Skocz do zawartości

Czy słuchawki dokanałowe niszczą słuch


tab0reqq

Rekomendowane odpowiedzi

czy jesteście świadomi jak słuchawki tego typu niszczą słuch?

Czy jestes swiadomy wynikow pewnych badan, ktore dowodza ze pijac codziennie przynajmniej 120ml swojego, wlasmego moczu, uodparniasz sie niemal calkowicie na czynniki zewnetrzne, wplywajace na rozwoj raka?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze jestem poinformowany.

 

Podkreślam. KAŻDE słuchawki douszne niszczą słuch, a słuchawki dokanałowe bardziej niz zwykłe pchełki.

 

Już 2 godziny dziennie słuchania muzyki w słuchawkach o głośności więcej niż 75dB może prowadzić do osłabiania słuchu - mówie o regularnym słuchaniu, a nie raz na jakiś czas.

Przypomnę, że jest to sytuacja kiedy ucho jest bezpośrednio "atakowane" decybelami.

To są fakty a nie slogany antyreklam.

 

Jak będzie trzeba znajdę materiały w odpowiednich książkach medycznych.

 

p.s. Konsultowane ze specjalistą lekarzem laryngologiem.

 

p.s.s. W żaden sposób nie twierdzę że te słuchawki mogą brzmieć źle, czy coś :P

 

p.s.s.s. Nie podawajcie głupich przykładów jak ten z moczem. Ciekawe co będziecie sądzić o tym jak będziecie mieli 60latek :)

 

p.s.s.s.s. Odnośnie moczu - zastanawiałeś się z czego moga robić niektóre leki? Z jakich związków? Niektóre musza mieć dziwne pochodzenie, może nawet takie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze jestem poinformowany.

 

Podkreślam. KAŻDE słuchawki douszne niszczą słuch, a słuchawki dokanałowe bardziej niz zwykłe pchełki.

 

Już 2 godziny dziennie słuchania muzyki w słuchawkach o głośności więcej niż 75dB może prowadzić do osłabiania słuchu - mówie o regularnym słuchaniu, a nie raz na jakiś czas.

Przypomnę, że jest to sytuacja kiedy ucho jest bezpośrednio "atakowane" decybelami.

To są fakty a nie slogany antyreklam.

 

Jak będzie trzeba znajdę materiały w odpowiednich książkach medycznych.

 

p.s. Konsultowane ze specjalistą lekarzem laryngologiem.

 

p.s.s. W żaden sposób nie twierdzę że te słuchawki mogą brzmieć źle, czy coś :P

 

p.s.s.s. Nie podawajcie głupich przykładów jak ten z moczem. Ciekawe co będziecie sądzić o tym jak będziecie mieli 60latek :)

To logiczne ze kazde dźwięki emitowane z słcuahwek powyzej jakiegos poziomu niszczą słuch. Ale IEM skonstruowali ludzie ,żeby można było słuchać muzyki używając mniejszej głośności.

 

Wiec twierdzenie ze pchełki niszcza mniej słuch niz dokanalowe jest totalną bzdurą ,gdyż lwia częsc dźwięków generowanych przez pchełki jest zagłuszana przez otoczenie i powoduje to efekt mimowolnego podgłaśniania muzyki przez danego delikwenta.

 

W IEM wystepuje doskonała izolacja od otoczenia wiec efekt podgłaśniania muzyki nie występuje....

 

Jednym z celów stworzenia IEM była właśnie poniekąd ochrona słuchu.

 

BTW. Skonsultuj to z audiologiem który zna bardzo dokładnie budowę i schemat działania IEM ,a nie laryngologiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdajesz spobie sprawe ze sluchawki dokanalowe dzieki temu ze wyciszaja otoczenie moga bys sluchane znacznie ciszej niz pchelki czy sluchawki otwarte... a co za tym idzie mniejsze wartosc decybeli atakuje uszko... :)

 

 

Edit

Forza byl szybciejszy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz na jakiej zasadzie się to dzieje?

 

Te słuchawki robione są w pseudotechnologi wkładek dousznych dla aparatów słuchowych. W przypadku paratów, takie wkładki specjalnie się odlewa do każdego ucha i specjalnie dostosowuje parametry techniczne (w tym ciśnienie wewn. ucha) do aparatu.

 

Chcecie mi sugerować, że przy seryjnej produkcji spełnione sa wszystkie wymogi bezpiecznego użytkowania słuchawek w każdych warunkach ? Ja w tonie wierzę, bo byłoby to za drogie - mimo, że ten model na pewno kosztuje i tak kolosalne pieniądze.

 

Po prostu omamił was dźwięk - jego jakość, a zdrowie spadło na dalszy plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> post wygaśnie jak będzie taka opcja na forum :P <<

 

Oczywiście przepraszam KSY.

 

TOWAR PIERWSZA KLASA, a stosowny topic można kontynuować gdzie indziej. Jakieś moderatorskie wstawki typu: przeniosłem, podzieliłem mogą być mile widziane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki dokanałowe są bezpieczniejsze bo:

- izolują od szumu i hałasu -> słuchamy z mniejszą głośnością

- są wykonane z lepszej jakości przetworników -> co przedkłada się na wysoką jakość dźwięku

- mają bardziej "płaską" krzywą przenoszenia -> naturalny, pełny dźwięk mniej męczy uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tab0reqq, zrobiles jakies testy? badania? powiedz mi na jakiejs podstawie twierdzisz to, co twierdzisz.

 

ja mam zwykle pchelki i dokanalowe. jak sluchalem na pchelkach, to niektore nagrania musialem w niektorych sytuacjach sluchac na pelnej glosnosci i dalej mi brakowalo. teraz jak slucham na dokanalowych, to tylko sporadycznie przekraczam 25 (w czterdziestostopniowej skali).

myslisz, ze to moze miec wplyw na psucie sluchu?

co mi niby bedzie niszczylo sluch? to, ze slucham prawie dwa razy ciszej?

 

mimo, że ten model na pewno kosztuje i tak kolosalne pieniądze

a to tylko udowadnia, ze nie jestes ani troche zorientowany w temacie. poszedles do lekarza i co? rozpatrzyliscie wszystko? opowiedz mi prosze, przekonaj. jak juz zaczales taki watek, to sie przyloz i uratuj mi sluch

Edytowane przez tomker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze weston ma duze doswiadczenie w protekcji sluchu ;) Przegladnij ich oferte dokladniej a dowiesz sie dlaczego.

 

Reszta ktora chcialbym dopisac zostala juz na tym forum napisana chyba ze 100 razy wiec nie bede sie powtarzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że dokanałówki są bezpieczniejsze

ja tam na pchełkach na przerwie w szkole musiałem na maksimum pogłaśniać i wszystkich kumpli słyszałem co mówili za to na dokanałówkach ustawiam sobie 15/40 głośność i nic prawie nie słysze jakieś szmery tylko pojedyńcze czasami a przy tym jak widać słucham dużo ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że uszkodzenia słuchu wynikają z nadmiernej ilości decybeli - wie każdy na tym forum.

 

Dodam, ze weston ma duze doswiadczenie w protekcji sluchu  Przegladnij ich oferte dokladniej a dowiesz sie dlaczego.
Westone w swoich reklamach, broszurkach i ulotkach na pewno nie napisze, że ich produkt może powodować pogorszenie słyszenia. Kilka lat temu wszyscy twierdzili, że margaryna jest zdrowa. W każdej reklamie i broszurce można było czytać o jej zbawiennych wpływach...

 

Chcecie mi sugerować, że przy seryjnej produkcji spełnione sa wszystkie wymogi bezpiecznego użytkowania słuchawek w każdych warunkach ? Ja w tonie wierzę, bo byłoby to za drogie - mimo, że ten model na pewno kosztuje i tak kolosalne pieniądze.
To też średni argument. Na tej zasadzie powinno się kupować tylko oddychające, powlekane srebrnymi nićmi (to kwestia bakterii, nie będę się wgłębiał) ubrania, bo podkoszulki, swetry i bluzy za mniej niż 500 zł powodują nadmierną potliwość, są sztuczne i niezdrowe dla organizmu. Poza tym co to znaczy "w każdych warunkach"? Pod wodą? W próżni? Różnica w wykonaniu polega na tym, że osobiste odlewy są wygodniejsze i lepiej izolują. Muszą takie być, bo aparaty słuchowe nosi się w ciągu dnia o wiele dłużej, niż słuchawki. Poza tym słuchawki dokanałowe, które funduje sobie aktualnie oliver mają wkładki wyprodukowane własnie na podstawie odlewów z jego uszu.

 

Podkreślam. KAŻDE słuchawki douszne niszczą słuch, a słuchawki dokanałowe bardziej niz zwykłe pchełki.
Racja, ale tylko pod warunkiem słuchania na tym samym poziomie głośności.

 

tab0reqq, zrobiles jakies testy? badania? powiedz mi na jakiejs podstawie twierdzisz to, co twierdzisz.
No wiadomo, że nie zrobił. A kto robi testy na temat każdej rzeczy, o której się wypowiada? Z reguły korzysta się z wiedzy innych i z przeczytanych rzeczy. Inna sprawa, że jakość tej wiedzy bywa różna.

 

Małe podsumowanie

Po pierwsze: częśc osób oburza się dla samego faktu oburzania, a nie dlatego, że mają konkretną wiedzę

Po drugie: wyniki badań zależą od sposobu ich przeprowadzenia

Po trzecie: Jeżeli przez dwie godziny Twoje uszy są atakowane przez 75 decybeli, to chyba nie ma znaczenia, czy źródłem dźwięku są słuchawki dokanałowe, pchełki, otwarte, głośniki, czy telewizor, radio itp. Chodzi o 75 decybeli, a nie o to, skąd się wydobywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca mogę się zgodzić z twierdzeniem że słuchawek kanałowych słucha się ciszej niż pchełek. Podczas siedzenia lub leżenia owszem ale co z chodzeniem czy bieganiem? Żeby zagłuszyć własne kroki ja muszę naprawdę bardzo głośno słuchać. Im lepsze tłumienie dźwięków z zewnątrz tym większa czułość na dźwięki wewnętrzne. Ważę 100 kg, może to ma wpływ na głośność stąpania ale fakt jest faktem

Duke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca mogę się zgodzić z twierdzeniem że słuchawek kanałowych słucha się ciszej niż pchełek. Podczas siedzenia lub leżenia owszem ale co z chodzeniem czy bieganiem? Żeby zagłuszyć własne kroki ja muszę naprawdę bardzo głośno słuchać. Im lepsze tłumienie dźwięków z zewnątrz tym większa czułość na dźwięki wewnętrzne. Ważę 100 kg, może to ma wpływ na głośność stąpania ale fakt jest faktem

Duke

Ważę 65kg i nie mam problemu z odgłosami wynikającymi z chodzenia/biegania... tylko podczas jedzenia czegos kruchego są problemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca mogę się zgodzić z twierdzeniem że słuchawek kanałowych słucha się ciszej niż pchełek. Podczas siedzenia lub leżenia owszem ale co z chodzeniem czy bieganiem? Żeby zagłuszyć własne kroki ja muszę naprawdę bardzo głośno słuchać. Im lepsze tłumienie dźwięków z zewnątrz tym większa czułość na dźwięki wewnętrzne. Ważę 100 kg, może to ma wpływ na głośność stąpania ale fakt jest faktem

Duke

hmm dziwne ja tam nic nie slysze, ani krokow, na luzaku gume moge sobie zuc i nic... a na sparkach slucham na 13-15 na 40 zeby miec ten sam efekt w portach musze sluchac na 20-25 i to zdecydowanie zaglosno dla mnie dlatego tylko postanowilem kupic sobie 2 sluchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na fizjologii pani profesor bardzo czesto wspominała o tym ze takie sluchawki psuja sluch bardziej niz nauszne  ;)  wiec raczej sobie tego z palca nie wyssala  <_<  ale napewno głosnosc odgrywa tu najwieksza role  :)

Gdzie Ty tam masz Pania profesor _Bizare_? ;)

 

Tam profesorem w zakladzie jest tylko Gorski - rektor Twojej uczelni :D

 

Reszta to adiunkci, czyli pracownicy z tytulem doktora bez habilitacji ;)

 

Znam wszystkich osobiscie wiec bez takich mi tu...... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliver nie badz taki do przodu u nas sa 2a zaklady fizjoogii dla wydzialu lekarskiego i farmaceutycznego wiec na drugi raz jak cos napiszesz zastanow sie a nie walisz z grubej rury :lol:

 

A tu masz linka Oliver http://www.amb.edu.pl/wydzialy/farmacja/Za...wiadczalnej.htm

 

Wiec Oliver bez takich mi tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie ma skala w x5 ale ja swoje porty nawet jadąc metrem słucham na poziomie MAKS 18 / 40 w moim ifp899

skala pewnie jest podobna, ale metro to oaza spokoju w porownaniu do starych poznanskich tramwajow gdzie jak slucham na 20 to muze slysze tylko na przystankach a w czasie jazdy tylko halas zero muzy...

w nowych zimensach kombino to juz slucha sie calkiem milo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodam Ci listę osób, które uzywają dokanałówek firmy Westone i myślisz, że ci ludzie nie wiedzą co czynią,?

 

3 Doors Down 3G's 3T's Bryan Adams Bruce Adolph Aerosmith Pepe Aguilar Christina Aguilera Air Supply Alabama Alien Ant Farm Anastacia A Perfect Circle Jan Arden Ricardo Arjona ATC Avalon B-52s BBMak Babyface Bad Company Bare Naked Ladies The Backstreet Boys Kevin & Michael Bacon Joan Baez Frank Beard The Beastie Boys Jim Belushi Dierks Bentley David Berry John Berry Band Big Tent Revival Billy Graham Crusade Clint Black Blue Man Group Bon Jovi Wade Bowen David Bowie Paul Brandt Brandy Johnny Branham Kix Brooks Meredith Brooks Brooks & Dunn Norman Brown Jimmy Buffet Tracy Byrd David Byrne Caedmon's Call Cake Jaime Camil Jeremy Camp Carman Ministries Michael Cartellone Carlene Carter Central Christian Church Terri Clark Steven Curtis Chapman Kenny Chesney Mark Chesnutt Chicago Cinder Cirque Du Soleil Natalie Cole Glen Collett Alice Cooper Counting Crows David Coverdale The Cranberries Crazy Town Creed Creedence Clearwater Revisited The Cult Damozel Daryl Worley Band Def Leppard Deftones Al Denson Johnny Depp Diamond Rio Joe Diffie Disturbed Dixie Chicks Doctor John Doobie Brothers Hilary Duff Duran Duran Earshot Sheena Easton Echo Belly Emmanuel Emerson Drive Eminem En Vogue E Street Band Melissa Etheridge Eve 6 Mylene Farmer John Farnham Brent Fitz John Fogerty Liane Foly Foreigner Kevin Fowler Peter Frampton Fuel Brett Garsed Troy Gentry Billy Gilman Neal Giraldo (Pat Benatar) The Goads The Go-Go's Goo Goo Dolls Matthew Good Band Lou Graham Amy Grant Great Big Sea Guess Who Guns and Roses Alejandra Guzman Gypsy Kings Johnny Hallyday Herbie Hancock Heart Ty Herndon Faith Hill Don Ho Chris Hoff Hole Soma Holiday Israel Houghton Oscar de la Hoya Englebert Humperdinck Billy Idol Enrique Iglesias Incubus INXS Chris Isaak Jane's Addiction Jars of Clay Jaquares Joan Jett Jean Michel Jarre Jewel Journey Kamilya Jubran The Judds Jurassic 5 Phil Keaggy Carole King Kingdom Heirs KISS The Knack The Kry Patti LaBelle Greg Lake Jonny Lang Tracy Lawrence Lauren Leabody Lehay Chris LeDoux Jerry Lewis LFO Lifehouse Limite Limp Bizkit Michael Lington Live Llama Kenny Loggins Lonestar Los Acosta Lou Bega Courtney Love Patty Loveless Victor Loyo Lucero Lynard Skynard Madonna Mana Marilyn Manson John Marcus Carlo Marino Amanda Marshall Matchbox 20 Maxwell Metallica Methods of Mayhem Lila McCann Neal McCoy Nine Inch Nails Mindy McCready Tim McGraw Megadeth MercyMe Jo Dee Messina Luis Miguel Liza Minelli Shane Minor The Moffatts The Monkees Moody Blues Lorrie Morgan Alanis Morissette Motley Crue Mudvayne Anne Murray MxPx John Nelson Rob Nevalainen Wayne Newton Olivia Newton-John Newsboys Stevie Nicks Nine Inch Nails Bebo Norman No Doubt *NSync Nu Flavor Ted Nugent Oak Ridge Boys Off Limits Offspring Our Lady Peace Orgy Marie Osmond Deborah Ostrega (Lords of Acid) Brad Paisley Lee Roy Parnell Gary Patrick Perfect Stranger Liz Phair Pikes Peak Christian Church Plus One Podunk Michael Prowda Charlie Pride RATT Collin Raye Red Hot Chili Peppers Pauline Reese REO Speedwagon Paul Revere and the Raiders Chris Rice Ricochet Rikki Rocket David Lee Roth Sanctus Real Daryl Sanders Santana Salvador Santana Savage Garden Sawyer Brown Scorpions Seal Jim Sester Sevendust Paul Shaffer Kenny Wayne Shepherd Vonda Sheppard Shure Bros. Skid Row Leland Sklar Slipknot Michael W. Smith Spence Smith Marco Antonio Solis Suzanne Sommers Sonicflood Bruce Springsteen SR-71 Stabbing Westward Gwen Stefani Rod Stewart Rebecca St. James Randall Stoll Stone Temple Pilots George Strait Stroke 9 Styx Swinging Medallions Syntek Talk Show Taproot James Taylor John Tesh Tesla Third Day Third Eye Blind B.J. Thomas David Clayton Thomas Pam Tillis Tonic The Tonight Show Randy Travis John Travolta Trinity Lutheran Church Tina Turner Shania Twain Union Underground Keith Urban The Urge Frankie Valli Van Halen Jaci Velasquez Vertical Horizon Vision 4 The Wallflowers Roger Waters Aaron Watson Al Webster Weezer Max Weinberg Bryan White Whitesnake Widespread Panic Hank Williams, Jr. Joy Williams Maxie Williams Kirk Willie Mark Wills The Wilkinsons Ann Wilson Mary Wilson CeCe Winans Lee Ann Womack Woodland Park Community Church Michelle Wright Xavier Yankee Grey Yanni Trisha Yearwood Charlie Zaa Zo-E ZZ Top.

 

Może to Cię przekona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Chuck Norris ich uzywa?? hehe Nie rozumiem po co takie oburznie i nagonka, ludzie wyluzujcie troszke bo tak nie zdrowo :blink:

Tez slyszalem od wielu osob ze takie sluchawki nie sa za zdrowe dla ucha, sam tak mysle i ich nie uzywam proste. Kto chce niech uzywa przeciez nikt do niczego nie zmusza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności