzedni Creative MuVo Micro N200, ale nie jestem pewien, czy padł sam z siebie, czy przeze mnie, bo zmieniłem mu firmware na inną wersję z polskim menu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

refurbished znaczy po polsku odnowiony, odczyszczony, odświeżony. Krótko mówiąc - mający już wcześniej właściciela, który oddał egzemplarz do serwisu gwarancyjnego, bo cos nie "grało" - tam egzemplarz przechodził przez szereg testów i został zapakowany w inne niż sklepowe pudełko i sprzedany po okazyjnej cenie. Nie wiem, czy sa to egzemplarze, które zostały w serwisie, a reklamującemu przyznano nowy egzemplarz :blink:

 

Wszystko prawda ,tylko że to nie serwis naprawia takie odtwarzacze

(w tej chwili w takich serwisach bardzo niewiele rzeczy już się zresztą

naprawia > najczęsciej mamy z wymiana reklamowanego urządzenia na nowy

egzemplarz ), tylko wracają one do fabryki , wymienia im się wadliwe podzzespoły

, otrzymają nową obudowę , akumulator . etc

 

Jest więc to - w zależności jak na to spojrzeć ;):) - nowy odtwarzacz w 50%- a

nawet 90 % - albo "recykling " używanego. Trzeba też pamiętać że w Stanach

-skąd pochodzi większość playerów refurbished - nie ma , w przeciwieństwie do krajów

Unii Europejskiej , obowiązkowej rocznej / dwuletniej gwarancji na sprzedawaną

elektronikę , lecz najwyżej 30-to albo 90 dniowa . Playery refurbished nie sa wiec

urządzeniami które ktoś ktoś już zdązył "katować" rok , tylko najczęsciej takimi

które zostały zwrócone (reklamowane ) tuż zaraz po zakupie playera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności