Skocz do zawartości

Sansa M250


KomW

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :)

Kupilem wczoraj swoja wlasna sanse m250 i musze podzielic sie swoja opinia na jej temat ;).

Jestem mile zaskoczone ze za tak mala cene (239zl na allegro) mozna kupic tak dobry produkt,

 

Oczywiscie na 1 ogien poszlo radio. Wgrany flash wg instrukcji z tego forum, i wszystko dziala jak nalezy :)

Kupilem o tyle fajnie, ze sprzedajacy sam pokazuje instrukcje wlaczenia radia (skopiowana na zywca z tego forum), i nie tracimy przy tym gwarancji.

 

Wczesniej bylem posiadaczem zwyklego odtwarzacza made in china i trzeba przyznac ze slychac duza roznice w dzwieku. W momencie gdy po raz pierwszy uruchomilem odtwarzacz, wydawalo mi sie ze prawktycznie gra tak samo, ale po dokladniejszym przesluchaniu sie, zauwazymy ze dzwiek jest o wiele lepszy. Jest bardziej selektywny, krystaliczny, ladnie rozlone sa tony wysokie i niskie, nawet na plaskim equalizerze ;)..

 

Do czego trudno przyzwyczaic sie na poczatku, to inne rozlozenie mp3 (wg tagow pobranych z plikow), jednak od czego pomyslowosc ;).

 

Szybciutko napisalem sobie skrypcik w php ktory lata po katalogach i w kazdym z nich tworzy playliste zgodna z odtwarzaczem o nazwie danego katalogu.

Wyglada to tak ze jezeli bedziemy sortowac po playlistach bedziemy miec liste katalogow z mp3'jakmi ;) dosc ciekawe rozwiazanie, jezeli ktos bedzie chetny to zamieszcze skrypt na forum..

 

Teraz pare pytan do uzytkownikow ktorzy maja stycznosc z m250 :).

1.Czy jest mozliwosc np wybrania jakiejs playlisty, lub np artysty, i w momencie gdy skoncza sie jego utwory ( dojdzie do konca ) to wlaczy sie nastepny autor lub nastepna playlista ? ( oczywiscie chodzi tez kazdy rodzaj sortowania w sansie)

2. Do czego sluzy opcja smart menu, gdy sie wlaczy advanced w ustawieniach ? Praktycznie tylko to sie pojawia po wlaczeniu Advanced na On, i tak naprawde nie wiem i nie moge znalezc co robi to ustawienie.

3. Do czego sluzy wyszukiwanie po "spoken words" ? wg instrukcji sa to "zapisane powiedziane frazy" :? lub cos w ten desen ( nie mam instrukcji akutalnie przy sobie), kompletnie nie wiem o co chodzi :)

4. Czy da sie zapisywac dzwiek z radia?

 

Pozdrawiam, KomW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc :)

Kupilem wczoraj swoja wlasna sanse m250 i musze podzielic sie swoja opinia na jej temat ;).

Jestem mile zaskoczone ze za tak mala cene (239zl na allegro) mozna kupic tak dobry produkt,

 

Oczywiscie na 1 ogien poszlo radio. Wgrany flash wg instrukcji z tego forum, i wszystko dziala jak nalezy :)

Kupilem o tyle fajnie, ze sprzedajacy sam pokazuje instrukcje wlaczenia radia (skopiowana na zywca z tego forum), i nie tracimy przy tym gwarancji.

 

 

Jaka miales wersje softu przed zmiana na soft amerykanski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jutro ide po swoja Sanse m250 ale na miejscu u siebie w miescie co prawda za 279 zł wiec 40 zł drozej ale mam 24 miechy gwary z tego co widzialem tamten gosciu daje 12 miesiecy tylko no i nie musze czekac.

 

Dziwne to jest ze gosc daje tylko 12 miechow gwary zreszta juz to zauwazylem ze niektorzy sprzedawcy oferuja taniej te odtwarzacze ale daja tylko 12 miesiecy gwarancji.

 

Nie zamierzam robic aktualizacji do radia bo nie toleruje radia zbedny bajer tak samo jak i dyktafon. :)

Jutro sie pewnie podziele wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

No i stalo sie jestem jak narazie szczesliwym posiadaczem Sansy m250, updatu na radio nie robilem, zrobilem tylko standardowy update za pomoca updatera na aktualny europejski soft.

 

Wlasnie laduje muze , troszke wolnawe USB ale daje rade... 2 Gb bedzie pelne w mig :)) odrazu robie playlisty w winampie... narazie byly krotkie testy , sluchawki sa sredniej jakosci te dolaczone do zestawu do tego sa niewygodne wole swoje Soniaki choc soon bedzie wymiana na EP-630...

 

Odezwe sie pozniej na temat wrazen z uzytkowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wersje softu 2.x.x, podobno z wersja 3.x.x sa problemy jezeli chce sie upgradowac... skrypcik postaram sie wystawic jutro wieczorem ;) czy prosciej w winampie ? nie wiem, nie uzywam winampa :) ale wydaje mi sie ze o wiele prosciej powrzucac mp3 do folderow i puscic programik ktory dla kazdego folderu zrobi playliste w 0.1s ;) szczegolnie jak ma sie tych folderow z 30 pozagniezdzanych, tak jak na moim playerku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosciej ze skryptem ale ja lubie miec nie raz muze poukladana tak jak chce :))) a nie wedlug nazw czy losowo , wiec dla mnie winamp wygoniejszy :)))

 

Kwstia gustu , ja mam obecnie 2.2.5 soft a mialem 2.2.3, w 2.2.5 nie ma podbicia +10 dB ale mi to nie potrzebne wystraczajaco glosno jest :)))

 

wlasnie slucham sobie i musze powiedziec ze ladnie gra ale sluchawki trzeba wymienic :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe , najwazniejsze ze dziala OK, playlisty sa po prostu genialne na poczatku nie bylem do tego przekonany wolalem katalogii ale teraz bym w zyciu nie zamienil na nic innego...

 

jedyny prodblem to pojemnosc :/ 2 Gb to maaaaaaaloooo , ale w sumie mialbym 60 gb i tak bym zapelnil hyhyhy ... wiec luz

 

Moja kobieta sie chwile bawila Sansa i stwierdzila ze nawigacja super wiec zla byc nie moze :))

 

 

Jesli komus brakuje glosnosci na Sansie ze standardowym softem to chyba ma cos nie tak ze sluchem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sansa mxx napewno głośnosci nie brak w sansach cxxx z softem europejskim tego brak bo jest jakas ustawa juz ze za głosno nie moze byc 0o, ale pomyśl 2 gb to jest 400 piosenek zakładaja ze każda ma 4 min to masz przeszło 1600 min do przesłuchania wychodzi mniej wiecej 26 h i 40 min słucbania i powiedz czy to jest mało;p

 

przy założenieu biore pliki mp3 bo wmv ojeje :) dużo by było;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bojowych testach Sansy m250 :))) (12 godzin w podrozy wiec mialem czas i warunki na testy)

 

Kilka spostrzezen wzgledem odtwarzacza :

- wydajnosc jesli chodzi o baterie mnie rozwala , uzywalem fabrycznej bateryjki GP Alkaline bo aku jeszcze nie naladowane ... na tym GP zaladowalem na full odtwarzacz i sluchalem jakies 3 h na zwyklych pchlach ... podanych w sygnaturze Soniakach , od 5 rano bylem z podrozy wiec przepiolem sie na wymienione w Sygnaturze Philipsy , standardowe duze nauszniki , glosnosc mniej wiecej 70-80% , podbity equalizer na bassach i treble ... 12 godzin sluchania non stop z bawieniem sie, przelaczaniem miedzy playlistami itp , a bateryjka ciagle dziala - wniosek odtwarzacz moze dluuuugo grac :))) ... wskaznik naladowania waha sie miedzy polowka a 1/4 wiec jeszcze troche mu zostalo :)

 

- sprawa nawigacji - po pol godzinnej zabawie z playerem , znam go na pamiec i obsluguje go nie wyjmujac z kieszeni , bardzo intuicyjna obsluga nie stwarzajaca zadnych problemow

 

- sprawa playlist poruszana wczesniej ale zauwazylem ze player czyta bez problemu glebokie katalogi ale playlista aby zawierala w swoim spisie pliki z glebokich katalogow musi byc zapisana maxymalnie w jednym katalogu wyzej

przyklad

 

1->2->3->4

 

W katalogu 4 mamy pliki mp3 , zapisanie playlisty w katalogu 1 , skutkuje obecnoscia playlisty ale brakiem zawartosci, zapisanie playlisty w katalogu 3 sprawia ze playlista dziala normalnie i zawiera pliki w liscie,

moze byc dla niektorych uciazliwe ale mysle ze to raczej niewielki mankament

 

- dyktafonu nie uzywalem jeszcze i raczej nie bede uzywal wiec sie nie wypowiadam, podswietlenie ekranu jak dla mnie jest OK

 

- player mozna bezproblemowo podpiac do glosnikow stacjonarnych do standardowego wejscia Line-In w glosnikach , wzmocnienie jest OK player nie gra zbyt cicho co np ma miejsce dla porownania w przypadku odtwarzacza Philips GO Gear HD40 czy jakos tak :D

 

- transfer USB jak dla mnie troszke wolny niby 2.0 ale wiecej jak 1 mb/s nie udalo mi sie wyciagnac dziwne :/

i raczej to nie zalezy od portu USB bo sprawdzalem to na 3 roznych komputerach

 

- co do jakosci wykonania to nie moge sie zgodzic z opiniami niektorych ze Sansa jest wykonana slabo moim zdaniem wykonana jest bardzo dobrze nic nie trzeszczy , elementy swietnie spasowane, przyciski dzialaja bez zarzutu

 

Wnioski Koncowe :

 

Player wart doslownie kazdej zlotowki na niego wydanej i polecam go kazdemu kto nie dysponuje zbyt duza kasa a chce miec dobry odtwarzacz z ta pojemnoscia, jakoscia dzwieku , jakoscia wykonania i caloksztaltem, bije kazdy inny odtwarzacz o glowe

 

POLECAM :)))

 

Geez co do pojemnosci :

moze twoje mp3 srednio zajmuja 4 mb , moje srednio zajmuja 8-10 mb , i wchodzi w granicach 200 piosenek na odtwarzacz , tak jak pisalem wczesniej mialbym 60 gb tez bym zapelnil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) chwilka czasu wiec odpowiem na Wasze pytanie. Przed Upgradem mialem soft 2.x.x .. na ta chwile mam najnowszy z serii 2.x czyli 2.2.5A :) soft zmieanilem 2razy, najpierw z Eu na A pozniej zrobilem upgrade na najnowszy soft A. Wszystko dziala wporzadku, i fajnie ze zmienilem na nowy soft bo pozmianialo sie pare rzeczy ktore wczesniej mnie denerowowaly ;)

poniezej zmieszczam skrytp php do generowania playlist na podstawie katalogow.

Pamietajcie ze skrypt zmienia nazwy plikow ktore maja w sobie polskie literki na odpowiedniki czyli np ł na l Ś na S ;) tak zeby napewno wszystko dzialalo.

 

<?php

function dir2($dir)
{
if (is_dir($dir)) 
{
  if ($dh = opendir($dir)) 
  {
	  while (($file = readdir($dh)) !== false) 
	  {
	   if(is_dir($dir."/".$file)) 
			{
			if($file!="." and $file!="..")
			dir2($dir."/".$file);
			}
	   else
		 {
		   $tabPolskie = array("Ą","ą","Ć","ć","Ę","ę","Ł","ł","Ó","ó","Ś","ś","Ż","ż","Ź","ź");
		   $tabNormal =  array("A","a","C","c","E","e","L","l","O","o","S","s","Z","z","Z","z");
		   $file2 = str_replace($tabPolskie,$tabNormal,$file);
		   rename($dir."/".$file,$dir."/".$file2);
		   $path = pathinfo($dir."/".$file);
		   if(strtolower($path['extension'])=="mp3")
   		 	{  
				$files[]=$file; 
			} 
		  }
	  }
  $nazwa=explode("/",$path['dirname']);
  $nazwa=$nazwa[count($nazwa)-1];
  if($files)
  {
	  $f=fopen($dir."/".$nazwa.".m3u","w");
	fwrite($f,"#EXTM3U\r\n");
	asort($files);
	foreach ($files as $fil)
	   {
	   fwrite($f,"#EXTINF:0,$fil\r\n");
	   fwrite($f,$fil."\r\n");	   
	   }
   fclose($f);
   }
  if($nazwa)echo "Stworzyłem playliste o nazwie: <strong>$nazwa</strong><br>";
  else echo "Przeszukuje nastepny podkatalog.<br>";
  closedir($dh);
  $tmp[0]=$dir;
  $tmp[1]=$files;
  return $tmp;
  }
	}
}

dir2("G:/mp3");

?>

 

na samym koncu jest wywololanie tej funkcji , zapodajemy jej jako parametr nazwe dyski u katalog gdzie mamy mp3 na playerku. Na dobra sprawe mozmy sobie zrobic to nawet na dysku ;P

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nowa wersja skryptu. Tworzy play listy nie tylko na podstawie katalogow, ale takze na podstawie katalgow nadrzednych wyglada to tak:

tzn gdy mamy np katalog "rock" a w nim jeszcze 3 pod katalogi, to teraz nie zrobia sie tylko playlisty dla tych 3 podkatalogow, ale rowniez dla tego rock, gdize na playliscie beda wszyskie utwory z tych 3 podkatalogow ;) troche zamotane ale moze wiadomo o co chodzi. Te glowne katalogi (jak ten rock) sa nazywane w sposob "!NAZWAKATALOGU" aby mozna bylo odroznic te glowne listy.

 

 

plik nazywamy index.php i wrzucamy do glownego katalogu na playerku, w sordku na poczatku wpisujemy katalog w ktorym znajduja sie mp3 (u mnie "mp3") i uruchamiamy.. skrypt powinien sam znalezc na jakim dysku sa mp3 i powinien porobic te playlisty.. ( skrypt wykrywa czy jest uruchomiony z palca, czy przez server www, i na postawie tego generuje wiadomosci), niestety skrypt moze nie dzialac pod linuxem, z racji tego ze oszczany windows uzywa odwrotnych slashy do nazwania katalogow..

 

w nastepnej wersji moze zrobie zeby wszyskie playlisty byly w osobnym katalogu, ale nie wiem czy to sie przyda...

piszcie jakies komentarze jak to wam dziala i czy uzywacie w ogole tego ;P

oto kod:

<?php

//Author : Szymon Gładysz - komw@dkzary.pl
$KATALOG_Z_MP3 = "mp3";
function dir2($dir)
{
if (is_dir($dir)) 
{
  if ($dh = opendir($dir)) 
  {
	  while (($file = readdir($dh)) !== false) 
	  {
	   if(is_dir($dir."/".$file)) 
			{
			if($file!="." and $file!="..")
				$dirs[]=dir2($dir."/".$file);
			$path = pathinfo($dir."/".$file);

			}
	   else
		 {
		   $tabPolskie = array("Ą","ą","Ć","ć","Ę","ę","Ł","ł","Ó","ó","Ś","ś","Ż","ż","Ź","ź");
		   $tabNormal =  array("A","a","C","c","E","e","L","l","O","o","S","s","Z","z","Z","z");
		   $file2 = str_replace($tabPolskie,$tabNormal,$file);
		   $path = pathinfo($dir."/".$file);
	   $path2 = pathinfo($dir."/".$file);
		   if($file!=$file2 && (strtolower($path['extension'])=="m3u" or strtolower($path['extension'])=="wma"))rename($dir."/".$file,$dir."/".$file2);

		   if(strtolower($path['extension'])=="mp3")
   		 	{  
				$files[]=$file; 

			} 
		   if(strtolower($path['extension'])=="m3u" or strtolower($path['extension'])=="wma")
   		 	{  
				unlink($dir."/".$file);
			} 

		  }
	  }
if(isset($dirs))
	foreach($dirs as $dd)
	{
		$ddir=str_replace($dir."/","",$dd[0]);
		$dfile=$dd[1];
		foreach($dd[1] as $dfil)
		{
			$tx = "$ddir"."\\"."$dfil";
			if( substr_count ( $tx, "\\") < 2)
				$files[]="$ddir"."\\"."$dfil";
		}
	}
$nazwa=explode("/",$path['dirname']);
$nazwa=$nazwa[count($nazwa)-1];
if($files)
  {
	if($nazwa==$dir) $nazwa = "GLOWNA";
	if(substr_count ( $files[count($files)-1], "\\") > 0 )
		$nazwa = "!".strtoupper($nazwa);	  
	$nazwa[0]=strtoupper($nazwa[0]);
	$f=fopen($dir."/".$nazwa.".m3u","w");
	fwrite($f,"#EXTM3U\r\n");
	asort($files);
	foreach ($files as $fil)
	   {
	   fwrite($f,"#EXTINF:0,$fil\r\n");
	   fwrite($f,$fil."\r\n");	   
	   }
   fclose($f);
   }
  if($nazwa)wys("Stworzylem playliste o nazwie:",$nazwa);
	  else wys("Przeszukuje nastepny podkatalog: $nazwa","");
  closedir($dh);
  $tmp[0]=$dir;
  $tmp[1]=$files;
  return $tmp;
  }
	}
}

function wys($string,$pogrubione)
{
if(isset($_SERVER['DOCUMENT_ROOT']))
	{
		echo "$string <strong>$pogrubione</strong><br>\n";
	}else
	{
		echo "$string $pogrubione\n";
	}
}

$katalog = __FILE__;
$katalog = str_replace("index.php","",$katalog);
dir2($katalog.$KATALOG_Z_MP3);

?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest taka gumka przykrywajaca port USB ??

bo kiedys z moja motka e398 mialem klopot bo nalecial kurz do portu od ladowania

i lipa - ladowac sie nie chcialo, dopiero ladowalo sie jak przeczyscilem... <_<

 

a i czy na tej plytce sa sterowniki pod windows 98??

bo wlasnie takowy mam i nic nie zapowiada sie na zmiane go (choc chcialbym ale komp slaby a kasy na lepsze pod zespoly nima:( )

i czy ta przykrywka od bateri ( ten plastik ktory przykrywa baterie ) trzyma sie jak nalezy czy lata jak klapka w siemensie cx65?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Sanse m250 soft. 3.2.

Dzięki wszystkim za posty dotyczące tworzenia playlist. Udało mi się to zrobić Winampem w trybie MSC. Wcześniej bawiłem się jakimś skryptem, który automatycznie tworzył playlisty, ale player gubił utwory. Niestety z tej zabawy powstał pewien problem. O ile stworzone Winampem playlisty działają bez zarzutu, to gdy odpalę playera i zaczynam przeglądać utwór za utworem (mam ich fizycznie ok. 450) to player pokazuje, że utworów jest np 638. Okazało się, że od pozycji 1 - 150 są wyświetlane pliki, które już dawno usunąłem. Odpalenie takiego nieistniejącego pliku kończy się zazwyczaj komunikatem "Error....." (często player się wtedy zawiesza). Jak usunąć te wpisy??? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności